Koło Czasu Matki Natury 2017

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 21:10, 10 cze 2017 autorstwa Robin65 (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "==Jak wygląda wydarzenie?== center ==Czas trwania eventu== 12.06.2017 - 06.07.2017. ==Opis== W wydarzeniu Koło Czasu Matki Natury znajdują si...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Jak wygląda wydarzenie?

Nwot2017.png

Czas trwania eventu

12.06.2017 - 06.07.2017.

Opis

W wydarzeniu Koło Czasu Matki Natury znajdują się 24 Koła. Każdego dnia możesz otworzyć nowe Koło. Po kliknięciu na odpowiedni dzień, koło wyświetli się po prawej stronie ekranu. Każde Koło zawiera 6 różnych bonusów oraz dwie święte gałązki. Po zebraniu pięciu gałązek otrzymasz na tydzień wszystkich pięciu doradców za darmo lub (jeżeli grasz na świecie z bohaterami) uzyskasz ekskluzywnego nowego bohatera, Dedala.

Aby zakręcić Kołem, należy kliknąć na przycisk znajdujący się w jego środku. Możesz kliknąć ponownie, aby zakończyć obrót, lub poczekać na automatyczne zakończenie animacji, po której pojawi się nagroda. Pierwsze zakręcenie Kołem z danego dnia jest zawsze darmowe, jednak możesz wykonać więcej obrotów korzystając ze złota. Nagroda, którą otrzymasz, wybierana jest zupełnie losowo. Aby ponownie zakręcić Kołem, musisz najpierw odebrać aktualny bonus.

Za pomocą złota możesz ponownie zapełnić Koło tymi samymi bonusami.

Po pierwszym zakręceniu Kołem odblokuje się jedna z dekoracji na ilustracji w oknie wydarzenia. Odblokowując kolejne dekoracje, możesz uzyskać odznaczenie Cofnąć czas.

Jak otworzyć okno wydarzenia?

Kliknij na małą ikonę eventu, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu gry.

Nwot2016 icon.png

Jak wylosować nagrodę z danego dnia?

Po najechaniu kursorem na ilustrację w oknie eventu, pojawią się na niej pinezki. Do każdej z nich przypisana jest jedna liczba (od 1 do 24).

Kiedy klikniesz na pinezkę, po prawej stronie okna wyświetli się Koło Fortuny z danego dnia. Upewnij się, że wybrałeś pinezkę z odpowiedniego dnia.

Aktualny dzień

Aktualny dzień oznaczony jest złotą pinezką.

Winter2015 current.png

Poprzednie dni

Pinezki z poprzednich dni, które nadal kryją w sobie przynajmniej jedną nagrodę, są oznaczone na niebiesko.

Winter2015 past.png

Przechowywanie bonusów

Nie musisz od razu odbierać nagród. Możesz przechować je na Kole do czasu zakończenia eventu.

Winter2015 collect.png

Dekoracje

Po pierwszym zakręceniu Kołem danego dnia, na ekranie eventu pojawi się nowa dekoracja.

Kręcenie Kołem

Początkowo na środku Koła Fortuny znajduje się przycisk "zakręć". Po kliknięciu na niego, zobaczysz animację obrotu nad wszystkimi dostępnymi nagrodami (oprócz tych, które zostały już odebrane).

Po zakończeniu animacji, przycisk w środku zniknie, a na jego miejscu pojawi się nagroda.

Możesz kliknąć na nagrodę, aby przechować ją w ekwipunku, użyć ją od razu w aktywnym mieście lub wyrzucić. Możesz także zostawić ją w Kole do czasu zakończeniu eventu i skorzystać z niej później.

Ponowne uzupełnienie Koła

Jeśli zdobyłeś wszystkie 6 nagród, możesz ponownie zasilić Koło korzystając ze złota - początkowo kosztuje to 50 sztuk złota, a cena za każdym razem się zwiększa. Możesz również uzupełnić Koło wcześniej (np. jeśli już wylosowałeś najbardziej wartościowy bonus i chcesz go zdobyć ponownie).

Pamiętaj jednak, że koszt tej opcji zwiększy się za każdym użyciem i zostanie zresetowany do 50 sztuk złota o północy.

Święte gałązki

W oknie wydarzenia znajdziesz pole z świętymi gałązkami, które wskazuje postępy na drodze do odblokowania wszystkich doradców za darmo lub bohatera Dedala (na światach z bohaterami). Dodatkowo, jeśli uda Ci się zebrać wszystkie święte gałązki, otrzymasz odznaczenie Dar Matki Natury.

Nwot2016 branch.png

Zbieranie świętych gałązek

W Kole z danego dnia dwie z nagród będą posiadać dodatkowo świętą gałązkę. Gdy ją zdobędziesz, gałązka pojawi się w oknie wydarzenia.

Po uzyskaniu 5 świętych gałązek nowe gałązki nie będą pojawiać się już na Kole Fortuny. Ponadto, ikony doradców/Dedala po odblokowaniu zmienią się z szarych w kolorowe.

Użycie opcji ponownego zasilenia Koła nie uzupełni świętych gałązek, które zostały już wylosowane!

Koszt dodatkowych obrotów Kołem

Pierwsze zakręcenie Kołem Fortuny w aktualnym dniu jest zawsze za darmo. Kolejne obroty Kołem kosztują określoną ilość złota.

Drugi obrót Kołem kosztuje 100 sztuk złota, a każdy kolejny obrót o 100 sztuk złota więcej niż poprzedni.


Obrót Featureicons02 2.08.png
1 darmowy
2 100
3 200
4 300
5 400
6 500

Jeśli przegapiłeś swoją szansę obrotu Kołem poprzedniego dnia, pierwszy obrót kołem również będzie kosztował 100 sztuk złota. Każdy kolejny obrót kosztuje o 100 sztuk złota więcej niż poprzedni.

Obrót Featureicons02 2.08.png
1 100
2 200
3 300
4 400
5 500
6 600

Oznacza to, że drugi obrót Kołem kosztuje 100 sztuk złota wyłączne w trakcie aktualnego dnia. Jeżeli przegapisz obrót Kołem, następnego dnia i później drugi obrót będzie kosztował 200 złota.

Odliczanie do końca

Wydarzenie dostępne jest tylko przez pewien czas, od 12 czerwca do 6 lipca 2017 roku. Czas pozostały do zakończenia wydarzenia jest zawsze wyświetlony w lewym górnym rogu okna eventu. Po upłynięciu tego czasu nie będzie możliwe ponowne otworzenia okna eventu. Pamiętaj, żeby do tego momentu zebrać wszystkie nagrody, które przechowujesz w Kołach Fortuny! Po zakończeniu wydarzenia nie będzie to możliwe.

Aplikacja mobilna

Event będzie dostępny w mobilnej wersji Grepolis. Spróbuj zakręcić Kołem używając zaledwie jednego palca!

Odznaczenia

Podczas eventu zimowego można otrzymać dwa różne odznaczenia. Pierwsze z nich, "Cofnąć czas", zostanie przyznane osobom, które zakręciły Kołem Fortuny 3/6/12/24 razy. Drugą odznakę, "Dar Matki Natury", można zdobyć za zebranie wszystkich świętych gałązek.

Cofnąć czas

3 obroty 6 obrotów 12 obrotów 24 obroty
Nfot2016 lvl1.png Nfot2016 lvl2.png Nfot2016 lvl3.png Nfot2016 lvl4.png

Dar Matki Natury

Nfot2016 collector.png

Zobacz też