Wiadomość

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Wiadomość, PW - prywatna wiadomość wysyłana pomiędzy graczami. Jest jednym z kilku sposobów porozumiewania się w grze.


Tworzenie nowej wiadomości

Wysyłanie wiadomości

Żeby wysłać wiadomość, należy wejść w: Wiadomości → Nowa Wiadomość i wypełnić tam wszystkie pola. W wiadomościach, tak jak i na forum sojuszu, jest dostępne BB-code. Możemy go użyć za pomocą przycisków w górnej części głównego okna.

Wysyłanie wiadomości masowej

Możesz wysyłać również wiadomości do kilku graczy na raz lub do całego sojuszu. Należy wtedy wejść w: Wiadomości → Nowa wiadomość i wypełnić tam pole Odbiorca: wpisując nicki graczy, którym chcesz przekazać informacje, oddzielając ich kolejno średnikiem ;. Jeżeli posiadasz uprawnienie "korespondencja masowa", możesz wysłać wiadomość do wszystkich członków twojego sojuszu za pomocą jednego kliknięcia na ikonę flagi, która znajduje obok pola na wpisanie nicku odbiorcy. Aby sprawdzić czy gracze, do których została wysłana wiadomość, odczytali ją, należy wejść w zakładkę "Korespondencja masowa" i wybrać "Odbiorcy" pod tematem wiadomości.

Filtry

Filtry.png

Gracze mają również możliwość filtrowania wiadomości. I tak spośród kilku kryteriów możemy wybrać: Wszystkie wiadomości, Nowe wiadomości, Przeczytane wiadomości, Wiadomości na które odpowiedzieliśmy.

Blokowanie wiadomości od innych graczy

Aby zablokować otrzymywanie PW od danej osoby, należy wejść w zakładkę Wiadomości → Zablokuj, wpisać w odpowiednim polu nick gracza i kliknąć przycisk "Dodaj". Zablokowany gracz nie będzie mógł nam wysyłać wiadomości.

Ogłoszenia

Co jakiś czas będziesz otrzymywać różnego rodzaju ogłoszenia dotyczące gry, aktualizacji czy promocji. Aby odczytać ogłoszenia z ostatnich kilku tygodni należy wejść w zakładkę "Ogłoszenia".

Zgłaszanie wiadomości niezgodnych z regulaminem

Jeśli wiadomość, którą otrzymałeś, jest niezgodna z zasadami (np. zawiera wulgaryzmy, reklamy), możesz zgłosić ją do Teamu Grepolis, aby wyciągnięto konsekwencje wobec jej autora. Należy w tym celu kliknąć na ikonę koperty z wykrzyknikiem, która znajduje się przy każdej pojedynczej wiadomości. Następnie, w nowym oknie trzeba podać uzasadnienie zgłoszenia i kliknąć przycisk OK.

Nieregulaminowa wiadomość.png

Zobacz też

Źródło

Autor: -Achilles--