Z Wiki Grepolis PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na czym polega wymiana złota?

Prosimy o wzięcie pod uwagę, że ta funkcja jest wciąż w trakcie tworzenia i planujemy ją ulepszyć!

Wymiana złota to opcja, która pozwala graczom wymienić swoje surowce na złoto oferowane przez innych graczy. W ten sposób osoby, które uzbierały znaczną ilość surowców, mogą wspomóc innych graczy, otrzymując w zamian przydatną nagrodę.


Jak to działa?

Gold trade.png

Wymiana złota jest całkiem prosta w obsłudze - odbywa się na takiej samej zasadzie, jak inne oferty na targowisku. Wystarczy wejść na targowisko i stworzyć nową ofertę handlową.

Możliwe jest stworzenie oferty, w której oddasz surowce w zamian za złoto, lub odwrotnie - wymienić złoto na surowce.

Oferty mogą wahać się od 50 do 200 sztuk złota za 100-2000 surowców. Wymiana surowców ograniczona jest również przez pojemność handlową, tak jak do tej pory.

Aby zachęcić do skorzystania z okazji zdobycia złota, oferty wymiany złotem będą wyszczególnione na górze targowiska. Mamy nadzieję, że dzięki temu nie umknie wam żadna korzystna oferta.

Kiedy otrzymam złoto?

Działa to tak, jak do tej pory: po rozpoczęciu handlu należy poczekać na dotarcie surowców do miasta docelowego, co wiąże się z zakończeniem wymiany.

Czy są jakieś ograniczenia?

Są dwa ważne ograniczenia. Ze względów bezpieczeństwa możliwa jest wymiana maksymalnie 200 sztuk złota w jednej ofercie handlowej.

Ponadto, tylko zakupione złoto może ulec wymianie. Oznacza to, że nie można wykorzystać złota zdobytego w grze, z wyjątkiem złota, które pozyskano za pomocą wymiany. Warto zwrócić uwagę, że (w zależności od metody płatności) niekiedy złoto można będzie wykorzystać do wymiany dopiero po pewnym czasie od zakupu, co spowodowane jest możliwością wycofania transakcji przez ten właśnie okres. Przedstawia się to następująco:

  • Karta kredytowa - 60 dni;
  • PayPal - 60 dni;
  • Direct Debit - 42 dni;
  • Skrill/Moneybookers - 20 dni;
  • Płatności wykonane przez sms oraz Przelewy24 - można natychmiastowo wykorzystać do wymiany złota.

Czy ta funkcja dostępna jest na moim świecie?

Obecnie wymiana złota dostępna jest na wszystkich światach w polskiej wersji językowej.