Mityczna kura

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Easter logo.png

Podczas wydarzenia Wielkanocnego otrzymasz mityczną kurę, którą możesz nakarmić specjalną paszą. W zależności od tego jaką paszę otrzymała kura, zniesie ona jajo zawierające jeden z bonusów, które możesz aktywować w swoim mieście.

Przeprowadzając akcje w grze (konstrukcję budynków, atakowanie/obronę, badanie technologii, rekrutowanie jednostek oraz rzucanie czarów) możesz zdobyć 8 różnych pasz. Z ich pomocą możesz nakarmić kurę w głównym oknie eventu. Dzięki temu, kura złoży jajo, które zawiera specjalną nagrodę, zależną od składników, za pomocą których została nakarmiona.

Każdy właściciel kury posiada własny, unikalny zestaw receptur, które opisują składniki potrzebne do wytworzenia jaj. Za każdym razem, gdy spróbujesz nowej kombinacji pokarmu, Twoja receptura zostanie zapisania w Twojej prywatnej księdze receptur. Możesz tam sprawdzić znane receptury oraz kupić nowe przepisy.

Dostępne są dwa rankingi: dzienny oraz ogólny. Możesz wziąć udział w rywalizacji z innymi graczami, aby sprawdzić komu uda się wytworzyć najwięcej jaj. Osoby, które zajmą najwyższe miejsca w rankingu, otrzymają specjalne nagrody (bonusy oraz odznaczenia).

Karmienie kury

MythicalHen2020.png

Aby otrzymać jajo, musisz wybrać 3 typy paszy. Kolejność, w której umieścisz jedzenie w miskach, nie ma znaczenia. Możliwe jest także wybranie jednego typu paszy wielokrotnie.

Po wybraniu odpowiednich pasz, kliknij na przycisk "Nakarm", by dać jedzenie twojej wybrednej kurze. W zależności od Twojej kombinacji paszy, kura złoży jajo zawierające bonus. Jeśli był to pierwszy raz, gdy użyłeś danej kombinacji, zostanie ona automatycznie zapisana w księdze receptur. Twoja kura nie jest zwyczajnym zwierzęciem, więc nie możesz po prostu skorzystać z receptur właścicieli innych kur - musisz odkryć własne kombinacje pasz, które będą odpowiednie dla Twojej kury.

Po nakarmieniu kury, zniesione jajo rozbije się i w nagrodę otrzymasz bonus. Nie będziesz mógł ponownie nakarmić kury do czasu odebrania aktualnej nagrody.

Jak uzbierać paszę?

Collecting feed.png

Możesz otrzymać losowy rodzaj paszy przeprowadzając następujące akcje w grze:

  • atakowanie oraz obrona
  • rekrutowanie jednostek
  • badanie technologii
  • konstruowanie budynków
  • rzucanie czarów

Każdego dnia możesz otrzymać za darmo maksymalnie 10 składników. Możesz również zakupić dowolną ilość paszy za pomocą złota, jednak cena danego rodzaju pokarmu wzrośnie z każdym kupnem. Cena ulega zresetowaniu codziennie o północy.

Obrazek Symbol corn.png Symbol grass.png Symbol bread.png Symbol worms.png
Nazwa Ziarno Trawa Chleb Robaki
Podstawowa cena w złocie 60 60 60 60
Rzadkość zwykła zwykła zwykła zwykła


Obrazek Symbol lettuce.png Symbol berries.png Symbol blossoms.png Symbol honey.png
Nazwa Sałata Jagody Płatki kwiatów Miód
Podstawowa cena w złocie 90 90 90 90
Rzadkość rzadka rzadka rzadka rzadka

Księga receptur

MythicalHen2018Recipe.png

W księdze receptur automatycznie zapisywane są wszystkie kombinacje paszy. Znajdziesz tam informację jakie pożywienie konieczne jest, by Twoja kura zniosła dany typ jaja. Możesz tu również łatwo sprawdzić których składników brakuje ci do odkrytej już receptury. Jeśli posiadasz wymagane rodzaje paszy, możesz natychmiastowo dodać je do misy, klikając na odpowiedni przycisk znajdujący się obok składników.

