Zima 2016

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Jak wygląda wydarzenie?

Tyches calendar.png

Czas trwania eventu

1 grudnia - 31 grudnia 2016.

Opis

Jak w każdym porządnym kalendarzu adwentowym, podczas eventu dostępne są 24 Koła Fortuny. Każdego dnia możesz otworzyć nowe Koło. Po kliknięciu na odpowiedni dzień, Koło Fortuny wyświetli się po prawej stronie ekranu. Każde Koło zawiera 6 różnych bonusów oraz dwa zimowe kryształy. Po zebraniu pięciu kryształów otrzymasz na tydzień wszystkich pięciu doradców za darmo. Jeśli grasz na świecie z bohaterami, Twoja nagrodą będzie ekskluzywny bohater "Arystoteles"

Aby zakręcić Kołem, należy kliknąć na przycisk znajdujący się w jego środku. Możesz kliknąć ponownie, aby zakończyć obrót, lub poczekać na automatyczne zakończenie animacji, po której pojawi się nagroda. Pierwsze zakręcenie Kołem z danego dnia jest zawsze darmowe, jednak możesz wykonać więcej obrotów korzystając ze złota. Nagroda, którą otrzymasz, wybierana jest zupełnie losowo. Aby ponownie zakręcić Kołem, musisz najpierw odebrać aktualny bonus.

Za pomocą złota możesz ponownie zapełnić Koło tymi samymi bonusami.

Po pierwszym zakręceniu Kołem odblokuje się jedna z dekoracji na ilustracji kuli śniegowej. Odblokowując kolejne dekoracje, możesz uzyskać odznaczenie Zimowa frajda.

Jak otworzyć Kalendarz?

Kliknij na małą ikonę eventu, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu gry.

Winter2015 icon.png

Jak otworzyć prezent z danego dnia?

Po najechaniu kursorem na ilustrację w oknie eventu, pojawią się na niej pinezki. Do każdej z nich przypisana jest jedna liczba (od 1 do 24).

Kiedy klikniesz na pinezkę, po prawej stronie okna wyświetli się Koło Fortuny z danego dnia. Upewnij się, że wybrałeś pinezkę z odpowiedniego dnia.

Aktualny dzień

Aktualny dzień oznaczony jest złotą pinezką.

Winter2015 current.png

Poprzednie dni

Pinezki z poprzednich dni, które nadal kryją w sobie przynajmniej jedną nagrodę, są oznaczone na niebiesko.

Winter2015 past.png

Zachowanie nagród

Nie musisz od razu odbierać nagród. Możesz przechować je na Kole do czasu zakończenia eventu.

Winter2015 collect.png

Dekoracje

Po pierwszym zakręceniu Kołem danego dnia, na ekranie eventu pojawi się nowa dekoracja.

Jak odebrać nagrody?

Początkowo na środku Koła Fortuny znajduje się przycisk "zakręć". Po kliknięciu na niego, zobaczysz animację obrotu nad wszystkimi dostępnymi nagrodami (oprócz tych, które zostały już odebrane).

Po zakończeniu animacji, przycisk w środku zniknie, a na jego miejscu pojawi się nagroda.

Możesz kliknąć na nagrodę, aby przechować ją w ekwipunku, użyć ją od razu w aktywnym mieście lub wyrzucić. Możesz także zostawić ją w Kole do czasu zakończeniu eventu i skorzystać z niej później.

Ponowne uzupełnienie Koła

Jeśli zdobyłeś wszystkie 6 nagród, możesz ponownie zasilić Koło korzystając ze złota - początkowo kosztuje to 50 sztuk złota, a cena za każdym razem się zwiększa. Możesz również uzupełnić Koło wcześniej (np. jeśli już wylosowałeś najbardziej wartościowy bonus i chcesz go zdobyć ponownie).

Pamiętaj jednak, że koszt tej opcji zwiększy się za każdym użyciem i zostanie zresetowany o północy.

Zimowe kryształy

W oknie z Kalendarzem znajdziesz pola z zimowymi kryształami, które wskazują postępy na drodze do odblokowania odpowiednio wszystkich doradców za darmo lub ekskluzywnego bohatera. Dodatkowo, jeśli uda ci się zebrać wszystkie zimowe kryształy, otrzymasz odznaczenie Kryształów moc.

Winter2015 shard.png

Zbieranie zimowych kryształów

W każdym dniu jedna jeden z bonusów będzie posiadać dodatkowo tzw. "zimowy kryształ". Gdy go zdobędziesz, pojawi się w oknie kalendarza. Po wylosowaniu pięciu kryształów otrzymasz wszystkich pięciu doradców na 7 dni za darmo na światach bez bohaterów, natomiast na światach z bohaterami odblokowany zostanie bohater ekskluzywny "Arystoteles"

Po uzyskaniu doradców lub bohatera, kryształy nie będą już pojawiać się na Kole Fortuny. Ponadto, bohater/doradcy po odblokowaniu zmienią się z szarych w kolorowych.

Użycie opcji ponownego zasilenia Koła nie uzupełni zimowych kryształów, które zostały już wylosowane!

Koszt dodatkowych obrotów Kołem

Obrót Featureicons02 2.08.png
1 Darmowy
2 100
3 200
4 300
5 400
6 500

Jeśli przegapiłeś swoją szansę poprzedniego dnia, pierwszy obrót kołem również będzie kosztował 100 sztuk złota.

Obrót Featureicons02 2.08.png
1 100
2 200
3 300
4 400
5 500
6 600

Drugi obrót kołem kosztuje 100 sztuk złota tylko w danym dniu. Jeśli zapomnieliśmy i chcemy to zrobić w kolejnym dniu koszt drugiego zakręcenia wyniesie 200 sztuk złota.

Odliczanie do końca

Wydarzenie dostępne jest tylko przez pewien czas, od 1 do 31 grudnia 2016 roku. Czas pozostały do zakończenia wydarzenia (dni, godziny, minuty i sekundy) jest zawsze wyświetlony w lewym górnym rogu okna eventu. Po upłynięciu tego czasu nie będzie możliwe ponowne otworzenia okna eventu. Pamiętaj, żeby do tego momentu zebrać wszystkie nagrody, które przechowujesz w Kołach Fortuny! Po 31 grudnia będzie to niemożliwe.

Aplikacja mobilna

Event będzie dostępny w mobilnej wersji Grepolis. Spróbuj zakręcić Kołem używając zaledwie swojego palca.

Winter2015 mobile.jpg

Odznaczenia

Podczas eventu zimowego można otrzymać dwa różne odznaczenia. Pierwsze z nich, "Zimowa frajda", zostanie przyznane osobom, które zakręciły Kołem Fortuny określoną liczbę razy. Drugą odznakę, "Kryształów moc", można zdobyć za zebranie wszystkich zimowych kryształów.

Zimowa frajda

1 obrót Kołem 5 obrotów Kołem 10 obrotów Kołem 24 obroty Kołem
Winter2015 lvl1.png
Winter2015 lvl2.png
Winter2015 lvl3.png
Winter2015 lvl4.png

Kryształów moc

Winter2015 collector.png

Zobacz też