Osobiste

Bonusy

Premio MMO 2012.png
Strona główna
Budynki Jednostki
Bogowie Badania
Premium Odznaczenia
alt_text alt_text
Światy W górę

Z Wiki Grepolis PL

Bonusy.PNG
Bonusy - są dostępne w misjach wyspowych, a także podczas eventów organizowanych w Grepolis z różnych okazji. Można je nabyć w sklepie eventowym lub też zostają przyznane po spełnieniu określonych wymagań.

Bonusy dostępne w misjach wyspowych mogą pojawić się również w eventach.

Niektóre bonusy trwają przez określony czas (np. Przyspieszone ruchy wojsk‎), natomiast inne występują w formie jednorazowej nagrody (np. Pakiet łask).

Bonusy dostępne w wydarzeniach

Bonusy dostępne w misjach wyspowych

Negatywne bonusy dostępne w misjach wyspowych

Bonusy dostępne w obozach bandytów

Inne bonusy

Niedostępne bonusy

Są to bonusy, których nie można już zdobyć. Jeśli jednak zachowano je w ekwipunku, wciąż można z nich skorzystać.

Informacje o bonusach

Posiłki

UWAGA: działanie bonusów w tej sekcji przedstawia dane dotyczące posiłków, które można zdobyć w wydarzeniach, na dzień 15.03.2017. W wersji 2.133 wprowadzona została pierwsza część zmian, pozostałe ulepszenia (m.in zmiany wartości w misjach wyspowych) będą zaimplementowane w najbliższych aktualizacjach.

Misje wyspowe

Aktualnie liczba jednostek w posiłkach zdobytych w misjach wyspowych nie zależy od prędkości świata ani od poziomu rozwoju (punktów) gracza.

Liczba jednostek, które można zdobyć w bonusach, jest następująca:

Wydarzenia

W wydarzeniach liczba jednostek, które można otrzymać w posiłkach, zależy od prędkości świata oraz poziomu rozwoju gracza. Stosowany jest następujący wzór:

liczba jednostek = wartość podstawowa * prędkość świata * współczynnik rozwoju

Współczynnik rozwoju zależy od przedziału punktowego gracza.

  • poniżej 10.000 punktów - 1
  • pomiędzy 10.000 a 50.000 punktów - 2
  • pomiędzy 50.000 a 250.000 punktów - 3
  • powyżej 250.000 punktów - 4 (ten współczynnik rozwoju nie został jeszcze wprowadzony do gry! obecnie maksymalny poziom to 3, nawet jeśli gracz przekroczył ten próg punktowy)

W przypadku wydarzeń, pod uwagę brana jest liczba punktów wyświetlana w rankingu w momencie otrzymania bonusu. Przykładowo, jeżeli gracz miał poniżej 10 tysięcy punktów podczas dodania bonusu do ekwipunku, po przekroczeniu tego etapu liczba jednostek nie ulegnie już zmianie.

Jeśli chcesz sprawdzić wartość podstawową danej jednostki w posiłkach, otwórz artykuł poświęcony konkretnemu bonusowi, np. posiłki - procarze. Na zamieszczonych screenach znajdują się podstawowe wartości (czyli przy prędkości świata 1, poniżej 10 tysięcy punktów).

Pamiętaj, że jednostki z posiłków wymagają wolnych mieszkańców. Jeżeli w momencie uruchomienia bonusu nie posiadasz wystarczającej liczby mieszkańców, aby wszystkie jednostki zostały dodane do miasta, otrzymasz okienko z potwierdzeniem wykonania tej akcji. Ludność nie jest pobierana z góry, od razu po włączeniu bonusu, lecz za każdym razem, gdy jednostki pojawiają się w mieście (co godzinę). Oznacza to, że nawet jeśli po włączeniu bonusu masz zbyt mało mieszkańców, wciąż masz szansę na rozbudowanie gospodarstwa czy zniszczenie części zbędnych wojsk, aby zrobić miejsce na bonusowe jednostki. Jednocześnie, jeśli w trakcie uruchomienia bonusów miałeś wystarczającą ludność, to budowa kilku budynków lub rekrutacja jednostek może sprawić, że nie wystarczy ci mieszkańców na wszystkie jednostki, które może zapewnić bonus.

Kumulowanie bonusów

Od aktualizacji do wersji 2.136 niektóre bonusy się nie kumulują. Jeśli w mieście aktywna jest słabsza wersja bonusu, a następnie uruchomiony zostaje mocniejszy bonus tego typu, słabszy przestaje działać. Dotyczy to następujących bonusów:

  • Przyspieszona budowa < Wydajni budowniczy (rzadki) < Wydajni budowniczy (wspaniały)
  • Przyspieszona rekrutacja < Szybsza rekrutacja (rzadki) < Szybsza rekrutacja (wspaniały)
  • Ulepszony atak < Ulepszony atak (rzadki) < Ulepszony atak (wspaniały)
  • Wzrost przyrostu łask < Wzrost przyrostu łask (rzadki) < Wzrost przyrostu łask (wspaniały)
  • Wzrost produkcji surowca < Wzrost produkcji surowców (rzadki) < Wzrost produkcji surowców (wspaniały)
  • Wyostrzone zmysły < Boskie zmysły

Jeżeli w mieście aktywna jest wspaniała wersja bonusu, nie można uruchomić rzadkiego lub zwykłego bonusu tego samego typu. Zamiast tego pojawi się komunikat informujący o tym, że w mieście działa już silniejszy bonus.

Wyszukiwarka
Inne