Z Wiki Grepolis PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ban - blokada na konto gracza za złamanie regulaminu gry nakładana przez Team Grepolis.

  • Ban globalny - blokada na cały nick (zawsze bez ochrony przed atakami), czyli wszystkie światy. Niemożliwe jest założenie nowego konta na którymś ze światów z zablokowanym nickiem;
  • Ban - blokada, która dotyczy jednego świata;
  • Ban na support - blokada, która dotyczy tylko kontaktów z supportem;
  • Ban z ochroną przed atakami - zablokowanego gracza nie można atakować;
  • Ban bez ochrony przed atakami - zablokowanego gracza można atakować;
  • Ban stały - gracz jest na zawsze zablokowany na danym świecie;
  • Ban czasowy - gracz jest zablokowany na określony czas.

Do zablokowanych graczy z ochroną nie można wysyłać wsparcia, nie można ich także atakować, również mocami boskimi. W przypadku urlopu i blokady bez ochrony na gracza mogą zostać wysłane ataki, jednak nie mogą zostać rzucone na niego czary. Warto również pamiętać, że ataki wysłane na zablokowanego gracza przed nałożeniem bana, dotrą na miejsce bez względu na to czy blokada jest z ochroną przed atakami czy nie, ale jeśli gracz wysłał ataki i dostał bana z ochroną, to te ataki zawrócą (wyjątkiem jest atak z okupacją miasta, którzy dotrze na miejsce, a okupacja nie zostanie przerwana).

Jeżeli gracz został zablokowany z ochroną, to podczas próby wysłania na niego ataku pojawi się stosowny komunikat. W przypadku zarówno bana z ochroną jak i bez założyciele i liderzy sojuszu mogą dowiedzieć się o blokadzie w podglądzie członków sojuszu - taki gracz ma ikonkę przedstawiającą kłódkę obok swojego nicka. Inni gracze nie mają możliwości sprawdzić, jak długo trwa ban, chyba że dowiedzą się o tym od zablokowanego gracza.

W szczególnych przypadkach gracz może otrzymać ostrzeżenie, które nie wiąże się z zablokowaniem dostępu do gry. Ostrzeżenia mogą zostać nadane tylko w przypadku niektórych złamań regulaminu, np. obraźliwa wiadomość, nieodpowiednia nazwa miasta lub profil. Stosowane są w sytuacjach, gdy gracz naruszył zasady w lekkim stopniu, czyli jego zachowanie nie zasłużyło na blokadę konta, jednak w przyszłości powinien pamiętać o tym, by grać zgodnie z zasadami (np. zmienić niestosowne nazwy miasta lub usunąć profil). W przypadku niezastosowania się do ostrzeżenia, konto gracza może zostać zablokowane.

Zobacz też