Halloween 2013

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Na czym polega event?

Demokryt, z profesji alchemik i filozof, oferuje Ci swoje usługi. Możesz przekazać mu straszne składniki, z których stworzy pomocne nagrody.

Gromadzenie składników

Aby zostać alchemikiem, potrzebne będą Ci składniki. Podstawowy sposób ich zdobycia to wykonywanie misji wyspowych. Ilość składników, które otrzymasz, zależy od Twojej liczby punktów:


Punkty Składniki na 1 misję wyspową
< 10000 1
10000 - 50.000 2
> 50000 4


Otrzymasz losowe składniki, jednak niektóre z nich występują rzadziej niż inne.

Kolejnym sposobem jest zakup składników za pomocą złota. Pamiętaj jednak, że cena składnika będzie zwiększona z każdym kolejnym zakupem. Zresetowanie ceny nastąpi raz dziennie (o północy).

Warzenie

Halloween 1.png


Aby wytworzyć nagrodę, musisz położyć na stole alchemicznym dokładnie trzy wybrane przez siebie składniki. Kolejność składników nie ma znaczenia.

Po wybraniu trzech składników pojawi się przycisk "Uwarz". Po kliknięciu na niego stracisz składniki, a w zamian uzyskasz nagrodę. Jeśli użyłeś tej kombinacji składników po raz pierwszy, zostanie ona dodana do księgi receptur.

Nagrodę możesz przechować w ekwipunku, od razu użyć ją na wybranym mieście, lub zniszczyć. Jeśli chcesz skorzystać z bonusu, który produkuje jednostki przez określony czas, upewnij się, że posiadasz wystarczającą liczbę wolnych mieszkańców. W przeciwnym razie, nowe jednostki mogą się zmarnować.


Księga receptur

Halloween 2.png


Księga receptur zawiera kombinacje składników, które do tej pory odkryłeś.

Posiada dwa wygodne sposoby filtrowania:

  • Pokaż wszystkie receptury - zobaczysz wszystkie receptury, także te, których w danej chwili nie możesz uwarzyć z powodu braku składników.
  • Pokaż tylko dostępne receptury - zobaczysz tylko te mikstury, do których posiadasz wszystkie wymagane składniki.

W księdze receptur, po lewej stronie okna, znajduje się opcja, dzięki której możesz wybrać dane składniki, aby zobaczyć listę receptur, do których są one wymagane.

Jeśli chcesz natychmiastowo poznać recepturę do jakiejś nagrody, zamiast eksperymentów możesz kupić przepis za 50 sztuk złota.

Skróty klawiszowe

Dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją wydajność, przydatne mogą się okazać skróty klawiszowe. Przytrzymaj klawisz ALT i kliknij na wybrany składnik, aby położyć go na stole alchemicznym, bez konieczności przeciągnięcia go i upuszczenia.

Przytrzymanie klawisza SHIFT i kliknięcie na składnik, spowoduje położenie na stole wszystkich możliwych składników tego rodzaju.

---

Podziękowania za screeny dla: -Achilles--