Z Wiki Grepolis PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zamknięcie świata - całkowite zamknięcie serwera, które łączy się z zakończeniem rozgrywki na danym świecie i uniemożliwia zalogowanie się do gry.

Świat może zostać zamknięty po wybudowaniu przynajmniej czterech cudów przez jeden sojuszy, jeżeli liczba aktywnych graczy na serwerze spadnie poniżej 300. Aktywny gracz oznacza osobę, która loguje się na świat co najmniej raz w miesiącu. Liczby tej nie można łatwo sprawdzić w rankingu, ponieważ mogą być w nim widoczni gracze, którzy nie logują się ponad miesiąc, ale posiadają aktywnego doradcę, który zapobiega skasowaniu konta, lub są na urlopie.

Co noc (zazwyczaj około 1-2 w nocy) sprawdzana jest liczba aktywnych graczy na świecie. Jeśli jest ich mniej niż 300, rozpoczyna się odliczanie do zamknięcia świata, które trwa 28 dni. Dokładna godzina zamknięcia świata nie jest znana, nie musi być taka sama, jak godzina rozpoczęcia odliczania.

Przykłady:

  • Odliczanie do zamknięcia świata na Edessie rozpoczęło się 8 grudnia 2016 o godzinie 1:05. Świat został zamknięty 8 grudnia o godzinie 1:57.
  • Odliczanie na Zakrosie rozpoczęło się 25 sierpnia 2016 o 1:00. Świat został zamknięty 21 września o 23:00.