Kalendarz adwentowy Tyche 2014

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 17:34, 1 gru 2014 autorstwa Sapcio17 (dyskusja | edycje) (→‎Zbieranie odłamków)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Jak wygląda wydarzenie?

Xmas 2014.jpg

Czas trwania eventu

1 grudnia - 31 grudnia 2014.

Opis

Jak w każdym porządnym kalendarzu adwentowym, podczas eventu dostępne są 24 Koła Fortuny. Każdego dnia możesz otworzyć Koło. Po kliknięciu na odpowiedni dzień, Koło Fortuny wyświetli się po prawej stronie ekranu. Każde Koło zawiera 6 różnych bonusów oraz jeden odłamek. Po zebraniu 5 odłamków otrzymasz na tydzień wszystkich pięciu doradców za darmo.

Aby zakręcić Kołem, należy kliknąć na przycisk znajdujący się w jego środku. Możesz kliknąć ponownie, aby zakończyć obrót, lub poczekać na automatyczne zakończenie animacji, po której pojawi się nagroda. Pierwsze zakręcenie Kołem z danego dnia jest zawsze darmowe, jednak możesz wykonać więcej obrotów korzystając ze złota. Nagroda, którą otrzymasz, wybierana jest zupełnie losowo. Aby ponownie zakręcić Kołem, musisz najpierw odebrać aktualną nagrodę.

Za pomocą złota możesz ponownie zapełnić Koło tymi samymi bonusami.

Po pierwszym zakręceniu Kołem odblokuje się jedna z dekoracji na ilustracji kuli śniegowej. Odblokowując kolejne dekoracje, możesz uzyskać odznaczenie Szczęśliwy władca.


Jak otworzyć Kalendarz?

Kliknij na małą ikonę eventu, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu gry.

Christmas2014 icon.jpg

Jak otworzyć prezent z danego dnia?

Po najechaniu kursorem na ilustrację w oknie eventu, pojawią się na niej pinezki. Do każdej z nich przypisana jest jedna liczba (od 1 do 24).

Kiedy klikniesz na pinezkę, po prawej stronie okna wyświetli się Koło Fortuny z danego dnia. Upewnij się, że wybrałeś pinezkę z odpowiedniego dnia.

Aktualny dzień

Aktualny dzień oznaczony jest złotą pinezką.

Pin premium.png

Poprzednie dni

Pinezki z poprzednich dni, które nadal kryją w sobie przynajmniej jedną nagrodę, są oznaczone na niebiesko.

Pin current-day.png

Przechowane nagrody

Nie musisz od razu odbierać nagród. Możesz przechować je na Kole do czasu zakończenia eventu.

Pin collect.png

Dekoracje

Po pierwszym zakręceniu Kołem danego dnia, na ekranie eventu pojawi się nowa dekoracja.

Jak odebrać nagrody?

Początkowo na środku Koła Fortuny znajduje się przycisk "zakręć". Po kliknięciu na niego, zobaczysz animację obrotu nad wszystkimi dostępnymi nagrodami (oprócz tych, które zostały już odebrane). Pod koniec animacji przycisk zamieni się w "stop". Naciśnięcie na niego spowoduje wcześniejsze zakończenie obrotu.
Po zakończeniu animacji, przycisk w środku zniknie, a na jego miejscu pojawi się nagroda.
Możesz kliknąć na nagrodę, aby przechować ją w ekwipunku, użyć ją od razu na aktywnym mieście, lub wyrzucić. Możesz także zostawić ją na Kole do czasu zakończeniu eventu i skorzystać z niej później.
Po odebraniu nagrody przycisk "zakręć" pojawi się ponownie, jednak tym razem jest to "zakręcenie za premium". Szósty obrót kołem nie uruchomi animacji - nagrodazostanie automatycznie pokazana na środku Koła.

Ponowne uzupełnienie Koła

Jeśli zdobyłeś wszystkie 6 nagród, możesz ponownie zasilić Koło korzystając ze złota. Możesz uzupełnić je także wcześniej (np. jeśli już wylosowałeś najbardziej wartościowy bonus i chcesz go zdobyć ponownie). Pamiętaj jednak, że koszt tej opcji zwiększy się za każdym użyciem i zostanie zresetowany o północy.

Odłamki

W oknie z Kalendarzem znajdziesz pole z odłamkami, które wskazuje postępy na drodze do odblokowania wszystkich doradców za darmo.

Shard1 small.png

Zbieranie odłamków

W każdym dniu jedna jeden z bonusów będzie posiadać dodatkowo tzw. "odłamek". Gdy go zdobędziesz, pojawi się w oknie kalendarza. Po wylosowaniu pięciu odłamków, otrzymasz wszystkich pięciu doradców na 7 dni za darmo. Po uzyskaniu doradców , odłamki nie będą już pojawiać się na Kole Fortuny. Ponadto, doradcy po odblokowaniu zmienią się z szarych w kolorowych.
Użycie opcji ponownego zasilenia Koła nie uzupełni odłamków, które zostały już wylosowane.

Koszt dodatkowych obrotów Kołem

Pierwsze zakręcenie Kołem Fortuny w aktualnym dniu jest zawsze za darmo. Możesz wykupić kolejne korzystając ze złota. Jeśli przegapiłeś swoją szansę poprzedniego dnia, pierwszy obrót kołem również będzie kosztował 50 sztuk złota.

Obrót Featureicons02 2.08.png
1 lub 2 50
3 100
4 150
5 200
6 250

Odliczanie do końca

Event Bożonarodzeniowy dostępny jest tylko przez pewien czas, od 1 do 31 grudnia 2014 roku. Czas pozostały do zakończenia wydarzenia (dni, godziny, minuty i sekundy) jest zawsze wyświetlony w lewym górnym rogu okna eventu. Po upłynięciu tego czasu nie będzie możliwe ponowne otworzenia okna. Pamiętaj, żeby do tego momentu zebrać wszystkie nagrody , które przechowujesz w Kołach Fortuny! Po 31 grudnia będzie to niemożliwe.

Grepolis App

Event będzie dostępny w mobilnej wersji Grepolis. Spróbuj zakręcić Kołem używając zaledwie jednego palca!

Christmas2014 2.jpg