Miasto

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Polis (inaczej miasto, od gr. "wiele") - odnosi się do miast, które są prowadzone i rozwijane przez graczy. Położone w środku wyspy wioski rolnicze kontrolowane są przez komputer.

Nasze Polis

Rozbudowane miasto

Na sam początek, dostajesz miasto (Polis), które nie jest w pełni rozwinięte. Twoim zadaniem, będzie doprowadzić to miasto do bogactwa i chwały.

Podbój i kolonizacja

Dzięki kolonizacji, możesz założyć nowe miasto. Zobacz: Kolonizacja Jeżeli jednak chcesz przejąć miasto, które należy już do innego gracza, to musisz je podbić. Istnieją 2 systemy podboju: stary i nowy. Może też tak się zdarzyć, że na danym świecie w ogóle nie można podbijać miast należących do innych graczy.

Mapa Wyspy

Mapa Wyspy

Twoje miasta na wyspie są oznaczone żółtą flagą. Aktualnie wybrane miasto można rozpoznać po białej obręczy wokół ikony polis. Członkowie sojuszu otrzymują niebieską flagę, członkowie paktu jasnozieloną, wrogowie sojuszu czerwoną. Miasta innych graczy są domyślnie brązowe. Możesz sam przypisywać kolory sojuszom lub graczom. Klikając na dane miasto, zobaczysz menu kontekstowe, które jest opisane poniżej.

Menu kontekstowe

Menu kontekstowe

Informacje ogólne

Tutaj można uzyskać informacje ogólne o mieście, jaki nick ma gracz i jak nazywa się jego miasto oraz jaką ma liczbę punktów, jak nazywa się jego sojusz. Ponadto, będzie wyświetlała flaga w kolorze zależnym od tego, do kogo należy miasto. Tutaj też można zmieniać ustawienia flag na mapie zarówno danego gracza, jak i jego sojuszu. W tym podglądzie również można skopiować numer miasta do wklejenia na przykład na forum czy też wiadomości prywatnej. A jeżeli wykupiłeś zarządcę, to tutaj będziesz widział wszystkie raporty związane z tym miastem, które posiadasz.

Wsparcie

Każdy potrzebuje wsparcia. Jeśli członek Twojego sojuszu jest atakowany i potrzebuje pomocy - tutaj masz okazję wysłać mu kilka swoich jednostek w obronie.

Atak

Kolejną opcją tego menu, jest atak. Możesz atakować wrogie miasta, które są położone na Twojej wyspie, jak i również na innych wyspach, jednak wtedy potrzebne Ci są statki, które przewożą jednostki na pokładzie (o ile nie są to jednostki latające).

Handel

Dzięki tej zakładce, możesz wysyłać surowce do innych miast, zarówno swoich, jak i innych graczy.

Zaklęcia

Tutaj możesz rzucać zaklęcia na dane miasto. Dostępne są wszystkie czary od posiadanych przez Ciebie bogów. Pamiętaj, że nie ma tutaj zaklęć, które działają na atak - tych należy szukać w opcjach danego ataku.

Szpiegowanie

Jeśli chcesz wysłać szpiega na dane miasto, to możesz zrobić to tutaj. Również tutaj możesz przejść do jaskini, aby uzupełnić zasoby srebra.

Rozwijalna lista miast

Pośrodku ekranu na samej górze znajduje się rozwijalna lista miast.

Po kliknięciu dwukrotnie w nazwę miasta otwiera się pole edycji nazwy.

Po kliknięciu strzałki po prawej stronie można rozwinąć menu wszystkich miast na danym świecie. Miasta można dowolnie segregować w grupy.

W aktualizacji 2.170 - 22.08.2018 wprowadzono kolorowe ikony w rozwijalnej liście miast:

  • Niebieska ikona pojawia się jeśli miasto zostało zaatakowane i trwa w nim podburzanie do buntu (światy z nowym systemem podboju).
  • Czerwona ikona pojawia się jeśli miasto zostało zaatakowane i trwa w nim bunt właściwy (światy z nowym systemem podboju).
  • Pomarańczowa ikona pojawia się jeśli miasto zostało zaatakowane i trwa w nim okupacja (światy ze starym systemem podboju).

Grafika Twojego Polis na wyspie

Poniżej w tabeli przedstawiony został podgląd miast, które otrzymujesz stopniowo wraz ze wzrastającą liczbą punktów, podaną po stronie lewej.

Punkty Grafika
od 175 punktów Miasto 1.png
od 600 punktów Miasto 2.png
od 2400 punktów Miasto 3.png
od 5500 punktów Miasto 4.png
od 10000 punktów Miasto 5.png

Rozbudowane polis

Tak prezentuje się polis ze wszystkimi rozbudowanymi budynkami. Budynki zostały przedstawione w formie graficznej, jeśli rozbudujesz je do danego poziomu, ich grafika stopniowo zacznie się zmieniać, aż osiągnie poziom rozbudowy przedstawiony na poniższych obrazkach. Czasami doświadczeni gracze specjalnie nie rozbudowują w pełni miast, aby zaoszczędzić wolnych mieszańców.

Styl 1.0

Rozbudowane polis.png

Wyrocznia i teatr nie zawsze się znajdują w mieście, czasem wybieramy na ich miejsce inne budowle. O co chodzi?.

Styl 2.0

Rozbudowane polis 2.0.jpg

Nowy podgląd miasta

Background 2.60 city small.png

Zobacz też