Sparta vs Hades

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Spartavshades Logo.png

Podczas wydarzenia Sparta vs Hades nieumarli zgromadzili się w mrocznej krainie Hadesa. Zostali pogrzebani za miastem wiele lat temu, jednak powstali umarłych. Teraz chcą przedrzeć się przez twoje siły na rozkaz Hadesa, który wysłał ich przez jeden ze swoich portali, by szerzyć chaos i zniszczenie. Z pomocą przyszedł Lizander ze Sparty i jego potężni spartańscy wojownicy, którzy będą ci służyć. Twoim zadaniem jest pozbycie się tych okropnych nieumarłych stworzeń z twoich pięknych wysp i zamknięcie portalu do Hadesu.

Mapa kampanii

Spartavshades map new.png

Plan ataku na armię nieumarłych ukazany jest na mapie, gdzie możesz zobaczyć różne pola bitwy. Każde pole oznaczone jest symbolem, który zależy od jego statusu:

Symbol Znaczenie
Spartavshades symbol attack.png Pole bitwy może zostać zaatakowane przez twoich spartańskich wojowników.
Spartavshades symbol cooldown.png Pole bitwy było niedawno atakowane i musi minąć pewien czas, zanim pojawią się na nim nowi wrogowie.
Spartavshades symbol locked.png Musisz pokonać wrogów z poprzedniego pola bitwy przynajmniej raz, zanim będziesz mógł przejść do tego pola.
Spartavshades symbol lootable.png Wciąż możesz odebrać nagrodę z tego pola bitwy. Nie będziesz mógł zaatakować go ponownie, póki nie odbierzesz swojego łupu.

Od czasu do czasu będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek. Tylko od ciebie zależy którą drogą podążysz i które nagrody są dla ciebie bardziej kuszące! Możesz oczywiście podbić każde pole bitwy!

Pod licznikiem czasu w lewym górnym rogu znajdziesz dwa przyciski:

Spartavshades maximize window.png

Pierwszy przycisk zwiększa okno wydarzenia do maksymalnego rozmiaru, który zależy od rozdzielczości ekranu. W tej opcji można wygodniej sprawdzić mapę i pola bitwy. Wprowadziliśmy również opcję powiększenia mapy - wystarczy pokręcić kółkiem myszy, a mapa zostanie przybliżona lub oddalona.

Drugi przycisk, "i", oznacza informacje. Po kliknięciu na ten przycisk otworzy się okienko, w którym możesz ponownie zapoznać się ze wszystkimi krokami samouczka.

Bitwa przeciwko nieumarłym z Hadesu

Po wybraniu pola bitwy, które może zostać zaatakowane, otworzy się okno ataku. Na dole okna znajdziesz informację o znajdujących się na polu wrogach, noszących fioletowe stroje, oraz ich sile. Z kolei na górze okna możesz wybrać swoich własnych spartańskich żołnierzy, uzbrojonych na czerwono.

Bettleground 2018.png

Zwróć uwagę, że każde pole bitwy ma limit jednostek, których możesz użyć. Jeśli posiadasz więcej żołnierzy, niż pozwala na to dane pole bitwy, musisz podjąć taktyczną decyzję jaki typ oraz ile jednostek chcesz wysłać do walki. Każdy żołnierz ma swoje mocne i słabe strony w walce z przeciwnymi jednostkami.

Przykład:

Spartańscy szermierze zadają 50% dodatkowych obrażeń przeciwko jeźdźcom Hadesu. Jeśli na polu znajduje się 50 wrogich jeźdźców Hadesu, a ty posiadasz 70 spartańskich szermierzy, dobrą decyzją będzie wybranie tylko 50 spartańskich szermierzy. Bonus obrażeń u dodatkowych spartańskich szermierzy nie będzie brany pod uwagę. Załóżmy, że na danym polu bitwy możesz użyć tylko 80 żołnierzy. Dodatkowe 30 miejsc (50 jest już zajętych przez spartańskich szermierzy) możesz wybrać zgodnie ze swoim uznaniem. Jednakże, wysłanie spartańskich łuczników nie byłoby dobrym wyborem, ponieważ wrodzy jeźdźcy Hadesu zadają im dodatkowe obrażenia!

Jak można zauważyć, konieczna jest odrobina strategicznego myślenia.

Spartavshades unit1.png
Spartavshades unit2.png
Spartavshades unit3.png
Spartavshades unit4.png
Spartavshades unit5.png

Jeśli wygrasz walkę, otrzymasz nagrodę, która przypisana jest do konkretnego pola bitwy. Możesz także pozostawić nagrodę i odebrać ją w dowolnym momencie przed zakończeniem eventu. Po odebraniu nagrody, nowi buntownicy pojawią się ponownie na danym polu po upływie 4 godzin, lecz za każdym razem będą silniejsi. Dzięki temu możesz wielokrotnie odbierać tą samą nagrodę, jednak z każdą walką wyzwanie będzie rosło.

Warto zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli zostaniesz pokonany podczas atakowania wrogów, straty przez nich poniesione są stałe. Oznacza to, że możesz atakować ich kilkoma mniejszymi atakami, aż w końcu odniesiesz zwycięstwo.

Spartański kapitan

Podczas ataku na pole bitwy, możesz skorzystać ze spartańskiego kapitana, by wesprzeć swój atak. Zwiększy on morale twoich żołnierzy i poprawi ich siłę walki o 20%. Po wzięciu udziału w bitwie, kapitan będzie przez pewien czas niedostępny, jednak w razie potrzeby możesz natychmiastowo przywołać go do walki używając trochę złota.

