Stary system podboju: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
(linki wewn)
(Artykuł został wstępnie przeredagowany oraz poprawiony. Cdn.)
Linia 1: Linia 1:
{{dopracować}}
'''Podbój''' - przejęcie [[polis]] innego gracza.
'''Podbój''' - przejęcie polis innego gracza.
* [[Akademia]] - poziom 28,
* poziom 28 [[akademia|akademii]];
* [[Port]] - poziom 20,
* [[Badania|Badanie]]: statek kolonizacyjny, okupacja
* [[Badania]]: [[statek kolonizacyjny]], [[Badania | okupacja]],
* [[Port]] - poziom 20;
* [[Jednostki | Jednostka]]: [[statek kolonizacyjny]].
* Jednostka - [[statek kolonizacyjny]].
 
Proces okupacji trwa 24 godziny przy prędkości x1, 12 godzin przy prędkości x2, itd. (10% czasu dłużej kiedy obrońca ma zbadaną demokrację). W tym czasie obrońca może podjąć próbę zniszczenia statku kolonizacyjnego wykorzystując własne jednostki, bądź poprosić o to innego gracza. Okupacja zostanie przerwana jeżeli zostaną zniszczone wszystkie jednostki lądowe okupanta. [[Statek kolonizacyjny]] zostanie wtedy zniszczony, a reszta floty wróci do rodzimego polis. Okupacja może zostać także przerwana, gdy zostaną zniszczone wszystkie jednostki morskie. W tym przypadku reszta wojsk lądowych wraca do rodzimych polis. Podczas trwania okupacji polis, ani jego właściciel, ani okupant nie mają nad nim żadnej kontroli. Po upływie okresu okupacji, polis zostaje przydzielone do okupanta, czyli jego nowego właściciela. Od tego momentu dostaje on pełną kontrolę nad nowym polis.
 
Przejęcie miasta innego gracza, musi zostać poprzedzone wprowadzeniem do tego miasta [[statek kolonizacyjny | statku kolonizacyjnego]]. Aby to zrobić, należy wysłać zwykły atak składający się z wojska lądowego oraz floty. [[Statek kolonizacyjny]] potrzebuje wsparcia innych jednostek, gdyż sam nie sforsuje obrony podbijanego miasta - wszystkie jednostki należy wysłać w jednym ataku, razem ze [[statek kolonizacyjny | statkiem]]. Jeżeli atak ten wygra bitwę na morzu ([[jednostki | flota]]) oraz na lądzie ([[jednostki | piechota]]), rozpocznie się okupacja.
 
Proces okupacji trwa 24 godziny przy prędkości świata x1, 12 godzin przy prędkości x2, itd. (chyba, że w ustawieniach serwera podano inaczej). Jeżeli właściciel podbijanego miasta posiada zbadaną [[demokracja | demokrację]], czas podboju wydłuża się o 10%. W tym czasie obrońca może podjąć próbę jej przerwania. Okupacja zostanie przerwana jeżeli [[statek kolonizacyjny]] zostanie zniszczony. Pozostałe [[jednostki]] zawrócą wtedy do rodzimego polis.
 
Podczas trwania okupacji, zarówno obrońca jak i agresor nie mają żadnej władzy nad miastem. W walkach toczących się w okupowanym mieście uwzględniane są [[morale]] obrońcy. Po upływie okresu okupacji, polis zostaje przydzielone okupantowi, czyli nowemu właścicielowi. Od tego momentu dostaje on pełną kontrolę nad przejętym polis.
 


[[Plik:Przejęcie - właściciel.png|thumb|600px|Przegląd miasta właściciela podczas okupacji]] {{clear}}
[[Plik:Przejęcie - właściciel.png|thumb|600px|Przegląd miasta właściciela podczas okupacji]] {{clear}}
==Istotne informacje==
- rozpoczęcie okupacji jest możliwe wyłącznie w przypadku wygranej jednocześnie bitwy morskiej i lądowej
- aby pomóc w przerwaniu okupacji, należy wysłać wojska z misją ATAK
- aby pomóc w utrzymaniu okupacji, należy wysłać wojska z misją WSPARCIE
- przerwanie okupacji jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku zniszczenia [[statek kolonizacyjny | statku kolonizacyjnego]]


Innymi słowy:
- ataki, które dotrą przed [[statek kolonizacyjny | statkiem kolonizacyjnym]] będą atakowały właściciela miasta


