Próba Procarzy 2016

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Easter 16 title.png

Od 24 marca do 11 kwietnia 2016 będziesz mógł wykazać się swoimi zdolnościami w wydarzeniu Próba Procarzy. W tym czasie zostaniesz mistrzem procarzy, uczącym młodych Greków sztuki walki za pomocą procy. Zgodnie z tradycją, w greckich rodzinach z pokolenia na pokolenie przekazywane są historie wojenne, a teraz Twoim zadaniem jest przygotowanie przyszłych bohaterów do walki.

Podczas eventu, będziesz uczyć swojego podopiecznego strzelania z procy w trzy różne rodzaje dzbanów, które znajdziesz w oknie wydarzenia. Po rozbiciu dzbanów otrzymasz odłamki, które będziesz mógł wymienić na potężne nagrody. Zdobędziesz również punkty honoru, które przydadzą się do rywalizacji o pozycję w dziennym rankingu. Pod koniec dnia, osoba, która zajęła najwyższe miejsce w rankingu dziennym, otrzyma ekskluzywne nagrody. Punkty honoru służą również do odblokowania celów społecznościowych. Wszyscy gracze na danym świecie zbierają wspólnie punkty honoru podczas wydarzenia, aby odblokować rzadkie bonusy, które będą aktywne w miastach wszystkich graczy na serwerze.

Próba

Easter 16 field.png

W głównym oknie wydarzenia znajdziesz trzy rodzaje dzbanów, które może zestrzelić twój uczeń. Są one oznaczone odpowiednimi symbolami.

Rodzaj dzbana Symbol Przedmiot do kolekcji
Żółty dzban Easter 16 button yellow.png Easter 16 yellow egg.png
Pomarańczowy dzban Easter 16 button orange.png Easter 16 orange egg.png
Biały dzban Easter 16 button white.png Easter 16 white egg.png

Wystarczy kliknąć na ikonę celu, by wystrzelić z procy, za co otrzymasz losowo od 2 do 20 punktów honoru oraz (od czasu do czasu) odłamek. Masz również szansę na zdobycie dodatkowego łupu. Każdy dzban, który rozbijesz, wymaga jednego kamienia z procy. Codziennie masz do dyspozycji 10 kamieni za darmo.

Sakiewka z kamieniami

Twój uczeń korzysta z kamieni, by rozbić dzbany. W sakiewce może zmieścić się maksymalnie 10 kamieni na raz. Dodatkowe kamienie możesz zdobyć na kilka sposobów:

  • Codziennie o północy sakiewka zostanie uzupełniona do 10 kamieni.
  • Od czasu do czasu znajdziesz dodatkowe kamienie podczas rozbijania dzbanów.
  • Wydając złoto możesz kupić dodatkowe 5 kamieni.
Easter 16 pouch.png

Nowe cele oraz lista trafień

Codziennie o północy oraz po rozbiciu wszystkich dzbanów na ekranie wydarzenia otrzymasz 15 nowych celów. Możesz również odświeżyć cele, klikając na przycisk "Nowe cele", co kosztuje kilka odłamków. Korzystanie z tej funkcji jest taktycznym rozwiązaniem, które może przynieść korzyści w niektórych sytuacjach, na przykład:

  • Jeśli zależy ci na skompletowaniu konkretnej kolekcji. Przykładowo, jeśli chcesz skompletować kolekcję białych jajek, lecz rozbiłeś wszystkie dostępne białe dzbany.
  • Jeżeli rozbiłeś wszystkie wartościowe dzbany i chcesz mieć szansę na zdobycie większej liczby punktów honoru oraz odłamków.
Easter 16 main ui.png

Lista trafień zawiera informację o liczbie odłamków i punktów honoru, które uzyskujesz po rozbiciu dzbana. Biała czaszka oznacza wartości punktów, które już zdobyłeś. Złota czaszka natomiast wskazuje wartość ostatniego dzbana, który rozbiłeś.

Odłamki oraz sklep

Easter 16 shards.png

Odłamki możesz zdobyć dzięki rozbijaniu dzbanów. Za każdy strzał otrzymasz od 2 do 20 odłamków.

Easter 16 shop.png

W sklepie możesz wymienić swoje odłamki na różne bonusy, które możesz przechować w ekwipunku lub od razu aktywować. Koszt bonusów zależy od ich typu.

