Z Wiki Grepolis PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Forum sojuszu - forum wewnętrzne, do którego dostęp mają członkowie danego sojuszu. Na forum planuje się ataki na graczy z wrogich sojuszy, handluje surowcami, prosi o pomoc, czy rozmawia na luźne tematy, niekoniecznie związane z grą. Forum może być także miejscem spotkań rady sojuszu, która dyskutuje i wspólnie podejmuje decyzje dotyczące dalszego rozwoju. Zakładka przeznaczona dla rady jest zazwyczaj ukryta; tylko osoby mające odpowiednie uprawnienia mogą ją zobaczyć. Na forum jest dostępne BB-Code.


Forum wewnętrzne


Posty na forum

Jeśli chcesz napisać post na forum, musisz wejść w interesujący Cię temat, a następnie wybrać przycisk "Odpowiedz". Po napisaniu wiadomości, zatwierdź ją przyciskiem "Utwórz wpis". Pisząc posty na forum nie obrażaj innych graczy i pamiętaj o kulturze.

Od aktualizacji 2.219 z dnia 5.08.2020 dodaliśmy możliwość jednoczesnego usuwania wielu postów na forach sojuszu (dla graczy którzy mają prawo do usuwania postów).

Współdzielenie zakładek

Niektóre zakładki mogą zostać udostępnione przez osoby zarządzające sojuszem większej ilości osób, poprzez wpisanie nazwy danego sojuszu w zakładce "Zarządzaj forami". Należy zrobić to następująco:

1. Jeśli posiadasz uprawnienia lidera bądź założyciela sojuszu, wybierz przycisk "Zarządzaj forami", który znajduje się na dole, po prawej stronie okna forum.

Forum1.png

2. Wyświetli Ci się lista zakładek, które znajdują się na forum. Wybierz ikonę strzałek obok zakładki, którą chcesz współdzielić z innym sojuszem.

Forum2.png

3. W wyświetlonym oknie należy wpisać nazwę sojuszu, z którym chcemy współdzielić daną zakładkę, a następnie zatwierdzić wybór przyciskiem znajdującym się obok. Aby zakładka stała się współdzielona, musi zostać zaakceptowana przez drugi sojusz.

Forum3.png

Usuwanie, zamykanie i przenoszenie tematów

Na forum sojuszu liderzy, założyciele oraz moderatorzy mają możliwość usuwania, przenoszenia, zamykania i oznaczania tematów jako ważne. Aby to zrobić, należy zaznaczyć ikonę lub ikony tematów, a następnie wejść w funkcje forum i wybrać odpowiednią opcję. Uwaga! Nie ma możliwości przenoszenia tematów z zakładek, które współdzielimy z innymi sojuszami, do zakładek dostępnych tylko dla naszego sojuszu. Dodatkowo, sojusz, który utworzył współdzieloną zakładkę, może przenieść do niej tematy, jednak ten sojusz, któremu udostępniono zakładkę, nie jest w stanie tego zrobić.

Forum4.png

Pozostałe funkcje

Pozostałymi funkcjami, dostępnymi dla wszystkich graczy, są możliwość oznaczania forum jako przeczytane, wyszukiwanie tematów oraz funkcja umożliwiająca obserwację czy na forum nie pojawiły się nowe wpisy (domyślnie jest włączona dla wszystkich zakładek).

Forum5.png

Źródło

Autor: -Achilles--