Spartańscy Zabójcy 2015

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Wiki logo assassins.png

Nowy event "Spartańscy Zabójcy" jest kontynuacją poprzedniego wydarzenia, "Przywódca Rzymu".

Rzymski uzurpator, Wespazjan, którego wojska pokonałeś w bitwie w jego kasztelu, szuka teraz krwawej zemsty. Wespazjan jest wściekły z powodu Twojego zwycięstwa i wysłał swoje jednostki, by wylądowały na brzegach Grecji. Jego ogromna armia maszeruje w kierunku Twoich miast, lecz wciąż jest nadzieja! Liga Spartańskich Zabójców oferuje swoje usługi Tobie oraz innym władcom. Będziesz mieć okazję do współpracy ze wszystkimi graczami, zarządzania zabójcami, by wyeliminowali rzymskich żołnierzy, obronienia greckich wysp i wygrania znaczących nagród!

Samodzielnie będziesz mógł wybrać cele, które mają zestrzelić Twoi zabójcy. Dzięki temu uzyskasz ordery bitewne, które będziesz mógł wymienić na potężne nagrody. Otrzymasz również punkty honoru, które przydadzą się do rywalizacji o pozycję w dziennym rankingu, a także do odblokowania celów społecznościowych. Osoby, które zajmą najwyższe miejsca w rankingu dziennym, otrzymają codziennie ekskluzywne nagrody. Z kolei by odblokować cele społecznościowe, Ty oraz inni gracze musicie wspólnie zbierać punkty honoru podczas trwania eventu.

Pole bitwy

Assassins 2015 main battlefield.jpg

Rzymskie kohorty, które maszerują na Twoje miasta, są widoczne na polu bitwy. Możesz zobaczyć trzy różne rodzaje jednostek, które znajdują się we wrogiej armii. Każdy rodzaj jednostki oznaczony jest odpowiednim symbolem.

Symbol Znaczenie
Assassins 2015 button cavalry.jpg Kawalerzysta
Assassins 2015 button legionary.jpg Legionista
Assassins 2015 button sapper.jpg Saper

Możesz wybrać które jednostki mają wyeliminować Twoi zabójcy za pomocą strzał, by uzyskać punkty oraz łupy. Wystarczy kliknąć na symbol jednostki, by ją pokonać. Za zabicie wroga otrzymasz od 2 do 20 punktów honoru oraz losową liczbę orderów bitewnych. Ponadto, czasami uda Ci się znaleźć specjalny łup. Każdy wróg, którego zestrzelisz, będzie Cię kosztować jedną strzałę z Twojego kołczanu.

Łup

Za każdym razem, gdy pokonasz rzymskiego żołnierza, będziesz mieć szansę na zdobycie łupu. Może to być dodatkowa strzała lub trofeum, które stanowi część kolekcji. Strzała może być wykorzystana do zestrzelenia dodatkowej jednostki. Trofeum, które zdobędziesz, zależy od typu jednostki, którą wyeliminujesz.

Kolekcje trofeów

Assassins 2015 main collection.jpg

Istnieją trzy kolekcje trofeów. Każda z nich składa się z 10 części, które możesz zdobyć zabijając rzymskich przeciwników. Po skompletowaniu każdej kolekcji otrzymasz 8 unikalnych bonusów oraz specjalne odznaczenie.

Dostępne jest również unikalne odznaczenie, które otrzyma pierwsza osoba na każdym świecie, która skompletuje daną kolekcję.

Aby uzyskać trofeum z danej kolekcji, pokonaj żołnierza odpowiedniego rodzaju.

Rodzaj trofeum Otrzymany rodzaj trofeum
Assassins 2015 armor cavalry.jpg Trofeum kawaleryjskie
Assassins 2015 armor legionary.jpg Trofeum legionowe
Assassins 2015 armor sapper.jpg Trofeum saperskie

Nowe cele oraz lista trafień

Nowe cele otrzymasz za darmo codziennie o północy oraz po zabiciu wszystkich wrogów na polu walki. Możesz również odświeżyć cele na polu bitwy, klikając na przycisk "Nowe cele", co kosztuje kilka orderów bitewnych. Korzystanie z tej funkcji jest taktycznym rozwiązaniem, które może przynieść korzyści w niektórych sytuacjach, na przykład:

