Ekwipunek

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 09:59, 19 lut 2015 autorstwa Shannqa (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Czym jest ekwipunek?

Ekwipunek to funkcja, która pozwala na przechowywanie przedmiotów i nagród, przykładowo zdobytych w eventach lub uzyskanych w misjach wyspowych. Z bonusów umieszczonych w ekwipunku można skorzystać w dowolnym momencie.

Jak dostać się do ekwipunku?

To bardzo proste - wystarczy kliknąć na ikonkę znajdującą się na prawo od notatnika na górze ekranu. Ikona została oznaczona na obrazku poniżej. Numer w lewym górnym rogi ikony oznacza liczbę bonusów przechowywanych w tym momencie w ekwipunku.

Ekwipunek 2.png

Korzystanie z ekwipunku

Po najechaniu na ikonę bonusu znajdującego się w ekwipunku, wyświetlą się informacje na jego temat.

Po kliknięciu na przechowywany bonus można wybrać opcję Inventory3.png, aby z niego skorzystać, lub Inventory2.png, aby go usunąć. Większość z nagród po użyciu zasili aktywne w danym momencie miasto, dlatego przed aktywacją nagrody należy się upewnić, że aktywne miasto jest tym pożądanym. Możliwe jest składowanie w ekwipunku kilku takich samych nagród jednocześnie.

Powiększony ekwipunek.png

Dodawanie przedmiotów

Po otrzymaniu bonusu w jednej z misji wyspowych lub w trakcie eventu, użyj przycisku Inventory3.png, aby natychmiastowo z niego skorzystać, lub Inventory.png, aby przechować go w ekwipunku.

Miejsca w ekwipunku

Każdy gracz otrzymuje 10 darmowych miejsc w ekwipunku. Możliwe jest dokupienie 10 dodatkowych miejsc - pierwsze 5 kosztuje 50 sztuk złota za jedno, a kolejne 5 - 100 sztuk złota za jedno. Opłata jest jednorazowa - nie stracisz zakupionych miejsc po upływie pewnego czasu, ani po wykorzystaniu przechowywanych w nich przedmiotów.

Powiększony ekwipunek

Powiększony ekwipunek został wprowadzony do gry wraz z eventem Perski Podbój. Powodem było to, iż w nagrodę za podbicie miast Artemizji, gracze mogli otrzymać na raz znacznie więcej bonusów, niż miejsc w standardowym ekwipunku. Dzięki powiększonemu ekwipunkowi, można było przechować bonusy i wykorzystać je w dowolnym czasie na wybranych miastach.

Powiększony ekwipunek widoczny jest wyłącznie, gdy znajduje się w nim przynajmniej jeden bonus. Po wykorzystaniu wszystkich bonusów, znika. Nie ma możliwości samodzielnego dodania tam swoich bonusów.

Zobacz też