Mieszkańcy

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Mieszkańcy - ludzie znajdujący się w mieście. Są niezbędni do rozbudowy wielu budynków (z wyjątkiem gospodarstwa wiejskiego i magazynu) i do szkolenia jednostek lądowych oraz budowy okrętów. Mogą zostać użyci do powołania oddziału obywatelskiego w razie zagrożenia polis Ma to następujące skutki:

  • Twoja produkcja surowców spada o 50%.
  • Dostajesz 10 oddziałów obywatelskich (15 przy badaniu: Straż miejska) na każdy poziom gospodarstwa wiejskiego do poziomu 25.
  • Po 3 godzinach twoi mieszkańcy powrócą do swojej pracy.

Aby zyskać nowych wolnych mieszkańców należy rozbudować gospodarstwo wiejskie na wyższy poziom. Łaźnie pozwalają na zwiększenie liczby mieszkańców o 10%. Badanie Pług daje dodatkowych 200 mieszkańców w gospodarstwie.

Wolni mieszkańcy a bonusy

  • Jeśli otrzymasz jednostki w zamian za zakończenie misji w samouczku, zostaną one przypisane do miasta, nawet jeśli nie posiadasz wystarczającej liczby wolnych mieszkańców. Liczba mieszkańców może być na minusie, przez co nie będziesz w stanie zrekutować żadnych nowych wojsk, póki nie zwiększysz ich liczby.
  • Jeśli otrzymasz bonus Posiłki w wyniku misji wyspowej lub w trakcie eventu, jednostki nie zostaną przyznane, jeżeli nie posiadasz wolnych mieszkańców. Pamiętaj, że mieszkańcy nie są pobierani z góry podczas włączenia bonusu, w związku z czym musisz kontrolować, czy posiadasz odpowiednią liczę ludności w trakcie trwania bonusu. Jeśli w pewnym momencie zabraknie ci mieszkańców, jednostki przepadną.

Koszt populacyjny maksymalnie rozbudowanych budynków

Maksymalne rozbudowanie naszego miasta zabiera nam 1144 obywateli, czyli na wojsko zostaje nam wtedy 1856 obywateli (2356 z wybudowaną łaźnią i opracowaną technologią Pług).

Zobacz też