Halloween 2015

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Hween 2015 logo.png

Podczas tegorocznego eventu z okazji Halloween będziecie mieć okazję praktykowania magii! Korzystając z 8 różnych składników (przedmiotów ofiarnych) będziecie mogli odblokować bonusy, które pomogą wam w pokonaniu przeciwników. Przedmioty ofiarne można zebrać poprzez wykonywanie akcji w grze, takich jak: konstrukcja budynków, atakowanie/obrona, badanie technologii, itp.

Po zebraniu przedmiotów ofiarnych, możecie połączyć je na głównym ekranie eventu, za co otrzymacie odpowiedni bonus. Receptura (rytuał) tego bonusu zostanie zapisana w Księdze Rytuałów, gdybyście chcieli skorzystać z niej ponownie.

Oprócz bonusów, które otrzymacie dzięki rytuałom, możecie również wziąć udział w rywalizacji z innymi graczami w rankingach dziennych. Osoba, która zajmie najwyższe miejsca w rankingu dziennym, otrzyma odznaczenie Mistrz Przywołań, natomiast czterech pierwszych graczy w rankingu ogólnym otrzyma prestiżową odznakę Wielki Mistrz!

Przeprowadzanie rytuałów

Hween 2015 overview.jpg

Aby przeprowadzić rytuał, musicie najpierw zebrać trzy przedmioty ofiarne. Możecie wybrać dowolne składniki, a także zamieścić na stole rytualnym więcej niż jeden składnik danego rodzaju. Jeśli posiadacie odpowiednie składniki, możecie dodać je do rytuału, przeciągając je na puste miejsca na głównym ekranie eventu. Po zapełnieniu wszystkich trzech miejsc możecie kliknąć na przycisk "Przywołaj".

Po kliknięciu na przycisk "Przywołaj", wszystkie składniki zostaną połączone i otrzymacie nagrodę za wypełnienie rytuału. Możecie wykorzystać bonus natychmiastowo lub przechować go w ekwipunku, jeśli posiadajcie w nim wolne miejsce. Przeprowadzenie kolejnego rytuału będzie możliwe dopiero po odebraniu bonusu.

Gromadzenie przedmiotów ofiarnych

Hween 2015 overview1.png

Przedmioty ofiarne możecie zdobyć poprzez grę w Grepolis. Poniżej znajduje się lista akcji, dzięki którym możecie zdobyć składniki:

  • atakowanie oraz obrona;
  • rekrutacja jednostek;
  • badanie nowych technologii;
  • wznoszenie budynków;
  • rzucanie czarów.

Codziennie możecie uzbierać za darmo maksymalnie 10 przedmiotów ofiarnych. Dodatkowe składniki mogą zostać zakupione za pomocą złota, jednak cena przedmiotu będzie zwiększona z każdym kolejnym zakupem. Zresetowanie ceny nastąpi raz dziennie (o północy).

Obrazek Symbol bat.png Symbol bone.png Symbol rat.png Symbol witch.png
Nazwa Skrzydło nietoperza Kość Szczurzy ogon Palec wiedźmy
Podstawowa cena w złocie 40 40 40 40


Obrazek Symbol lich.png Symbol mandrake.png Symbol cyclops.png Symbol ruby.png
Nazwa Prochy licza Mandragora Czaszka cyklopa Rubin
Podstawowa cena w złocie 60 60 60 90

Księga rytuałów

Hween 2015 book.jpg

W księdze rytuałów zostaną automatycznie zapisane wszystkie kombinacje przedmiotów ofiarnych, które do tej pory odkryliście. Rytuały są posortowane według typu bonusu, Księga posiada również dwa dodatkowe sposoby filtrowania według dostępnych oraz wymaganych przedmiotów ofiarnych.

Jeśli chcecie odblokować nieznany rytuał bez eksperymentowania, możecie to zrobić za drobną opłatę złota.

Rankingi

Hween 2015 rankings.png

Wszyscy gracze mogą codziennie rywalizować między sobą o miejsce w rankingu, które zależy od liczby przeprowadzonych rytuałów. Za każdym razem, gdy przeprowadzicie rytuał, otrzymacie losową liczbę punktów krwi (maksymalnie 10 pkt). Ranking opiera się o największą liczbę punktów krwi. Bez względu na to jaki wytworzycie rytuał, zawsze macie taką samą szansę na uzyskanie punktów.

Po przeprowadzeniu pierwszego rytuału, zostaniecie umieszczeni w codziennym rankingu. Zwycięzca w danym dniu (top 1 w rankingu) uzyska odznaczenie oraz bonus. Codziennie o godzinie 20:00 ranking zostanie sprawdzony, a później zresetowany. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu sprawdzania wszystkich graczy.

Odznaka: Mistrz Przywołań (nagroda dzienna)

Hween 2015 daily.png

Ranking ogólny działa na tej samej zasadzie, co ranking dzienny, jednak nie ulega on zresetowaniu. Walka o miejsce w rankingu ogólnym potrwa do samego końca eventu.

Top 10 graczy w rankingu ogólnym otrzyma kilka bonusowych nagród tuż po zakończeniu eventu. Dodatkowo, 4 najlepszych na koniec eventu otrzyma odznaczenie Wielki Mistrz, którym będą mogli pochwalić się w swoim profilu!

Nagrody dla top 4 graczy w rankingu ogólnym:

Wielki Mistrz 2015

Pozycja 1 Pozycja 2 Pozycja 3 Pozycja 4
Hween 2015 award 1.png Hween 2015 award 2.png Hween 2015 award 3.png Hween 2015 award 4.png

Dodatkowe odznaczenia

Mroczny Przywoływacz

Przeprowadzono już 1 rytuał. Przeprowadzono już 5 rytuałów. Przeprowadzono już 25 rytuałów. Przeprowadzono już 50 rytuałów.
Dark conjurer 1.png
Dark conjurer 2.png
Dark conjurer 3.png
Dark conjurer 4.png

Mroczny Skryba

Udało ci się odnaleźć 1 formułę. Udało ci się odnaleźć 10 formuł. Udało ci się odnaleźć 25 formuł. Udało ci się odnaleźć 50 formuł.
Dark scribe 1.png
Dark scribe 2.png
Dark scribe 3.png
Dark scribe 4.png

Nagrody za postępy

Wszyscy gracze, którzy przeprowadzili pewną liczbę rytuałów, otrzymają następujące nagrody:

Liczba przeprowadzonych rytuałów Nagroda
25 Administrator reward.png Otrzymasz zarządcę na 2 tygodnie.
50 Overall culture level.png Otrzymasz cały poziom kultury.