Odznaczenia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik: | '''Odznaczenia''' - jedna z funkcji wprowadzona w [[Wersja 1.15|wersji 1.15]], dnia 8 czerwca 2010r. | ||
Odznaczenia będą pokazane w profilu gracza, także te zdobyte na innych światach. Domyślnie tylko gracz wraz ze swoim [[Sojusz|sojuszem]], może zobaczyć swoje odznaczenia, jednak możliwe jest pokazywanie ich innym. | |||
Nie przynoszą one żadnych korzyści, jednak stanowią miły akcent w profilu, pokazując innym graczom umiejętności ich zdobywcy. | |||
==Stopnie odznaczeń== | |||
Niektóre odznaczenia możliwe są do zdobycia w kilku poziomach. Brązowy kolor tarczy oznacza najniższy poziom, analogicznie jasno złoty oznacza maksymalne odznaczenie . | |||
== Odznaczenia == | |||
{| class="wikitable" | |||
! Obrazek | |||
! Tytuł | |||
! Opis | |||
! I <br> [[Plik:Sockel 1.png]] | |||
! II <br> [[Plik:Sockel 2.png]] | |||
! III <br> [[Plik:Sockel 3.png]] | |||
! IV <br> [[Plik:Sockel 4.png]] | |||
|- | |||
| [[Plik:Räuber.png]] | |||
| Rabuś | |||
| Zdobyłeś już X surowców! | |||
| 500 | |||
| 50.000 | |||
| 2.500.000 | |||
| 50.000.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Händler.png]] | |||
| Handlarz | |||
| Wymieniłeś z wioskami już X surowców! | |||
| 20.000 | |||
| 200.000 | |||
| 2.000.000 | |||
| 20.000.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Göttlicher Beistand.png]] | |||
| Pomoc boska | |||
| Już X razy skorzystałeś z boskich sił! | |||
| 10 | |||
| 100 | |||
| 1.000 | |||
| 10.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Spion.png]] | |||
| Szpieg | |||
| Z powodzeniem przeprowadziłeś akcje szpiegowskie w X miastach! | |||
| 5 | |||
| 50 | |||
| 500 | |||
| 5.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Doppelagent.png]] | |||
| Podwójny agent | |||
| Już X razy nie udała ci się akcja szpiegowska! | |||
| 5 | |||
| 50 | |||
| 500 | |||
| 5.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:EntschlossenerExpansoinist.png]] | |||
| Nieustępliwy kolonizator | |||
| Zbudowałeś X statków kolonizacyjnych! | |||
| 5 | |||
| 50 | |||
| 200 | |||
| ? | |||
|- | |||
| [[Plik:SagenumwobeneArmee.png]] | |||
| Legendarna armia | |||
| Zrekrutowałeś X jednostek mitycznych! | |||
| 5 | |||
| 50 | |||
| 500 | |||
| ? | |||
|- | |||
| [[Plik:Unerbittlicher Kämpfer.png]] | |||
| Nieustępliwy wojownik | |||
| Pokonałeś już X wrogich jednostek! | |||
| 250 | |||
| 2.500 | |||
| 25.000 | |||
| 250.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Punktekönig.png]] | |||
| Król punktów | |||
| Zdobyłeś już X punktów! | |||
| 2.000 | |||
| 25.000 | |||
| 250.000 | |||
| 2.000.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Pechvogel.png]] | |||
| Pechowiec | |||
| Straciłeś X jednostek w atakach na wioski komputera! | |||
| 50 | |||
| 250 | |||
| 1.000 | |||
| 5.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Seegrab.png]] | |||
| Daremna śmierć | |||
| Straciłeś już X jednostek bez walki! | |||
| 10 | |||
| 100 | |||
| 1.000 | |||
| 10.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Heldentod.png]] | |||
| Heroiczna śmierć | |||
| X twoich jednostek poniosło honorową śmierć wspierając twojego sojusznika! | |||
| 100 | |||
| 1.000 | |||
| 10.000 | |||
| 100.000 | |||
|- | |||
| [[Plik:Ausbilder.png]] | |||
| Instruktor | |||
| Zrekrutowałeś w wioskach już X jednostek! | |||
| 100 | |||
| 1.000 | |||
| ? | |||
| ? | |||
|- | |||
| [[Plik:BrotundSpiele.png]] | |||
| Chleb i igrzyska | |||
| Osiągnąłeś już X poziom kultury! | |||
| 5 | |||
| 20 | |||
| 50 | |||
| 150 | |||
|- | |||
| [[Plik:FreidlicherSiedler.png]] | |||
| Pokojowy osadnik | |||
| Założyłeś już X miast! | |||
| 5 | |||
| 25 | |||
| 75 | |||
| 150 | |||
|- | |||
