Halloween 2014

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Halloween logo.png

Na czym polega to wydarzenie?

Demokryt, z profesji alchemik i filozof, oferuje ci swoje usługi. Możesz przekazać mu straszne składniki, z których stworzy pomocne nagrody.
Wydarzenie potrwa ponad dwa tygodnie - od 20 października do 5 listopada.

Gromadzenie składników

Aby zostać alchemikiem, potrzebne będą ci składniki. Możesz je zdobyć, wykonując zwykłe czynności w grze:

 • rekrutacja jednostek;
 • wznoszenie budynków;
 • rzucanie czarów;
 • atakowanie oraz obrona;
 • badanie nowych technologii.

Możesz znaleźć maksymalnie 12 składników dziennie, jednak ich rodzaj jest losowy. Niektóre składniki są rzadsze niż inne. Jeśli znajdziesz jakiś składnik, zostaniesz o tym natychmiastowo poinformowany:

Halloween2014 collecting.png

Kolejnym sposobem na zdobycie dodatkowych składników jest zakup ich za pomocą złota. Pamiętaj jednak, że cena składnika będzie zwiększona z każdym kolejnym zakupem. Zresetowanie ceny nastąpi raz dziennie (o północy).

Składniki

Grafika Nazwa Grafika Nazwa
HarpyClaws.png Szpony harpii UnderworldGrass.png Trawa z podziemi
Quicksilver.png Rtęć CerberusTeeth.png Zęby Cerbera
HydraScales.png Łuski hydry PegasusFeathers.png Pióra pegaza
CentaurHoofs.png Kopyta centaura Ambrosia.png Ambrozja

Warzenie

Halloween2014 mainscreen.png
 • Aby wytworzyć nagrodę, musisz położyć na stole alchemicznym dokładnie trzy wybrane przez siebie składniki. Kolejność składników nie ma znaczenia.
 • Po wybraniu trzech składników pojawi się przycisk "Uwarz". Po kliknięciu na niego stracisz składniki, a w zamian uzyskasz nagrodę. Jeśli użyłeś tej kombinacji składników po raz pierwszy, zostanie ona dodana do księgi receptur.
 • Nagrodę możesz przechować w ekwipunku, od razu użyć ją na wybranym mieście, lub zniszczyć.
 • Jeśli chcesz skorzystać z bonusu, który produkuje jednostki przez określony czas, upewnij się, że posiadasz wystarczającą liczbę wolnych mieszkańców. W przeciwnym razie, nowe jednostki mogą się zmarnować.

Księga receptur

Halloween2014 recipebook.png

Księga receptur zawiera kombinacje składników, które do tej pory odkryłeś. Posiada dwa wygodne sposoby filtrowania:

 • "Pokaż wszystkie receptury" - zobaczysz wszystkie receptury, także te, których w danej chwili nie możesz uwarzyć z powodu braku składników.
 • "Pokaż tylko dostępne receptury" - zobaczysz tylko te receptury, do których posiadasz wszystkie wymagane składniki.

W Księdze receptur, po lewej stronie okna, znajdziesz opcję, która umożliwia wybranie poszczególnych składników i pokazanie tylko tych receptur, które je zawierają.

Jeśli chcesz natychmiast poznać recepturę do jednej z nagród (zamiast eksperymentować), możesz zakupić daną recepturę za 50 sztuk złota (cena zwiększa się z każdym zakupem i resetuje się o północy).

Odznaczenia

Wypełniając określone zadania w evencie, możesz zdobyć dwa odznaczenia:

Odznaczenie
Tytuł Opis Poziom 1 Poziom 2 Poziom 3 Poziom 4
Władca Żywiołów Przeprowadzono już X reakcji alchemicznych! Masterofelements1.png Masterofelements2.png Masterofelements3.png Masterofelements4.png
Stworzono 1 nagrodę Stworzono 5 nagród Stworzono 20 nagród Stworzono 45 nagród
Władca Eksperymentów Odkryto już X alchemicznych receptur! Masterofexperiments1.png Masterofexperiments2.png Masterofexperiments3.png Masterofexperiments4.png
Odkryto 1 recepturę Odkryto 5 receptur Odkryto 10 receptur Odkryto 20 receptur

Nagrody za postępy

Warząc mikstury możesz zauważyć, że zapełnia się pasek postępu po prawej stronie kociołka. Dzięki temu możesz uzyskać specjalne nagrody.

Na światach z bohaterami otrzymasz 30 monet mądrości oraz 30 monet wojny po stworzeniu 25 bonusów, zaś po uwarzeniu 50 zdobędziesz bohatera Demokryta, który natychmiast dołączy do twojej kolekcji.

Na światach bez bohaterów otrzymasz darmowego zarządcę na 2 tygodnie po 25 miksturach oraz darmowy poziom kultury po 50.

Zobacz też