Z Wiki Grepolis PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na światach z nowymi wioskami z punktami walki, na wyspie, na której znajduje się Twoje pierwsze miasto, pojawi się nowe miejsce - obóz bandytów. Dzięki tej opcji możesz przeprowadzać walki z przeciwko jednostkom wygenerowanym przez grę. W obozie stacjonują buntownicy, a Twoim zadaniem jest zniszczenie ich sił. Obóz bandytów znajduje się na tej wyspie, co twoje pierwsze miasto po rozpoczęciu gry. Oferuje on łącznie 100 walk, pomiędzy którymi należy odczekać pewien czas.

Po co walczyć przeciwko rebeliantom? Ponieważ możesz zdobyć świetne bonusy, które możesz wykorzystać w swoich miastach, a ponadto będziesz potrzebować punktów walki, by rozbudować wioski. Nie musisz się obawiać, że nie będziesz mieć wystarczająco dużo wojsk, by stoczyć walkę z wrogami w obozie - od czasu do czasu będziesz mógł natychmiastowo zdobyć jednostki, nawet te, których jeszcze nie zbadałeś w akademii. Do zdobycia są również monety mądrości lub monety wojny. Po każdej udanej walce należy odczekać pewien czas, zanim obóz bandytów ponownie wypełni się buntownikami. Z każdą pomyślną walką ten czas się wydłuża, a bitwy stają się coraz trudniejsze.

Podstawowe założenia

Funkcja obozu bandytów opiera się o poniższe zasady:

 • W obozie bandytów możesz odbyć łącznie 100 walk. Po ich zakończeniu otrzymasz 100 złotych monet, a obóz zniknie z mapy.
 • Za każdego pokonanego rywala otrzymasz punkty walki. Liczba otrzymanych punktów zależy od liczby mieszkańców wymaganych do zwerbowania zabitych jednostek. Aby dowiedzieć się, ile punktów walki udało ci się zdobyć, zaglądaj do raportów z bitew.
 • Aby szanse były równe, czas podróży z każdego miasta na wyspie do obozu bandytów jest zawsze taki sam, niezależnie od wizualnej odległości.
 • Po każdej udanej walce musisz odczekać pewien czas, zanim rozpoczniesz kolejną. Zegar rusza z chwilą pokonania obozu, a nie z chwilą odebrania nagrody.
 • Możesz wysłać kilka ataków jednocześnie z dowolnego miasta na wyspie, ale jak tylko obóz zostanie pokonany, trwające marsze natychmiast powrócą.
 • Obóz bandytów znajduje się wyłącznie na tej wyspie, co twoje pierwsze miasto. Jeśli stracisz wszystkie miasta na tej wyspie, nie będziesz mógł korzystać z funkcji obozu bandytów, dopóki nie odbijesz jednego z nich.
 • Jeżeli rozpoczniesz grę od nowa, obóz bandytów również zostanie zresetowany i znajdzie się na Twojej nowej wyspie.
 • Nie możesz kliknąć na obóz bandytów na mapie, jeżeli Twoje aktualnie wybrane miasto znajduje się na innej wyspie niż obóz. Okno z obozem bandytów zamknie się automatycznie, gdy przejdziesz do miasta na innej wyspie.
  • Powyższa zasada nie dotyczy okna informującego o wygranym ataku. Możesz odebrać nagrodę z dowolnego aktywnego miasta.

Czas podróży

 • Podczas pierwszych 10 walk czas podróży wojsk do obozu bandytów wynosi 5 sekund.
 • Po 10 walce, czas jest kalkulowany w ten sposób: (int) (50 * 50 / prędkość jednostek) + 300

Utrata wszystkich miast na wyspie, na której znajduje się obóz bandytów

 • Obóz bandytów jest połączony z wyspą, na której posiadasz Twoje pierwsze miasto. Gdy utracisz wszystkie miasta z tej wyspy, nie będziesz w stanie zaatakować obozu bandytów. Musisz podbić dowolne miasto na tej wyspie, aby odzyskać możliwość korzystania z obozu.

Od aktualizacji 2.168 - 25.07.2018 - Obóz bandytów - kiedy gracz stracił wszystkie swoje miasta na pierwszej dużej wyspie, a obóz bandytów nie miał poziomu 100, gracz nie był już w stanie wysyłać ataków do obozu bandytów. Obecnie, w sytuacji utraty wszystkich miast na swojej pierwszej wyspie, obóz bandytów zostanie przeniesiony:

 • Do nowego obszaru na innej dużej wyspie, na której gracz ma miasto.
 • Jeśli gracz nie posiada miasta na innych dużych wyspach, obóz bandytów pojawi się na następnej dużej wyspie, na której gracz założy miasto w przyszłości.

Zasady dotyczące ataku

 • Możesz wysłać kilka ataków jednocześnie z dowolnego miasta na wyspie.
 • Gdy obóz zostanie pokonany, trwające marsze natychmiast powrócą.
 • Zegar rusza z chwilą pokonania obozu.
 • Z chwilą wysłania ataku na mapie pokaże się animacja pokazująca akcje wojskowe pomiędzy miastami a obozami bandytów.

Symbole

Status Symbol na mapie Informacja
Gotowe Bandit map.gif Bandit attackspot hint.jpg
Gotowe

(Jednostki maszerują do obozu)

Bandit attackspot.png Bandit attackspot hint.jpg
Gotowe

(Wybrano nieodpowiednie miasto)

Bandit attackspot.png Bandit attackspot hint2.jpg
Odbierz nagrodę Bandit attackspot3.png Bandit attackspot victory.jpg
Czas odnowienia Bandit attackspot4.png Bandit attackspot hint3.jpg

Zobacz też