Budynki specjalne

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

W grze występuje 9 budynków specjalnych, które (z wyjątkiem Agory) dają nam różne bonusy.

Budynki te możemy podzielić na dwie grupy. W jednym mieście możemy wybudować tylko po jednym budynku specjalnym z każdej grupy.

I Grupa

Budynek Opis
Teatr
Teatr
Po zbudowaniu teatru, będziesz mieć możliwość wystawiania wspaniałych przedstawień, zwiększając tym samym wartość kulturalną swojego miasta.
Łaźnie
Łaźnie
W starożytnej Grecji bardzo duży nacisk kładziono na higienę. Budując łaźnie możesz podnieść poziom zdrowia swoich mieszkańców i zwiększyć ich liczbę o 10%.
Biblioteka
Biblioteka
Wiedza to potęga. Budując bibliotekę otrzymasz 12 dodatkowych punktów badawczych, które możesz zainwestować w odkrywanie nowych technologii w akademii.
Latarnia
Latarnia
Latarnia w Aleksandrii była uważana, za jeden z siedmiu cudów świata. Budując jej mniejszą wersję w pobliżu portu podniesiesz prędkość floty o 15%, ponieważ znacznie ułatwia ona nawigację.

II Grupa

Budynek Opis
Wieża
Wieża
Potężna wieża zwiększa siłę obrony twoich wojsk o 10% i zmienia twoje miasto w prawie niezwyciężoną twierdzę.
Boski posąg
Boski posąg
Greckich bogów ciężko zadowolić i żądają oni wielu oznak uwielbienia. Dzięki temu boskiemu posągowi możesz im pokazać, ile dla ciebie znaczą i zwiększyć tym samym ilość Boskich Łask uzyskiwanych w Świątyni.
Wyrocznia
Wyrocznia
Z pomocą wyroczni możesz wykryć wrogich szpiegów. Dzięki niej wiesz, kto Ciebie szpiegował i możesz się lepiej przygotować do zbliżających się ataków.
Placówka handlowa
Placówka handlowa
Zwiększa maksymalny kurs handlu z wioskami z 1:25 na 1:35 oraz zwiększa pojemność handlową z 500 do 750 za każdy poziom targowiska.

Agora

Budynek Opis
Agora
Agora
W agorze znajdziesz zestawienie swoich wojsk znajdujących się w mieście i po za nim. Możesz tu podziwiać osiągnięcia kulturalne swojego miasta i zaplanować następne kampanie wojskowe dzięki symulatorowi walki.

Zobacz też