Wojska wysłane z kolonizatorem najpierw walczą z wojskami właściciela miasta, a potem jeżeli agresor wygra ten początkowy atak rozpoczyna się okupacja. Miasto okupowane można powiedzieć, że w 50% jest agresora i jako okupant jesteś właścicielem tego miasta. Wojska które wysłał z kolonizatorem mają za zadanie bronić tego miasta przez okres okupacji. Wojska te traktowane są jako wsparcie tego prawie zdobytego miasta. '''Każdy kto chce pomóc Okupantowi musi wysłać wojska z rozkazem WSPARCIE.''' ''Wojska z rozkazem wsparcie zawsze zostają w mieście i jego bronią, czy jest to miasto okupowane czy nie. Dlatego te wojska, które dojdą do miasta przed atakiem kolonizatora pomagają staremu właścicielowi, natomiast te wojska które dojdą po rozpoczęciu okupacji pomagają nowemu właścicielowi, którym w 50% jest okupant.''
- wsparcie, które dotrze przed [[statek kolonizacyjny | statkiem kolonizacyjnym]] będzie broniło właściciela miasta


'''Żeby przerwać okupacje należy wysłać wojska z rozkazem ATAKUJ.''' Takie wojska zawsze walczą z obrońcami miasta. ''Jeżeli te wojska dojdą przed kolonizatorem, to będą zabijać obrońców miasta(jednostki należące do starego właściciela). Jeżeli natomiast te wojska dojdą po rozpoczęciu okupacji, to będą zabijać wojska nowego właściciela-okupanta.''
- podczas walk toczących się w okupowanym mieście, liczone są [[morale]] obrońcy


Jeżeli wojska atakujące zniszczą całe wojska lądowe lub morskie, to okupacja jest przerwana i miasto wraca w ręce poprzedniego właściciela. Jeżeli wojska atakujące przegrają, to okupacja trwa dalej aż do 24 godzin (12 na światach x2)


==Limit posiadanych polis==
==Limit posiadanych polis==


Określony jest poprzez poziom kultury, który można sprawdzić w budynku [[agora]]. Poziom kultury można zwiększyć poprzez organizacje wydarzeń kulturalnych, za które otrzymuje się punkty kultury, które z kolei po zdobyciu odpowiedniej ich ilości zwiększają poziom kultury.
Określony jest poprzez poziom kultury, który można sprawdzić w [[Agora | agorze]]. Poziom kultury można zwiększyć poprzez organizacje wydarzeń kulturalnych, za które otrzymuje się punkty kultury. Im wyższy poziom kultury, tym więcej polis może posiadać gracz.
Im wyższy poziom kultury, tym więcej polis może posiadać gracz.


==Zobacz też==
==Zobacz też==

Wersja z 00:03, 13 paź 2011

Podbój - przejęcie polis innego gracza.


Przejęcie miasta innego gracza, musi zostać poprzedzone wprowadzeniem do tego miasta statku kolonizacyjnego. Aby to zrobić, należy wysłać zwykły atak składający się z wojska lądowego oraz floty. Statek kolonizacyjny potrzebuje wsparcia innych jednostek, gdyż sam nie sforsuje obrony podbijanego miasta - wszystkie jednostki należy wysłać w jednym ataku, razem ze statkiem. Jeżeli atak ten wygra bitwę na morzu ( flota) oraz na lądzie ( piechota), rozpocznie się okupacja.

Proces okupacji trwa 24 godziny przy prędkości świata x1, 12 godzin przy prędkości x2, itd. (chyba, że w ustawieniach serwera podano inaczej). Jeżeli właściciel podbijanego miasta posiada zbadaną demokrację, czas podboju wydłuża się o 10%. W tym czasie obrońca może podjąć próbę jej przerwania. Okupacja zostanie przerwana jeżeli statek kolonizacyjny zostanie zniszczony. Pozostałe jednostki zawrócą wtedy do rodzimego polis.

Podczas trwania okupacji, zarówno obrońca jak i agresor nie mają żadnej władzy nad miastem. W walkach toczących się w okupowanym mieście uwzględniane są morale obrońcy. Po upływie okresu okupacji, polis zostaje przydzielone okupantowi, czyli nowemu właścicielowi. Od tego momentu dostaje on pełną kontrolę nad przejętym polis.


Przegląd miasta właściciela podczas okupacji

Istotne informacje

- rozpoczęcie okupacji jest możliwe wyłącznie w przypadku wygranej jednocześnie bitwy morskiej i lądowej

- aby pomóc w przerwaniu okupacji, należy wysłać wojska z misją ATAK

- aby pomóc w utrzymaniu okupacji, należy wysłać wojska z misją WSPARCIE

- przerwanie okupacji jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku zniszczenia statku kolonizacyjnego

- ataki, które dotrą przed statkiem kolonizacyjnym będą atakowały właściciela miasta

- wsparcie, które dotrze przed statkiem kolonizacyjnym będzie broniło właściciela miasta

- podczas walk toczących się w okupowanym mieście, liczone są morale obrońcy


Limit posiadanych polis

Określony jest poprzez poziom kultury, który można sprawdzić w agorze. Poziom kultury można zwiększyć poprzez organizacje wydarzeń kulturalnych, za które otrzymuje się punkty kultury. Im wyższy poziom kultury, tym więcej polis może posiadać gracz.

Zobacz też

Szablon:Nspr