Ponowny start

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Ponowny start, restart - zaczęcie gry od nowa na tym samym nicku na danym świecie. Może to nastąpić w wyniku podboju wszystkich miast lub poprzez wybór "Ponowny start" w ustawieniach konta.

Jeśli rozpoczynasz grę od nowa po wyborze opcji "Ponowny start" utracone zostają wszystkie miasta, jednostki oraz zdobyte punkty walki. Ponowne rozpoczęcie gry spowoduje, że będziesz miał 2 sloty, w tym 1 już wykorzystany na nowe miasto posiadające 175 punktów. Odznaczenia, monety mądrości/wojny oraz bonusy w ekwipunku pozostają bez zmian. Nie tracisz także rozmów z innymi graczami oraz raportów. Herosi pozostają, ale muszą zostać przypisani od nowa do miast.

Jeśli rozpoczynasz grę od nowa po utracie ostatniego miasta, a wcześniej miałeś co najmniej 3 poziom kultury, to wówczas rozpoczniesz grę z 3 slotami (1 już wykorzystanym na miasto startowe posiadające 175 punktów). Przykładowo, jeśli posiadałeś 10 poziom kultury, będziesz miał tylko 3 sloty. Po restarcie punkty walki się nie kasują, jednak wielokrotności 300 (tyle, ile kosztuje jeden pochód) zostają zablokowane. Przykładowo, jeśli posiadasz 670 punktów walki i nie zrobiłeś żadnego pochodu przed restartem, po rozpoczęciu gry na nowo będziesz mógł wykorzystać tylko 70 punktów. Odznaczenia, monety mądrości/wojny oraz bonusy w ekwipunku pozostają bez zmian. Nie tracisz także rozmów z innymi graczami oraz raportów. Herosi pozostają, ale muszą zostać przypisani od nowa do miast.

Funkcja restartu jest dostępna także podczas bana, jeśli taka możliwość jest przewidziana dla danego typu przewinienia.

Jeśli w momencie utraty ostatniego miasta lub włączenia restartu jesteś członkiem sojuszu, to wówczas obok róży kierunków będziesz miał opcję zaczęcia gry od nowa w pobliżu Twoich sojuszników.

Zwróć uwagę na to, że jeżeli konto zostanie całkowicie skasowane ze świata (nick zostanie usunięty z rankingu), a następnie zaczniesz grę od nowa na danym świecie, to wszystkie zdobyte punkty walki, monety mądrości/wojny, bonusy w ekwipunku, Herosi, rozmowy z innymi graczami oraz raporty przepadną. Nie stracisz odznaczeń zdobytych przed resetem/likwidacją konta.

W przypadku całkowitego usunięciu konta (opcja "Goodbye") wszystkie dane dotyczące konta (nick, adres e-mail, odznaczenia oraz wszystkie osiągnięcia) zostają usunięte i niemożliwe jest ich odzyskanie.


Wraz z aktualizacją 2.219 z dnia 5.08.2020 zmieniliśmy sposób działania restartu konta:

  • jeśli pierwszy restart nastąpi w ciągu 24 godzin od utworzenia miasta, można to zrobić natychmiast, bez dodatkowego czasu karencji. Usunięcie pierwotnego miasta następuje automatycznie;
  • każdy restart po pierwszym dniu ma 5-dniowy czas karencji, co oznacza, że jeśli gracz zrestartuje się, musi poczekać 5 dni, zanim będzie mógł to zrobić ponownie;
  • dodatkowo po zmianie adresu e-mail powiązanego z kontem gry gracze będą musieli odczekać 5 dni, zanim będzie można ponownie uruchomić (zrestartować) grę.

Te zmiany nie mają wpływu na graczy, którzy restartują się z powodu utraty ostatniego miasta. Roza kierunkow.png