Osobiste

Misje wyspowe

Premio MMO 2012.png
Strona główna
Budynki Jednostki
Bogowie Badania
Premium Odznaczenia
alt_text alt_text
Światy W górę

Z Wiki Grepolis PL

Misje wyspowe w Grepolis odzwierciedlają różne sytuacje w życiu władcy. Podejmowanie decyzji o tym jak zareagować na poszczególne zadania, wzmocni Twoją pozycję wśród poddanych. Misje wyspowe pojawiają się w ustalonych odstępach czasowych, które są zależne od Twojej liczby punktów.

Punkty Czas
do 10.000 co 2 godziny
od 10.001 do 50.000 co 4 godziny
powyżej 50.001 co 8 godzin

Jak znaleźć misje?

Misje wyspowe pojawiają się na losowo wybranej wyspie, na której posiadasz miasto. Na wyspie z wioskami rolniczymi mogą być aktywne maksymalnie 2 misje jednocześnie, zaś na wyspach bez wiosek misje się nie pojawią. Możesz posiadać maksymalnie 10 misji na wszystkich wyspach łącznie.

Tak wygląda ikona misji, która pojawia się na wyspie:

Ocaleni czy zgładzeni 4.png

Nie obawiaj się, nie musisz przeglądać wszystkich wysp w poszukiwaniu misji - wystarczy otworzyć listę miast (klikając na nazwę miasta w lewym górnym rogu ekranu). Przy miastach z dostępnymi zadaniami wyświetli się odpowiednia ikona.

Jak wykonywać misje?

Kliknięcie na ikonę na wyspie otworzy okno z misjami:

Ocaleni czy zgładzeni 1.png

Wprowadzenie do misji wyspowych odbywa się za pomocą krótkiej historii. Poniżej możesz znaleźć dwa przyciski, przedstawiające sposoby reakcji na daną sytuację. Każda z opcji pociąga za sobą nagrodę. Bardziej szczegółowe informacje na temat opcji znajdziesz po najechaniu myszką na przycisk. Przed podjęciem decyzji będziesz mieć możliwość wymiany zadania na inne (koszt: 50 złota). Z kolei po podjęciu decyzji opcja zmiany będzie niedostępna, a zadanie zostanie zaakceptowane.

Ocaleni czy zgładzeni 2.png

Zaakceptowana misja wyświetli się w prawej części ekranu, więc zawsze będziesz poinformowany o otwartych zadaniach. Możesz wykonywać maksymalnie 4 zadania jednocześnie. Misja automatycznie zniknie, jeśli w ciągu 24 godzin nie wypełnisz kolejnego zadania w misji. Jeśli wysłałeś jednostki, by wesprzeć cel swojej misji wyspowej, wrócą do Ciebie przed czasem zakończenia misji. Interakcje z misją wyspową są przeprowadzane poprzez kliknięcie na przycisk "wyzwanie", który otwiera następujące okienko:

Ocaleni czy zgładzeni 3.png

Menu może wyglądać inaczej w zależności od typu wyzwania dla danej misji. Po wypełnieniu wszystkich wymagań pasek postępu osiągnie 100% i misja nie zniknie automatycznie - będziesz mógł odebrać nagrodę kiedy tylko chcesz. Możesz wybrać natychmiastowe użycie nagrody na aktualnie wybranym mieście lub przechować ją w ekwipunku. Wiele zadań posiada numer, który wskazuje na ich poziom. Zazwyczaj ma on wpływ na długość lub jakość danej nagrody. Poziom zależy od trudności misji, który opiera się na średniej liczbie punktów w miastach na wyspie, na której pojawiła się dana misja.

Uwaga: monety mądrości oraz monety wojny można uzyskać wyłącznie na światach z bohaterami.

Punkty Liczba monet
poniżej 10.000 2
10.000 - 50.000 4
powyżej 50.000 8

Poziomy nagród

Punkty Poziom misji wyspowej
poniżej 300 1
300-500 2
501-800 3
801-1500 4
1501-2750 5
2751-5000 6
5001-7500 7
7501-11000 8
powyżej 11000 9

Zwróć uwagę, że niektóre nagrody mogą nie posiadać żadnego poziomu, ponieważ ich moc zależy od obecnej rozbudowy miasta, które ją otrzyma. Przykładowo, procent zwiększenia produkcji w mieście z 30 poziomem tartaku będzie większy niż w mieście z 1 poziomem.

Zobacz też

Wyszukiwarka
Inne