Misje wyspowe

Z Wiki Grepolis PL
(Przekierowano z Poziom rozwoju)
Przejdź do nawigacji

Misje wyspowe w Grepolis odzwierciedlają różne sytuacje w życiu władcy. Podejmowanie decyzji o tym, jak zareagować na poszczególne zadania, wzmocni Twoją pozycję wśród poddanych. Misje wyspowe pojawiają się w ustalonych odstępach czasowych, które są zależne od Twojej liczby punktów.

Liczba punktów Czas
< 10,000 co 2 godziny
10,000 - 49,999 co 4 godziny
50,000 - 249,999 co 8 godzin
> 250,000 co 12 godzin

Jak znaleźć misje?

Misje wyspowe pojawiają się na losowo wybranej wyspie, na której posiadasz miasto. Na wyspie z wioskami mogą być aktywne maksymalnie 2 misje jednocześnie, zaś na wyspach bez wiosek misje się nie pojawią. Możesz posiadać maksymalnie 6 misji na wszystkich wyspach łącznie, z czego 3 mogą być zaakceptowane w tym samym czasie.

Tak wygląda ikona misji, która pojawia się na wyspie:

Ocaleni czy zgładzeni 4.png
Ikona dziennika misji

Nie obawiaj się, nie musisz przeglądać wszystkich wysp w poszukiwaniu misji. W prawym górnym rogu ekranu znajdziesz dziennik misji - jeśli w Twoim imperium dostępna będzie nowa misja, przy obrazku dziennika pojawi ikonę z liczbą.

Drugą metodą jest otworzenie listy miast (klikając na nazwę miasta na górze ekranu). Przy miastach z dostępnymi zadaniami wyświetli się odpowiednia ikona.

Dziennik - lista miast.png

Jak wykonywać misje?

Kliknięcie na dziennik misji lub na ikonę misji na wyspie spowoduje otwarcie okna:

Dziennik - przed decyzją.png

Zadanie może zostać wykonane tylko z tego miasta, które znajduje się na tej samej wyspie, co dana misja wyspowa. Aby przejść do odpowiedniego miasta, wystarczy kliknąć na przycisk w dzienniku misji (jeżeli dostępnych jest kilka miast, pojawi się rozwijana lista z ich nazwami).

Dziennik - wyspa.png

Wprowadzenie do misji wyspowych odbywa się za pomocą krótkiej historii. Poniżej możesz znaleźć dwa przyciski, przedstawiające sposoby reakcji na daną sytuację. Każda z opcji pociąga za sobą nagrodę - monety wojny lub mądrości oraz bonus. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych opcji znajdziesz po najechaniu myszką na przycisk "Zadecyduj". Przed podjęciem decyzji będziesz mieć możliwość wymiany zadania na inne (koszt: 50 złota). Z kolei po podjęciu decyzji opcja zmiany będzie niedostępna, a zadanie zostanie zaakceptowane.

Dziennik - decyzja.png

W dzienniku misji widoczne są zarówno niezaakceptowane misje jak i te, w których podjąłeś już decyzję. Misja automatycznie zniknie, jeśli w ciągu 24 godzin nie wypełnisz kolejnego zadania. Jeśli wysłałeś jednostki, by wesprzeć cel swojej misji wyspowej, wrócą do Ciebie przed czasem zakończenia misji. Interakcje z misją wyspową są przeprowadzane poprzez kliknięcie na przycisk "Wyzwanie", który otwiera następujące okienko:

Dziennik - wyzwanie.png

Menu może wyglądać inaczej, w zależności od typu wyzwania w danej misji. Po wypełnieniu wszystkich wymagań, pasek postępu osiągnie 100% i będziesz mógł odebrać nagrodę. Możesz wybrać natychmiastowe użycie bonusu w aktualnie wybranym mieście lub przechować ją w ekwipunku.

Poziom rozwoju

Poziom rozwoju ma wpływ na trudność misji wyspowych oraz na większość bonusów, które można zdobyć w misjach i wydarzeniach, przykładowo na liczbę jednostek, które można zdobyć w bonusach typu posiłki. Zależy od liczby punktów, które posiadasz na swoim koncie. Istnieją cztery progi punktowe:

Poziom rozwoju Osiągnięte punkty
1 < 10,000
2 10,000 - 49,999
3 50,000 - 249,999
4 > 250,000

Liczba monet wojny i mądrości, które można zdobyć w misjach, bezpośrednio zależy od poziomu rozwoju i prędkości świata.

Poziom rozwoju Liczba monet
1 2
2 4
3 8
4 12

Liczbę monet podaną w tabeli należy pomnożyć przez prędkość świata (od 1 do 4).

Uwaga: monety mądrości oraz monety wojny można uzyskać wyłącznie na światach z bohaterami (każdy świat oprócz Hiperborei).

Poziom wyzwania

Poziom wyzwania jest czynnikiem mającym wpływ na poziom (czyli długość trwania) niektórych bonusów. Zależy on od liczby punktów, które posiada najbardziej rozbudowane miasto na danej wyspie. Pod uwagę brane są miasta wszystkich graczy, nie tylko te, które należą do Ciebie.

Poziom wyzwania Liczba punktów
1 < 750
2 750 - 1,499
3 1,500 - 2,499
4 2,500 - 3,999
5 4,000 - 5,499
6 5,500 - 7,499
7 7500 - 9,499
8 9,500 - 1,1999
9 12,000 - 14,999
10 > 15,000

Zwróć uwagę, że niektóre bonusy mogą nie posiadać żadnego poziomu lub mieć ustalony konkretny poziom, niezależny od liczby punktów. Szczegółowe informacje na temat nagród znajdziesz w artykułach na temat poszczególnych bonusów.

Zobacz też