Bitwa o Troję

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Battle of troy logo.png


Wydarzenie "Bitwa o Troję" jest adaptacją poprzedniego eventu "Tracki Podbój". Troja zarządzana jest przez fałszywego króla i musi zostać uwolniona. Achilles prosi cię o dołączenie do niego i podbicie polis. To dobra okazja, by poprowadzić na wojnę armię najemników i zdobyć ekskluzywne nagrody, aby Twoje imperium w Grepolis stało się jeszcze silniejsze.


Mapa kampanii

Troy map.png

Atak na Troję ukazany jest na mapie, gdzie możesz zobaczyć różne pola bitwy. Każde pole oznaczone jest symbolem, który zależy od jego statusu:

Symbol Znaczenie
Symbol attack.png Pole bitwy może zostać zaatakowane przez twoich najemników.
Symbol cooldown.png Pole bitwy było niedawno atakowane i musi minąć pewien czas, zanim pojawią się na nim nowi buntownicy.
Symbol locked.png Musisz pokonać najeźdźców z poprzedniego pola bitwy przynajmniej raz, zanim będziesz mógł przejść do tego pola.
Symbol lootable.png Wciąż możesz odebrać nagrodę z tego pola bitwy. Nie będziesz mógł zaatakować go ponownie, póki nie odbierzesz swojego łupu.

Od czasu do czasu będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek. Tylko od ciebie zależy którą drogą podążysz i które nagrody są dla ciebie bardziej kuszące! Możesz oczywiście podbić każde pole bitwy!

Bitwy przeciwko trojańskim wrogom

Po wybraniu pola bitwy, które może zostać zaatakowane, otworzy ci się okno ataku. Na dole okna znajdziesz informację o znajdujących się na polu wrogach i ich sile. Z kolei na górze okna możesz wybrać swoich własnych najemników.

Troy attack.png

Ważne: każde pole bitwy ma limit jednostek, których możesz użyć. Jeśli posiadasz więcej najemników, niż pozwala na to dane pole bitwy, musisz podjąć taktyczną decyzję jaki typ oraz ile jednostek chcesz wysłać do walki. Każdy tracki najemnik ma swoje mocne i słabe strony w walce z przeciwnymi jednostkami.

Przykład

Harcownicy zadają 50% dodatkowych obrażeń przeciwko rumakom bojowym. Jeśli na polu znajduje się 50 wrogich rumaków bojowych, a ty posiadasz 70 harcowników, dobrą decyzją będzie wybranie tylko 50 harcowników. Bonus obrażeń u dodatkowych harcowników nie będzie brany pod uwagę.

Załóżmy, że na danym polu bitwy możesz użyć tylko 80 najemników. Dodatkowe 30 miejsc (50 jest już zajętych przez harcowników) możesz wybrać zgodnie ze swoim uznaniem. Jednakże, wysłanie bezwzględnych wojowników nie byłoby dobrym wyborem, ponieważ wrogie rumaki bojowe zadają im dodatkowe obrażenia!

Jak można zauważyć, konieczna jest odrobina strategicznego myślenia.

Troy2014 Units Ferocious Warriors.png
Troy2014 Units Gastraphetes Archers.png
Troy2014 Units Myrmidons.png
Troy2014 Units Skirmishers.png
Troy2014 Units War Horses.png

Jeśli wygrasz walkę, otrzymasz nagrodę, która przypisana jest do konkretnego pola bitwy. Możesz także pozostawić nagrodę i odebrać ją w dowolnym momencie przed zakończeniem eventu. Po odebraniu nagrody, nowi buntownicy pojawią się ponownie na danym polu po upływie 4 godzin, lecz za każdym razem będą silniejsi. Dzięki temu możesz wielokrotnie odbierać tą samą nagrodę, jednak z każdą walką wyzwanie będzie rosło.

Warto zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli zostaniesz pokonany podczas atakowania buntowników, straty przez nich poniesione są stałe. Oznacza to, że możesz atakować wrogów kilkoma mniejszymi atakami, aż w końcu odniesiesz zwycięstwo.

Achilles

Podczas ataku na pole bitwy, Achilles może pomóc ci w ataku, co zwiększy morale twoich najemników i poprawi ich siłę walki o 20%. Po wypełnieniu tego heroicznego czynu, Achilles będzie potrzebował 12 godzin odpoczynku. Używając złota, możesz go jednak zmotywować do natychmiastowego powrotu do walki.

Troy2014 Achilles.png
Troy achilles.png

Najemnicy

Mimo iż zaczynasz swoją ścieżkę podboju z niewieloma najemnikami, nie powinieneś opierać się wyłącznie na tak małej sile. Przeprowadzając określone akcje w grze, możesz losowo natknąć się na nowe grupy najemników, dzięki czemu powiększysz swoją armię:

  • atakowanie i obrona;
  • rekrutacja jednostek;
  • badania w akademii;
  • konstrukcja budynków;
  • rzucanie czarów.
Troy mercenaries.png

Gdy znajdziesz grupę najemników, dołączy do ciebie 8-12 losowych wojowników (harcowników, bezwzględnych wojowników, kuszników, rumaków bojowych, myrmidonów). Zwróć uwagę, że codziennie możesz znaleźć maksymalnie 10 grup najemników. Oczywiście możesz kupić też 10 najemników za złoto; zostaną oni z tobą do końca eventu. Koszt zakupu najemników zwiększa się przy każdym użyciu, a cena resetuje się codziennie o północy.

Jeśli twoi najemnicy zostaną poważnie ranni, nie ma powodu, by całkowicie z nich zrezygnować. Dlaczego? Ponieważ co 7 godzin do twojego obozu przybędzie medyk, który zajmie się wszystkimi rannymi najemnikami. Jeśli chcesz, by twoi wojownicy byli natychmiastowo gotowi do walki, możesz wezwać medyka od razu, używając pewnej sumy złota.

Troy healer.png


Za pokonanie ostatniego pola bitwy (34 pole) po raz pierwszy, otrzymasz specjalną nagrodę:


Culturepoint.png

Na światach bez bohaterów gracze otrzymają za darmo poziom kultury.

Hector.png

Na światach z bohaterami oprócz darmowego poziomu kultury, otrzymasz również nowego ekskluzywnego bohatera, "Hektora".