Wielkanoc 2014

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 01:03, 3 maj 2014 autorstwa Shannqa (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Bohater Jazon przeszukiwał podziemne królestwo i zabrał z niego mityczne stworzenie, magiczną kurę. Mężczyzna pozwoli ci skorzystać z jej mocy podczas wydarzenia Wielkanocnego. Jeśli będziesz się nią dobrze zajmować i karmić ją tym, co lubi, kura złoży dla ciebie tajemnicze jaja, które zawierają unikalne nagrody.

Karmienie

Hen.jpg

Aby otrzymać jajo, musisz wybrać 3 typy paszy. Kolejność, w której umieścisz jedzenie w misce, nie ma znaczenia. Możliwe jest także wybranie jednego typu paszy wielokrotnie. Następnie, kliknij na przycisk "Nakarm", by dać jedzenie wybrednej kurze. W zależności od kombinacji paszy, kura złoży białe, brązowe, srebrne, złote lub kolorowe jajo. Jeśli był to pierwszy raz, gdy użyłeś danej kombinacji, zostanie ona automatycznie zapisana w księdze receptur. Jajo rozbije się i otrzymasz losową nagrodę. Każdy typ jaja ma 5 dostępnych nagród - prawdopodobieństwo otrzymania ich jest różne. Nie będziesz mógł ponownie nakarmić kury do czasu odebrania aktualnej nagrody.

Księga receptur

Hen Recipe book.jpg

W księdze receptur automatycznie zapisywane są wszystkie kombinacje paszy. Znajdziesz tam także informację jakie pożywienie konieczne jest do otrzymania danego typu jaja. Jeśli posiadasz wymagane rodzaje paszy, możesz natychmiastowo dodać je do misy, klikając na odpowiedni przycisk. Dodatkowo, z księgi receptur dowiesz się jakie nagrody przypisane są do poszczególnych jaj. Trzy pierwsze mają 25% prawdopodobieństwa wyklucia się z jaja. Szansa na otrzymanie czwartej nagrody wynosi 15%, natomiast piątej jedynie 10%.

Jak uzbierać paszę?

Receive chickenfeed.jpg

Za każdym razem, gdy wykonasz misję wyspową, uzyskasz paszę dla swojej kury. Jej ilość zależy od tego jak często pojawiają się u ciebie misje wyspowe (czyli od całkowitej liczby punktów w grze). Im rzadziej dostajesz misje wyspowe, tym więcej paszy dostaniesz. Teoretycznie każdy gracz może dostać do 12 sztuk jedzenia na dzień. Zwróć uwagę, że szanse na uzyskanie poszczególnych typów pożywienia nie są takie same. Przykładowo, znajdziesz znacznie więcej ziarna czy trawy niż miodu. Oczywiście, możesz zakupić więcej paszy za złoto. Pamiętaj jednak, że cena danego jedzenia zwiększy się z każdym zakupem. Wszystkie ceny zostaną zresetowane codziennie o północy.

Postępy i nagrody

Obok kury znajdziesz pionowy pasek postępu, który zapełni się za każdym razem, gdy kura złoży jajo - jego kolor nie ma znaczenia. Gdy wyprodukujesz 20 jaj, otrzymasz za darmo doradcę - handlarza - na 2 tygodnie. Na światach z aktywnymi bohaterami dostaniesz w zamian 30 monet wojny oraz 30 monet mądrości.

Po stworzeniu 40 jaj otrzymasz cały poziom kultury! Punkty kultury, które zebrałeś podczas zwykłej gry, oczywiście pozostaną nienaruszone i wciąż będą liczyć się na kolejny poziom. Nie musisz więc czekać na odpowiedni moment, by odebrać tę nagrodę.

Zobacz też