Tracki Podbój

Z Wiki Grepolis PL
(Przekierowano z Tracki podbój)
Przejdź do nawigacji

Tracki Podbój jest zupełnie nowym rodzajem eventu w Grepolis. Buntownicy zaczęli szerzyć chaos w krainie Tracji. To dobra okazja, by poprowadzić armię najemników i zaprowadzić pokój na ziemiach. Przy okazji, możesz zdobyć wartościowe łupy!

Mapa kampanii

Thrace map.jpg

Na mapie Tracji możesz zobaczyć pola bitwy, które zostały najechane przez buntowników. Każde pole oznaczone jest symbolem, który zależy od jego statusu:

Symbol Znaczenie
Symbol attack.png Pole bitwy może zostać zaatakowane przez twoich najemników.
Symbol cooldown.png Pole bitwy było niedawno atakowane i musi minąć pewien czas, zanim pojawią się na nim nowi buntownicy.
Symbol locked.png Musisz pokonać najeźdźców z poprzedniego pola bitwy przynajmniej raz, zanim będziesz mógł przejść do tego pola.
Symbol lootable.png Wciąż możesz odebrać nagrodę z tego pola bitwy. Nie będziesz mógł zaatakować go ponownie, póki nie odbierzesz swojego łupu.

Od czasu do czasu będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek. Tylko od ciebie zależy którą drogą podążysz i które nagrody są dla ciebie bardziej kuszące!

Bitwy przeciwko buntownikom

Po wybraniu pola bitwy, które może zostać zaatakowane, otworzy ci się okno ataku. Na dole okna znajdziesz informację o znajdujących się na polu buntownikach i ich sile. Z kolei na górze okna możesz wybrać swoich własnych trackich najemników.

Thrace attack.jpg

Ważne: każde pole bitwy ma limit jednostek, których możesz użyć. Jeśli posiadasz więcej najemników, niż pozwala na to dane pole bitwy, musisz podjąć taktyczną decyzję jaki typ oraz ile jednostek chcesz wysłać do walki. Każdy tracki najemnik ma swoje mocne i słabe strony w walce z buntownikami. Przykładowo:

Topornik plemienny zadaje 50% dodatkowych obrażeń przeciwko peltastom. Jeśli na polu bitwy znajduje się 50 wrogich peltastów, a ty posiadasz 70 toporników plemiennych, dobrze byłoby wybrać tylko 50 toporników. Bonus obrażeń u dodatkowych toporników nie będzie brany pod uwagę. Załóżmy, że na danym polu bitwy możesz użyć tylko 80 najemników. Dodatkowe 30 miejsc (50 jest już zajętych przez toporników) możesz wybrać zgodnie ze swoim uznaniem. Jednakże, wysłanie włóczników nie byłoby dobrym wyborem, ponieważ wrodzy peltaści zadają im dodatkowe obrażenia!

Jak można zauważyć, konieczna jest odrobina strategicznego myślenia.

Thrace unit.jpg

Jeśli wygrasz walkę, otrzymasz nagrodę, która przypisana jest do konkretnego pola bitwy. Możesz także odebrać ją później. Po odebraniu nagrody, nowi buntownicy pojawią się ponownie na danym polu po upływie 4 godzin, lecz za każdym razem będą silniejsi. Dzięki temu możesz wielokrotnie odbierać tą samą nagrodę, jednak z każdą walką wyzwanie będzie rosło.

Warto zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli zostaniesz pokonany podczas atakowania buntowników, straty przez nich poniesione są stałe. Oznacza to, że możesz atakować wrogów kilkoma mniejszymi atakami, aż w końcu odniesiesz zwycięstwo.

Herkules

Herkules, słynny i poważany heros we własnej osobie, dołączy do twoich sił, by przywrócić porządek w krainie Tracji. Podczas ataku na pole bitwy, Herkules może pomóc ci w ataku, co zwiększy morale twoich najemników i poprawi ich siłę walki o 20%. Po wypełnieniu tego heroicznego czynu, Herkules będzie potrzebował 12 godzin odpoczynku. Używając złota, możesz go jednak zmotywować do natychmiastowego powrotu do walki.

Thrace hercules.jpg

Traccy najemnicy

Mimo iż zaczynasz swoją ścieżkę podboju z niewieloma najemnikami (których otrzymasz od ich przywódczyni, Tenii), nie powinieneś opierać się wyłącznie na tak małej sile. Przeprowadzając określone akcje w grze, możesz losowo natknąć się na nowe grupy najemników, dzięki czemu powiększysz swoją armię:

  • atakowanie i obrona;
  • rekrutacja jednostek;
  • badania w akademii;
  • konstrukcja budynków;
  • rzucanie czarów.

Thrace mercenaries.jpg

Gdy znajdziesz grupę najemników, dołączy do ciebie 8-12 losowych wojowników (peltastów, plemiennych toporników, włóczników, jeźdźców słoni, wojowników weteranów). Zwróć uwagę, że codziennie możesz znaleźć maksymalnie 10 grup najemników. Oczywiście możesz kupić też 10 najemników za złoto; zostaną oni z tobą do końca eventu.

Jeśli twoi najemnicy zostaną poważnie ranni, nie ma powodu, by całkowicie z nich zrezygnować. Co 7 godzin do twojego obozu przybędzie medyk, który zajmie się wszystkimi rannymi najemnikami. Jeśli chcesz, by twoi wojownicy byli natychmiastowo gotowi do walki, możesz wezwać medyka od razu, używając pewnej sumy złota.

Thrace healer.jpg