Spartavshades captain.png
Spartavshades captain info.png

Spartańscy wojownicy

Mimo iż zaczynasz swoją ścieżkę podboju z grupką lojalnych żołnierzy, nie powinieneś opierać się wyłącznie na tak małej sile. Przeprowadzając określone akcje w grze, możesz losowo natknąć się na nowe grupy żołnierzy, dzięki czemu powiększysz swoją armię:

  • atakowanie i obrona;
  • rekrutacja jednostek;
  • badania w akademii;
  • konstrukcja budynków;
  • rzucanie czarów.
Spartavshades units overview.png

Gdy znajdziesz grupę żołnierzy, dołączy do ciebie 80-120 losowych wojowników (spartańskich szermierzy, łuczników, procarzy, jeźdźców i hoplitów). Zwróć uwagę, że codziennie możesz znaleźć maksymalnie 10 grup żołnierzy. Oczywiście możesz kupić też 100 żołnierzy za złoto; zostaną oni z tobą do końca eventu. Koszt zakupu żołnierzy zwiększa się przy każdym użyciu, a cena resetuje się codziennie o północy.

Po zdobyciu żołnierzy, nie utracisz ich do końca eventu. Dzięki uzdolnionemu medykowi, żołnierze, którzy zostali ranni w bitwie, z czasem odzyskają zdrowie. Co 6 godzin do twojego obozu przybędzie medyk, który zajmie się wszystkimi rannymi wojownikami. Jeśli chcesz, by twoi żołnierze byli natychmiastowo gotowi do walki, możesz wezwać medyka od razu, używając pewnej sumy złota.

Spartavshades healer new.png

Rankingi

Spartavshades ranking.png

Wszyscy gracze mogą codziennie rywalizować między sobą o miejsce w rankingu, które zależy od podbitych pól bitwy. Za każdym razem, gdy podbijesz pole, otrzymasz losową liczbę punktów honoru (maksymalnie 10 pkt). Ranking opiera się o największą liczbę punktów honoru. Bez względu na to ile pokonasz jednostek, zawsze masz taką samą szansę na uzyskanie punktów honoru.

Ranking dzienny

Po podbiciu pierwszego pola danego dnia, zostaniesz umieszczony w codziennym rankingu. Zwycięzca w danym dniu (top 1 w rankingu) uzyska odznaczenie oraz bonus. Codziennie o godzinie 20:00 ranking zostanie sprawdzony, a później zresetowany. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu sprawdzania wszystkich graczy.

Odznaka: Żywa legenda

Spartavshades award daily.png

Ranking ogólny

Ranking ogólny działa na tej samej zasadzie, co ranking dzienny, jednak nie ulega on zresetowaniu. Walka o miejsce w rankingu ogólnym potrwa do samego końca eventu.

Top 10 graczy w rankingu ogólnym otrzyma kilka bonusowych nagród tuż po zakończeniu eventu. Nagrody zależą od pozycji w rankingu. Przykładowo, 4 najlepszych graczy wygra bonusy zwiększającą siłę jednostek oraz unikalne odznaczenia.

Nagrody dla top 4 graczy w rankingu ogólnym:


Bohaterski Spartanin

Poziom 1 Poziom 2 Poziom 3 Poziom 4
Spartavshades award overall 1.png
Spartavshades award overall 2.png
Spartavshades award overall 3.png
Spartavshades award overall 4.png


Nagrody dla top 10 graczy w rankingu ogólnym:

Pozycja Nagroda
1 Overall lightshipattack30.png 20x 30% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)

Overall culture level.png Cały poziom kultury

2 Overall lightshipattack30.png 12x 30% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
3 Overall lightshipattack20.png 15x 20% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
4 Overall lightshipattack20.png 12x 20% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
5 Overall lightshipattack20.png 10x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
6 Overall lightshipattack10.png 14x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
7 Overall lightshipattack10.png 12x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 2 dni)
8 Overall lightshipattack10.png 10x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 1 dzień)
9 Overall lightshipattack10.png 8x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 1 dzień)
10 Overall lightshipattack10.png 6x 10% Większa siła ataku statków ogniowych (każdy bonus trwa 1 dzień)


Dodatkowe odznaczenia

Wybawiciel umarłych

Pokonanie 2.500 jednostek Pokonanie 15.000 jednostek Pokonanie 50.000 jednostek Pokonanie 100.000 jednostek
Spartavshades award crusher 1.png
Spartavshades award crusher 2.png
Spartavshades award crusher 3.png
Spartavshades award crusher 4.png

Doskonały strateg

Podbicie 3 pól bitwy Podbicie 8 pól bitwy Podbicie 20 pól bitwy Podbicie 50 pól bitwy
Spartavshades award captured 1.png
Spartavshades award captured 2.png
Spartavshades award captured 3.png
Spartavshades award captured 4.png

Dowódca Spartan

Zgromadzenie 500 żołnierzy Zgromadzenie 2.000 żołnierzy Zgromadzenie 5.000 żołnierzy Zgromadzenie 12.000 żołnierzy
Spartavshades award commander 1.png
Spartavshades award commander 2.png
Spartavshades award commander 3.png
Spartavshades award commander 4.png

Nagroda za podbicie ostatniego pola bitwy

Za pierwszym razem, gdy podbijesz ostatnie (33) pole, otrzymasz specjalną nagrodę.

Spartavshades victory noneheroworld.png

Gracze otrzymają za darmo poziom kultury.


Spartavshades victory heroworld new.png