W księdze receptur możesz również kupić losowy przepis na dany bonus. Poziom bonusu, który uzyskasz korzystając z danej receptury, również wybierany jest losowo.

Podczas wydarzenia będziesz mieć okazję zdobycia specjalnego bonusu, który będzie dostępny podczas specjalnej wyprzedaży. Pozwoli Ci on na odkrycie 15 nowych receptur, zawierających składniki różnych rzadkości. Bonus nazywa się "wiedza farmera".

Wiedza farmera

Easter 2018 award boost.png

Zgromadzenie doświadczonych rolników dostarcza cennych informacji na temat rodzaju karmy, którą należy połączyć, aby uzyskać cenne nagrody.

1 losowa receptura 1 poziomu (przepisy z 3 rzadkimi składnikami)
2 losowe receptury 2 poziomu (przepisy z 2 rzadkimi składnikami)
4 losowe receptury 3 poziomu (przepisy z 1 rzadkim składnikiem)
8 losowych receptur 4 poziomu (przepisy bez rzadkich składników)


Rankingi

Ranking2.png

Wszyscy gracze mogą codziennie rywalizować między sobą o miejsce w rankingu, które zależy od liczby stworzonych jaj. Za każdym razem, gdy wyprodukujesz jajko z nagrodą, otrzymasz losową liczbę punktów harmonii (maksymalnie 10 pkt). Ranking opiera się o największą liczbę punktów harmonii. Bez względu na to jaki bonus wytworzysz, zawsze masz taką samą szansę na uzyskanie punktów harmonii.

Po stworzeniu pierwszego jajka danego dnia, zostaniesz umieszczony w codziennym rankingu. Zwycięzca w danym dniu (top 1 w rankingu) uzyska odznaczenie oraz bonus. Codziennie o godzinie 20:00 ranking zostanie sprawdzony, a później zresetowany. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu sprawdzania wszystkich graczy.

Odznaczenie: Jajkowy zbieracz dnia

Daily award.png

Ranking ogólny działa na tej samej zasadzie, co ranking dzienny, jednak nie ulega on zresetowaniu. Walka o miejsce w rankingu ogólnym potrwa do samego końca eventu.

Top 10 graczy w rankingu ogólnym otrzyma kilka bonusowych nagród tuż po zakończeniu eventu. Nagrody zależą od pozycji w rankingu. Przykładowo, 4 najlepszych graczy wygra bonusy dające zwiększą siłę jednostek oraz całkowicie unikalne odznaczenia.

Nagrody dla top 4 graczy w rankingu ogólnym:

Jajkomistrz

1 pozycja 2 pozycja 3 pozycja 4 pozycja
Overall award 1.png Overall award 2.png Overall award 3.png Overall award 4.png

Dodatkowe odznaczenia

Zaklinacz kur

Stworzono 1 bonus Stworzono 5 bonusów Stworzono 25 bonusów Stworzono 50 bonusów
Created reward 1.png Created reward 5.png Created reward 25.png Created reward 50.png

Specjalista ds. żywienia

Znaleziono 1 recepturę Znaleziono 10 receptur Znaleziono 25 receptur Znaleziono 50 receptur
Found recipe 1.png Found recipe 10.png Found recipe 25.png Found recipe 50.png

Słodki dziób!
Mityczną Kurę nakarmiono tylko miodem trzy razy z rzędu.

1 raz
Easter award honey.png

Moc Kwiatów!
Mityczną Kurę nakarmiono tylko kwiatami trzy razy z rzędu.

1 raz
Easter award flowers.png

Złota Kura
Odkryto wszystkie receptury Mitycznej Kury.

1 raz
Easter award golden hen.png


Nagrody za postępy

Wszyscy gracze, którzy stworzyli pewną liczbę jajek, otrzymają następujące nagrody:

Liczba jaj Nagroda
25 Administrator reward.png Zarządca na 2 tygodnie.
50 W zależności od wersji gry otrzymasz:

Hero mihalis active.png Ekskluzywnego bohatera
lub
Overall culture level.png Poziom kultury