Premium

Z Wiki Grepolis PL
(Przekierowano z Złoto)
Przejdź do nawigacji

Gold icon.png Premium oferuje pewne ulepszenia w grze za realne pieniądze.

Zakup złota

By aktywować premium, musisz wykupić złoto, np. za pomocą SMSa, przelewu, telefonu, karty kredytowej, systemu Przelewy24. Aktualne ceny złotych monet znajdują się w oknie Premium > Kup.

Możesz też dostać darmowe złoto, zapraszając swoich przyjaciół do gry za pomocą e-maila, linka lub baneru. Za każdego z maksymalnie dziesięciu nowo zarejestrowanych graczy, którzy osiągną 3000 punktów, otrzymasz 200 złotych monet. Nie można rekrutować samego siebie oraz graczy, z którymi dzielisz łącze internetowe.

Doradcy

Każdy z doradców kosztuje 100 sztuk złotych monet i jest dostępny przez 14 dni.

Aby skorzystać z automatycznego przedłużania funkcji doradców, należy zapewnić dostępność złota na co najmniej 3 dni przed zakończeniem działania funkcji.

Od aktualizacji 2.162 - 2.05.2018 oprócz daty widoczna jest także godzina wygaśnięcia funkcji doradcy.

Zarządca

Curator.png

Zarządca wspiera Cię w rozwijaniu i organizacji wielkiego imperium.
Daje możliwość stworzenia grup miast (maksymalnie 10 grup).
Możesz ustawić do siedmiu zleceń budowy, a on przygotuje dla Ciebie wiele zestawień.

Jednym z nich jest pasek skrótów. Pojawia się pod nazwą miasta i listą surowców.

Pasek skrótów.png
Poza tym mamy do dyspozycji jeszcze kilka ułatwiających grę podglądów:

Podgląd handlu - pomaga Ci w szybki sposób przesyłać surowce między miastami. Możesz w nim zobaczyć aktualną aktywność handlową w swoich miastach oraz sortować je także według towarów handlowych.

Podgląd poleceń - pokazuje obecne działania w Twoim imperium. W szybki sposób możesz zobaczyć, jak wykonywane są Twoje polecenia. Możesz w nim również anulować błędne polecenia, o ile wojska nie zawędrowały już zbyt daleko.

Podgląd rekrutacji - pozwala Ci zobaczyć, ile jednostek stacjonuje w poszczególnych miastach, jakie surowce są w nich dostępne oraz dla ilu mieszkańców starczy żywności.

Podgląd wojsk - Tutaj możesz zobaczyć podgląd swoich wojsk i sprawdzić, w których miastach koszary lub port stoją puste. Możesz również zobaczyć, ile surowców i wolnych mieszkańców znajduje się w poszczególnych miastach.

Wojska poza miastem - Tutaj wymienione są wszystkie miasta, do których wysłałeś swoje wojska ze wsparciem. Jednym kliknięciem możesz odesłać pojedyncze jednostki lub wszystkie wojska do rodzimych miast.

Podgląd budynków - Ten podgląd pomaga Ci w szybki sposób rozeznać się w rozbudowie Twoich miast. Możesz w nim zobaczyć poziom surowców w poszczególnych miastach oraz koszty budowy. Za pomocą zaledwie jednego kliknięcia możesz budować nowe budynki lub burzyć już istniejące.

Podgląd kultury - Ten natomiast umożliwia Ci rozeznanie w rozwoju kulturalnym Twoich miast. Możesz w nim zobaczyć ogólny poziom kultury swojego imperium oraz festyny trwające obecnie w twoich miastach. W podglądzie kultury możesz również rozpoczynać nowe festyny za pomocą jednego kliknięcia.

Podgląd bogów - W podglądzie bogów znajdziesz informacje na temat czczonych bóstw, łask uzyskanych u każdego z nich oraz o świątyniach i posągach w Twoich miastach. Możesz też w szybki i łatwy sposób rzucać zaklęcia na swoje miasta.

Podgląd jaskiń - W tym podglądzie widzisz wszystkie Twoje jaskinie. Dzięki temu możesz złożyć srebrne monety w odpowiednim mieście.

Podgląd grup miast - W podglądzie grup miast możesz tworzyć grupy i przypisywać do nich miasta. W ten sposób zawsze masz swoje najważniejsze miasta na oku, niezależnie od tego, jak bardzo rozwinie się Twoje imperium.

Lista miast - Na liście miast możesz szybko uzyskać wszystkie ważne informacje o swoich miastach, na przykład zmierzające w ich stronę ataki i trwające budowy, oraz monitorować poziom surowców i liczebność wojska. Dzięki tej liście możesz mieć na oku wszystkie miasta i, w razie potrzeby, szybko reagować.

Handlarz

Trader.png

Handlarz optymalizuje Twoje procesy ekonomiczne. Zwiększa on Twoją produkcję surowców o 30%.


Arcykapłanka

Priest.png

Arcykapłanka ma znakomite stosunki z bogami. Zwiększa ona przyrost boskich łask o 50% i wspiera Twoje jednostki mityczne, dzięki czemu są one o 20% silniejsze.


Dowódca

Commander.png

Dowódca cieszy się szacunkiem Twojego wojska i potrafi jeszcze bardziej zwiększyć jego motywację. Dzięki temu jednostki lądowe są o 20% silniejsze w walce.


Kapitan

Captain.png

Kapitan to doświadczony żeglarz, który pokonał już wiele wrogich flot. Jego doświadczenie to cenne wzmocnienie dla Twoich sił morskich. Jednostki morskie są o 20% silniejsze w walce, a Twoje towary handlowe docierają na inne wyspy dwa razy szybciej. Ponadto umożliwia on korzystanie z planera ataków i ułatwia zbieranie surowców
poprzez podgląd wiosek.


Inne funkcje dostępne za złoto

Oprócz doradców, złoto możesz wykorzystać na kilkanaście różnych sposobów:

 • Skrócenie czasu budowy o 50% - 25 szt. złota;
 • Skrócenie rekrutacji jednostek o 50% - 25 szt. złota;
 • Skrócenie czasu badania w akademii o 50% - 25 szt. złota;
 • Wydłużenie czasu działania czaru - 20 szt. złota;
 • Wymiana misji wyspowej na inną - 50 szt. złota;
 • Rozbudowa budynku za 25% mniej surowców - 50 szt. złota;
 • Natychmiastowe przywołanie Fenickiego Handlarza - 50 szt. złota;
 • Dodatkowe miejsce w ekwipunku. Można kupić 5 miejsc po 50 szt. złota oraz kolejne 5 miejsc po 100 sztuk złota za jedno;
 • Zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich - 50 szt. złota;
 • Odblokowanie miejsca na kolejnego bohatera - 250 szt. złota;
 • Wymiana bohaterów dostępnych do rekrutacji - 50 szt. złota;
 • Natychmiastowe ukończenie rekrutacji, budowy, burzenia, badania - cena zależy od prędkości świata oraz długości zlecenia. Funkcja dostępna zamiast skrócenia czasu zlecenia na światach począwszy od Baris.
 • Możliwość dokupienia dodatkowych dni urlopu gdy te przyznane zostaną wykorzystane. Maksymalnie możemy kupić 14 dni urlopu.


Złoto jest przypisane do konta gracza i jest współdzielone pomiędzy światami na których gra. Po rozpoczęciu gry od nowa na tym samym nicku nie przepada.