Tym razem nie musisz wydawać wszystkich odłamków od razu, ponieważ sklep zostanie ponownie otwarty jakiś czas po zakończeniu eventu. Zachęcamy do śledzenia Forum Grepolis, by być na bieżąco z wieściami na ten temat.

Dodatkowy łup

Za każdym razem, gdy rozbijesz dzban, masz szansę na znalezienie dodatkowego łupu. Może to być dodatkowy kamień albo jajko, które stanowi część kolekcji. Kamienie mogą być wykorzystane do rozbicia dodatkowych dzbanów. Kolor jajka, które otrzymasz, zależy od koloru rozbitego dzbana.

Easter 16 bonus loot.png

Kolekcje jaj

Easter 16 main collection.png

Istnieją trzy kolekcje jaj, a każda z nich składa się z 10 jajek. Jaja możesz znaleźć rozbijając dzbany w oknie wydarzenia. Za zebranie wszystkich jaj w danej kolekcji otrzymasz 8 unikatowych bonusów oraz specjalne odznaczenie.

Dostępne jest również unikalne odznaczenie, które otrzyma pierwsza osoba na każdym świecie, która skompletuje daną kolekcję (sprawdź listę odznaczeń, znajdującą się poniżej).

Aby zdobyć jajko z danej kolekcji, rozbijaj dzbany odpowiedniego koloru.

Cele społecznościowe (punkty honoru)

Easter 2016 community bar.png

Wynik społeczności składa się z punktów honoru zdobytych przez wszystkich graczy na Twoim świecie. Dostępne jest pięć celów społecznościowych, a każdy z nich zapewnia unikalną długoterminową nagrodę. Każdy cel oznaczony jest odpowiednim symbolem.

Symbol Opis
Assassins 2015 community effect lvl1.jpg Produkcja surowców we wszystkich twoich miastach wzrasta o 60% na 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl2.jpg Czas budowy we wszystkich twoich miastach jest krótszy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl3.jpg Czas rekrutacji jednostek we wszystkich twoich miastach jest krótszy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl4.jpg Przyrost łask we wszystkich twoich miastach jest większy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl5.jpg Przez najbliższe 2 tygodnie będziesz otrzymywać 50% więcej punktów walki. Będą one przydzielane do wszystkich twoich miast.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Ranking dzienny (punkty honoru)

Wszyscy gracze mogą rywalizować między sobą o największą liczbę punktów honoru uzyskanych danego dnia. Za każdym razem, gdy rozbijesz dzban, otrzymasz od 2 do 20 punktów honoru, na których opiera się ranking dzienny.

Po uzyskaniu pierwszych punktów honoru danego dnia, zostaniesz umieszczony w dziennym rankingu. Gracz, który pod koniec dnia będzie znajdował się na pierwszym miejscu, otrzyma odznaczenie oraz bonus. Każdego dnia o godzinie 20:00 ranking zostanie sprawdzony, a następnie zresetowany. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu sprawdzania wszystkich graczy.

Odznaczenie: Mistrz Procarzy 2016

Easter 16 award master1.png

Lista odznaczeń

Symbol Nazwa Opis
Easter 16 award1.png Co było pierwsze, jajko czy kura? Oznaczenie otrzyma gracz, który jako pierwszy na danym świecie zbierze jedną z kolekcji jajek.
Easter 16 award2.png Żółty procarz wyborowy Odznaczenie otrzyma gracz, który rozbije 10/25/55/90 żółtych dzbanów.
Easter 16 award3.png Pomarańczowy procarz wyborowy Odznaczenie otrzyma gracz, który rozbije 10/25/55/90 pomarańczowych dzbanów.
Easter 16 award4.png Biały procarz wyborowy Odznaczenie otrzyma gracz, który rozbije 10/25/55/90 białych dzbanów.
Easter 16 award5.png Kolekcja żółtych jajek 2016 Odznaczenie otrzyma gracz, który zbierze kolekcję żółtych jajek.
Easter 16 award6.png Kolekcja pomarańczowych jajek 2016 Odznaczenie otrzyma gracz, który zbierze kolekcję pomarańczowych jajek.
Easter 16 award7.png Kolekcja białych jajek 2016 Odznaczenie otrzyma gracz, który zbierze kolekcję białych jajek.