Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 09:18, 24 wrz 2011 autorstwa Shannqa (dyskusja | edycje) (Instalacja skryptów przeniesiono do Poradnik:Instalacja skryptów: redir)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mozilla Firefox

Żeby móc korzystać na tej przeglądarce ze skryptów należy zainstalować dodatek Greasemonkey. Dodatek ten jest dostępny pod tym linkiem. Pobieramy dodatek i instalujemy go. Następnie uruchamiamy ponownie przeglądarkę.

W celu sprawdzenia czy jest uruchomiony dodatek wchodzimy Narzędzie -> Greasemonkey i tam przy słowie "Włączony" musi być ptaszek tak jak na rysunku:

Gre1.JPG

Instalacja skryptu:

Klikamy na link do wersji instalacyjnej skryptu. W tym momencie Greasemonkey powinien rozpoznać skrypt użytkownika i wyświetlić nam następujące okienko:

Instal1.JPG

Klikamy instaluje i jak poprawnie się zainstalował to w prawym dolnym rogu widzimy: Instal2.JPG

Jak wyświetli się treść skryptu zamiast okienka to wtedy klikamy prawym przyciskiem myszy na link do wersji instalacyjnej i wybieramy z listy "Zapisz element docelowy jako". Plik zapisujemy w dowolnym miejscu, najwygodniej na pulpicie. Następnie przeciągamy go na otarte okno FF. Powinna nam się uruchomić instalacja skryptu. Po skończonej instalacji zapisany plik staje się niepotrzebny i można go spokojnie wyrzucić.

Opera

Na dysku tworzymy folder w którym będą zapisane skrypty. Następnie wchodzi Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane. Na liście wyszukujemy zawartość. Tam sprawdzamy czy mamy zaznaczone "Włącz obsługę JavaScript". Okno1.JPG

Następnie klikamy Opcje JavaScript wyskakuje nam okienko: Okno2.JPG

Wpisujemy w pole "Folder skryptów użytkownika" ścieżkę dostępu do folderu ze skryptami, albo klikamy przycisk "Wybierz..." i wybieramy folder ze skryptami utworzony na początku. Zatwierdzamy, aż do momentu w którym zniknie nam okienko preferencji.

Instalacja skryptu:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na link do wersji instalacyjnej i wybieramy z listy "Zapisz element docelowy jako". Plik zapisujemy w folderze który wcześniej utworzyliśmy i gotowe, można korzystać ze skryptu.

Google Chrome

W tej przeglądarce skrypty instalowane są tak, jak rozszerzenia przeglądarki. Po kliknięciu w odnośnik do skryptu następuje jego instalacja, poprzedzona pytaniem o kontynuację.

W celu odinstalowania skryptu należy skorzystać ze strony chrome:extensions. Przy odpowiednim skrypcie należy kliknąć Wyłącz.

Internet Explorer

Skrypty działają na IE wyłącznie od wersji 7, jednak jest to działanie bardzo ograniczone. Większość skryptów działa poprawnie dopiero od wersji 8, niektóre wymagają wersji 9. Problemem w skryptach bazujących na ciągach pobieranych z kontenerów strony jest niespójność DOM przeglądarki. Przy programowaniu należy zatem zadbać o omijanie właściwości .textContent, która nie jest obsługiwana przez IE. Nie zaleca się też bazowania na właściwości .innerText, gdyż nie jest ona standardowa.

Do obsługi skryptów Internet Explorer wykorzystuje rozszerzenie Trixie, które można pobrać stąd. Po jego instalacji niezbędne jest uczynienie zapisywalnym (poprzez zmianę uprawnień NTFS dla grupy Użytkownicy na Pełna kontrola) katalogu /Program Files/Trixie oraz podkatalogów. Skrypty, pobrane z Internetu, należy zapisywać w podkatalogu Scripts.

Zobacz też