Poradnik:Bezpieczeństwo

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 04:09, 2 maj 2014 autorstwa Shannqa (dyskusja | edycje) (Odbezpieczył Poradnik:Bezpieczeństwo)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Strona ta zawiera ważne informacje jak zadbać o bezpieczeństwo swojego konta w Grepolis i zabezpieczyć je przed potencjalnymi nieproszonymi gośćmi. Zalecamy stosowanie się do poniższych porad, jako że InnoGames nie ponosi odpowiedzialności za utratę konta w wyniku błędu użytkownika.

Twoje hasło jest przechowywane w postaci zakodowanej, przy użyciu silnego, jednostronnego algorytmu, więc nie ma możliwości odszyfrowania hasła (przy logowaniu ciąg znaków podany jako hasło jest szyfrowany w ten sam sposób i porównywany z tym zapisanym w bazie danych). Jedyne metody, by ktoś zdobył Twoje hasło to:

  • Wybrałeś słabe hasło, które można łatwo odgadnąć.
  • Logowałeś się na publicznie dostępnym komputerze i zapisałeś hasło / ktoś obserwował jak wpisujesz hasło.
  • Stałeś się ofiarą oszustwa.

Poniżej kilka porad jak uchronić się przed powyższymi problemami. Porady brzmią może głupio lub są wyolbrzymione, ale wiemy z wielu zgłoszeń do supportu, jakie otrzymujemy, że wielu z was straciło konta na skutek nie przestrzegania tych prostych i wydawało by się oczywistych zasad bezpieczeństwa.

  • Twoje hasło nie powinno mieć związku z Twoim imieniem, nazwiskiem lub loginem. Także, nie jest dobrze używać haseł w stylu "1234" albo "hasło", ponieważ mogą one być łatwo odgadnięte. Najlepiej połączyć słowo z cyframi i znakami specjalnymi. Cyfry i znaki specjalne powinny być wybrane zupełnie losowo. Brzmi to skomplikowanie, ale dodanie jednej-dwóch cyfr i znaków specjalnych znacząco zwiększa bezpieczeństwo Twojego hasła.
  • Jeżeli jesteś w miejscu publicznym, na przykład logujesz się w szkole albo kafejce internetowej, upewnij się, że nie logujesz się na stałe. Jeżeli przeglądarka zapyta Cię czy chcesz zapisać hasło, krytycznym jest by wybrać nie. Upewnij się także, że nikt nie stoi za Tobą i nie obserwuje jak wpisujesz hasło.
  • Team Grepolis nigdy nie zapyta Cię o Twoje hasło. Jeżeli ktoś chce Twoje hasło, bądź podejrzliwy w każdym przypadku. Na niektórych stronach możliwe jest, że będziesz proszony o podanie swojego loginu i hasła z Grepolis. Jeżeli znajduje się tam "External Authentication" i pasek adresu zawiera "www.grepolis.pl/..." lub "pl.grepolis.com/...", jest to bezpieczne sprawdzenie tożsamości. Strona ta jest interfejsem udostępnionym przez Grepolis i nie ma możliwości, by strona pośrednia mogła zdobyć Twoje hasło.
  • Generalnie nie powinieneś używać swojego hasła do Grepolis nigdzie indziej. Szczególnie ważne jest, by hasło do emaila, którego używasz i hasło do konta w grze były rożne. Jeżeli pomimo to Twoje hasło w grze zostanie złamane, możesz je zmienić przy pomocy adresu email. Jeżeli Twoje konto email zostanie skradzione, szansa na odzyskanie konta już prawie nie istnieje.

Jeżeli chcesz zmienić hasło, możesz to zrobić tutaj: Zmiana hasła.