Kuźnia Hefajstosa

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Hefajstos, legendarny kowal bogów, oferuje ci swoje usługi podczas tegorocznego letniego eventu! Skorzystaj z jego umiejętności i zdobądź unikalne nagrody!

Hephaestus forge 01.jpg

Boskie kule

Aby Hefajstos mógł wytworzyć nagrody, będziesz potrzebował specjalnych kul, które wzbogacone są boską energią. Twoi mieszkańcy mogą je znaleźć wykonując swoje zwykłe zadania: podczas konstrukcji budynków, przeprowadzania badań w akademii, rekrutacji jednostek, rzucania czarów, a także w trakcie ataków i obrony.

Hephaestus forge 02.jpg

Prawdopodobieństwo uzyskania kuli zależy od kilku czynników, takich jak postęp w grze (posiadanie zaledwie kilku miast ogranicza liczbę możliwych akcji, w związku z czym szansa jest odrobinę zwiększona), szybkość świata oraz skala danej akcji. Przykładowo, podczas rekrutacji dużej grupy wojska prawdopodobieństwo jest większe niż wtedy, gdy powołujesz tylko kilka jednostek.

W ciągu dnia możesz zdobyć maksymalnie 10 boskich kul, aby nikt nie czuł się przymuszony do monotonnego powtarzania tych samych akcji.

Ponadto, korzystając ze złota, możesz kupić paczkę zawierającą 5 boskich kul. Koszt początkowo wynosi 50 sztuk złota i będzie zwiększa się z każdym zakupem. O północy cena ulega zresetowaniu i ponownie będzie wynosić 50 sztuk złota.

Otwieranie skrzyń

Hefajstos oferuje trzy różne skrzynie i możesz zadecydować się na którąś z nich. Każda skrzynia do otwarcia wymaga różnej liczby kul i są w niej ukryte inne nagrody. Im droższa skrzynia, tym lepsze i bardziej potężne nagrody w niej znajdziesz.

Po otwarciu skrzyni, odpowiednia liczba kul zostanie odjęta z twojego konta i natychmiastowo otrzymasz jedną z 10 różnych, losowo wybranych nagród. Każda z nagród ma takie samo prawdopodobieństwo wylosowania, które wynosi 10%.

Nagroda, która została wytworzona przez Hefajstosa, będzie widoczna nad skrzynią do czasu, aż ją odbierzesz. Te nagrody, które nie zostały zebrane, znikną po zakończeniu wydarzenia. Możesz ponownie otworzyć skrzynię dopiero wtedy, gdy odbierzesz poprzednią nagrodę.

Hephaestus forge 03.jpg

Pasek postępu

Wraz z inwestowaniem boskich kul, pasek postępu eventu będzie się zapełniać. Po uzyskaniu odpowiednich stopni, będziesz mógł zdobyć nagrody specjalne:

Zużyte kule Nagroda na zwykłych światach Nagroda na światach bohaterów
40 Darmowa Arcykapłanka na 2 tygodnie 30 monet wojny i 30 monet mądrości
85 Cały poziom kultury Bohater ekskluzywny - Jazon (wraz z własnym slotem)