| [[Plik:Eroberer.png]] | |||
| Zdobywca | |||
| Podbiłeś już X miast! | |||
| 5 | |||
| 25 | |||
| 75 | |||
| 150 | |||
|- | |||
| [[Plik:HerrscherDerMeere.png]] | |||
| Władca mórz | |||
| Awansowałeś do top X na tym oceanie (kontynencie)! | |||
| 100 | |||
| 30 | |||
| 5 | |||
| 1 | |||
|- | |||
| [[Plik:Weltherrscher.png]] | |||
| Władca świata | |||
| Awansowałeś do top X na tym świecie! | |||
| 1.000 | |||
| 100 | |||
| 20 | |||
| 1 | |||
|- | |||
| [[Plik:Own islands 1.png]] | |||
| Władca wysp | |||
| Masz już pełną kontrolę nad X wyspami! | |||
| 1 | |||
| 3 | |||
| 5 | |||
| ? | |||
|- | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! colspan=2 | Agresor dnia | |||
|- | |||
| style="width: 10%" | [[Plik:Attacker of the day.png]] | |||
| Dnia XX pokonałeś jako atakujący najwięcej jednostek na tym świecie! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Obrońca dnia | |||
|- | |||
| [[Plik:Defender of the day.png]] | |||
| Dnia XX pokonałeś jako obrońca najwięcej jednostek na tym świecie! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Grabieżca dnia | |||
|- | |||
| [[Plik:Looter of the day.png]] | |||
| Dnia XX splądrowałeś najwięcej miast na tym świecie! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Zdobywca dnia | |||
|- | |||
| [[Plik:Most_towns_conquered_of_the_day.png]] | |||
| Dnia XX przejąłeś najwięcej miast na tym świecie! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Czas adwentu | |||
|- | |||
| [[Plik:Advent calendar complete.png]] | |||
| Znalazłeś wszystkie prezenty adwentowe! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Zajączek wielkanocny | |||
|- | |||
| [[Plik:Easter eggs collected.png]] | |||
| Znalazłeś wszystkie jajka wielkanocne! | |||
|- | |||
! colspan=2 | Ofiara | |||
|- | |||
| [[Plik:Early game over 1.png]] | |||
| Zostałeś pokonany przed upływem tygodnia od zakończenia okresu ochrony dla początkujących! | |||
|- | |||
|} | |||
==Szybkie światy== | |||
Poniższe odznaczenia dostępne są wyłącznie na światach o przyspieszonej prędkości (obecnie niedostępne w Polsce). | |||
{| class="wikitable" | |||
! Obrazek | |||
! Tytuł | |||
! Opis | |||
! I <br> [[Plik:Sockel 1.png]] | |||
! II <br> [[Plik:Sockel 2.png]] | |||
! III <br> [[Plik:Sockel 3.png]] | |||
! IV <br> [[Plik:Sockel 4.png]] | |||
|- | |||
| [[Plik:Speed world finished ally 2.png]] | |||
| Przybyliśmy, zagraliśmy, podbiliśmy. | |||
| Najwyższy ranking osiągnięty przez sojusz podczas gry (otrzymujemy dopiero na koniec rozgrywki) | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| 1 | |||
|- | |||
|[[Plik:Speed world finished player 2.png]] | |||
| Władca świata | |||
| Najwyższy ranking osiągnięty przez gracza podczas gry (otrzymujemy dopiero na koniec rozgrywki) | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| 1 | |||
|- | |||
|} | |||
<!--- Wersje Grepolis ---> | |||
[[Kategoria:Słownik]] | |||
[[pl:Odznaczenia]] [[en:Awards]] [[de:Auszeichnungen]] | |||
{{nspr}} |
Wersja z 17:42, 27 lip 2011
Odznaczenia - jedna z funkcji wprowadzona w wersji 1.15, dnia 8 czerwca 2010r.
Odznaczenia będą pokazane w profilu gracza, także te zdobyte na innych światach. Domyślnie tylko gracz wraz ze swoim sojuszem, może zobaczyć swoje odznaczenia, jednak możliwe jest pokazywanie ich innym.
Nie przynoszą one żadnych korzyści, jednak stanowią miły akcent w profilu, pokazując innym graczom umiejętności ich zdobywcy.
Stopnie odznaczeń
Niektóre odznaczenia możliwe są do zdobycia w kilku poziomach. Brązowy kolor tarczy oznacza najniższy poziom, analogicznie jasno złoty oznacza maksymalne odznaczenie .
Odznaczenia
Szybkie światy
Poniższe odznaczenia dostępne są wyłącznie na światach o przyspieszonej prędkości (obecnie niedostępne w Polsce).