  • Skorzystaj z opcji odświeżenia celów, jeśli zależy Ci na skompletowaniu konkretnej kolekcji. Przykładowo, jeśli chcesz skompletować kolekcję legionową, lecz pokonałeś wszystkich legionistów na polu bitwy.
  • Jeżeli wyeliminowałeś wszystkich wartościowych przeciwników na polu bitwy i chcesz mieć szansę na zdobycie większej liczby punktów honoru oraz orderów bitewnych.
Assassins 2015 main bottom UI.jpg

Lista trafień zawiera informację o liczbie orderów bitewnych i punktów honoru, które uzyskujesz po pokonaniu celu. Biała czaszka oznacza wartości punktów, które już zdobyłeś na danym polu bitwy. Złota czaszka natomiast wskazuje na wartość ostatniego żołnierza, którego wyeliminowałeś.

Ordery bitewne oraz sklep

Assassins 2015 battle tokens.jpg Ordery bitewne można zdobyć dzięki zestrzeleniu rzymskich żołnierzy. Za każde zabójstwo otrzymasz od 2 do 20 orderów bitewnych.

Assassins 2015 main shop.jpg

W sklepie orderów bitewnych możesz wymienić swoje ordery na różne bonusy, które możesz przechować w ekwipunku lub od razu aktywować. Koszt bonusów zależy od ich typu.

Strzały i kołczan

Twoi zabójcy korzystają ze strzał, by pokonać rzymskich żołnierzy. W Twoim kołczanie może zmieścić się maksymalnie 10 strzał. Możesz również zdobyć dodatkowe strzały na trzy sposoby:

  • Codziennie o północy Twój kołczan zostanie wypełniony do 10 strzał;
  • Niekiedy otrzymasz strzały w ramach łupu za zabicie przeciwników;
  • Możesz dokupić 5 strzał za pomocą złota.

Wynik społeczności (punkty honoru)

Assassins 2015 main community bar.jpg

Wynik społeczności składa się z punktów honoru zdobytych przez wszystkich graczy na Twoim świecie. Dostępne jest pięć celów społeczności, a każdy z nich zapewnia unikalną długoterminową nagrodę. Każdy cel oznaczony jest odpowiednim symbolem.

Symbol Znaczenie
Assassins 2015 community effect lvl1.jpg Produkcja surowców we wszystkich twoich miastach wzrasta o 60% na 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl2.jpg Czas budowy we wszystkich twoich miastach jest krótszy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl3.jpg Czas rekrutacji jednostek we wszystkich twoich miastach jest krótszy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl4.jpg Przyrost łask we wszystkich twoich miastach jest większy o 60% przez 5 tygodni.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Assassins 2015 community effect lvl5.jpg Przez najbliższe 2 tygodnie będziesz otrzymywać 50% więcej punktów walki. Będą one przydzielane do wszystkich twoich miast.

Miasta założone lub podbite w czasie trwania bonusu również na nim skorzystają.

Ranking dzienny (punkty honoru)

Wszyscy gracze mogą rywalizować między sobą o największą liczbę punktów honoru uzyskanych danego dnia. Za każdym razem, gdy pokonasz rzymskiego żołnierza, otrzymasz od 2 do 20 punktów honoru, na których opiera się ranking dzienny.

Po uzyskaniu pierwszych punktów honoru danego dnia, zostaniesz umieszczony w dziennym rankingu. Gracz, który pod koniec dnia będzie znajdował się na pierwszym miejscu, otrzyma odznaczenie oraz bonus. Każdego dnia o godzinie 20:00 ranking zostanie sprawdzony, a następnie zresetowany. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu sprawdzania wszystkich graczy.


Odznaczenie: Mistrz zabójców

Assassins 2015 award master assassin.jpg

Lista odznaczeń

Symbol Znaczenie
Assassins 2015 award master collector.jpg Odznaczenie przyznawane jest pierwszemu graczowi, który skompletował na danym świecie jedną z kolekcji.
Assassins 2015 award killed cavalry.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zestrzelili 10/25/55/90 kawalerzystów.
Assassins 2015 award killed legionary.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zestrzelili 10/25/55/90 legionistów.
Assassins 2015 award killed engineer.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zestrzelili 10/25/55/90 saperów.
Assassins 2015 award collection rider.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zebrali całą kolekcję kawaleryjską.
Assassins 2015 award collection legionary.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zebrali całą kolekcję legionijską.
Assassins 2015 award collection sapper.jpg Odznaczenie przyznawane jest graczom, którzy zebrali całą kolekcję saperską.