Wielkanoc 2012

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Okres wydarzenia

4 kwietnia – 11 kwietnia 2012 roku.

Opis

4 kwietnia otrzymasz kurę znoszącą złote jajka. Tak jak wszystkie kury wielkanocne, aby złożyć jaja, będzie musiała być dobrze odżywiona. Twoja kura lubi jeść trawę, robaki i ziarno, więc wyślij mieszkańców na poszukiwania żywności w Twoim mieście. Prawdopodobieństwo znalezienia określonego pokarmu zależy od długości poszukiwań. Kiedy Twoja kura złoży jajka, będą one mogły być wykorzystane do kupna przedmiotów w sklepie wielkanocnym. Niektóre przedmioty są dostępne tylko w zamian za złote jaja, inne tylko za złoto, ale większość można kupić zarówno za złoto jak i jajka.

Jak otworzyć kurnik

Kliknij na ikonę małej kury w dolnym prawym rogu ekranu, aby otworzyć kurnik. Sklep wielkanocny jest dostępny w drugiej zakładce okienka wydarzenia wielkanocnego.

Kurnik
Kurnik

Produkcja jaj

Dostępne są 3 różne rodzaje pokarmu, które możesz zbierać dla Twojej kury (trawa, robaki i ziarna). Każdy rodzaj żywności zwiększa produkcję jaj Twojej kury o odpowiednią wartość:

Pokarm Produkcja na godzinę
Trawa 2
Robaki 4
Ziarna 6

Każda jednostka pokarmu będzie spożywana przez Twoją kurę w ciągu godziny. Po godzinie zniknie, a kura będzie ponownie głodna. Możesz zlecić karminie Twojej kury nawet 8 jednostkami każdego produktu pod rząd i dzięki temu wydłużyć okres odżywiania. Aby nakarmić Twoją kurę, kliknij na jeden z przycisków „Nakarm (x/8)”. Kiedy limit osiągnie (8/8), to wówczas dany przycisk będzie nieaktywny. Po godzinie licznik zmniejszy się i będziesz mógł nakarmić kurę ponownie. Pasek postępu i licznik na ekranie pokazują obecny poziom najedzenia Twojej kury.

Wskazówka: Możesz karmić Twoją kurę 3 różnymi rodzajami pożywienia w tym samym czasie (np. trawą, robakami i ziarnami).

Zbieranie żywności

Możesz wysłać mieszkańców na poszukiwania pożywienia dla kur. Nie ma to wpływu na produkcję zwykłych surowców ani na liczbę wolnych mieszkańców w mieście. Możesz wybrać dowolny z czterech okresów poszukiwań: 5 minut, 20 minut, 1 godzina oraz 2 godziny. Możesz również anulować poszukiwania, ale jeśli to zrobisz, to nie dostaniesz żadnego pokarmu dla kury! Po zakończeniu poszukiwań musisz zebrać żywność, którą znalazłeś. Nie jest ona automatycznie dostarczana kurze!

Druga kura

Za 250 sztuk złota możesz dodać drugą kurę do Twojego kurnika. Jeśli będziesz karmił obie kury, zwiększysz produkcję jaj dwukrotnie! Dwie kury mogą produkować maksymalnie 24 jajka na godzinę.

Odliczanie

Wydarzenie wielkanocne jest dostępne tylko przez ograniczony czas od 4 do 11 kwietnia 2012 roku. Czas do zakończenia wydarzenia jest zawsze widoczny, a odliczanie jest wyświetlane w górnej środkowej części okienka wydarzenia wielkanocnego. Kiedy odliczanie się zakończy, nie będzie można ani produkować jaj ani kupować przedmiotów w sklepie wielkanocnym.

Zobacz też