Boże Narodzenie 2013

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Christmas2013 logo.png

Jak wygląda event?

Xmas 2013.jpg

Okres trwania wydarzenia

1 - 31 grudnia 2013 roku.

Na czym polega event?

Na choince znajdują się 24 prezenty - codziennie możesz otworzyć jeden z nich!

Po kliknięciu na jeden z dni, po prawej stronie okna pojawi się Koło Fortuny Tyche. Na każdym Kole znajduje się sześć różnych nagród oraz jeden odłamek. Po uzbieraniu 5 odłamków otrzymasz za darmo wszystkich pięciu doradców na jeden tydzień.

Aby zakręcić Kołem, należy kliknąć na przycisk znajdujący się w jego środku. Po krótkiej animacji, w tym miejscu pojawi się nagroda, którą udało ci się zdobyć. Pierwsze zakręcenie kołem w danym dniu jest darmowe, następne można kupić za złoto. Nagroda, którą otrzymasz, wybierana jest zupełnie losowo. Możesz kliknąć na przycisk stop, znajdujący się na środku koła, żeby zatrzymać animację. Aby ponownie zakręcić kołem, musisz najpierw odebrać aktualną nagrodę. Po pierwszym zakręceniu Kołem odblokuje się jedna z dekoracji na choince. Odblokowując kolejne dekoracje, możesz uzyskać odznaczenie Ulubieniec Tyche.

Jak otworzyć kalendarz?

Aby otworzyć kalendarz, kliknij na małą ikonę eventu, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu gry.

Christmas2013 icon.png

Jak otworzyć prezent z aktualnego dnia?

Po najechaniu kursorem na choinkę, pojawią się na niej pinezki. Do każdej z nich przypisana jest jedna liczba (od 1 do 24).

Kiedy klikniesz na pinezkę, po prawej stronie okna, obok choinki, wyświetli się Koło Fortuny z danego dnia. Upewnij się, że wybrałeś pinezkę z odpowiedniego dnia.

Pin premium.png Aktualny dzień: oznaczony jest złotą pinezką.

Pin current-day.png Poprzednie dni: pinezki z poprzednich dni, które nadal kryją w sobie przynajmniej jedną nagrodę, są oznaczone na niebiesko.

Pin collect.png Przechowane nagrody: nie musisz od razu odbierać nagród. Możesz przechować je na Kole do czasu zakończenia eventu.

Przyszłe dni: nie możesz kliknąć na pinezki z dni w przyszłości - są one niewidoczne.

Dekoracje: po pierwszym zakręceniu kołem danego dnia, na choince pojawi się nowa dekoracja.

Shard1 small.png Odłamki: w oknie kalendarza znajduje się lista odłamków, która ukazuje twoje postępy, aż do czasu odblokowania pięciu darmowych doradców.

Jak otrzymać nagrody?

Początkowo na środku Koła Fortuny znajduje się przycisk "zakręć". Po kliknięciu na niego, zobaczysz animację obrotu nad wszystkimi dostępnymi nagrodami (oprócz tych, które zostały już odebrane). Pod koniec animacji przycisk zamieni się w "stop". Naciśnięcie na niego spowoduje wcześniejsze zakończenie obrotu.

Po zakończeniu animacji przycisk w środku zniknie, a na jego miejscu pojawi się nagroda.

Możesz kliknąć na nagrodę, aby przechować ją w ekwipunku, użyć ją od razu na aktywnym mieście, lub wyrzucić. Możesz także zostawić ją na choince do czasu zakończeniu eventu i skorzystać z niej później.

Po odebraniu nagrody przycisk "zakręć" pojawi się ponownie, jednak tym razem jest to "zakręcenie za premium". Szósty obrót kołem nie uruchomi animacji - nagroda zostanie automatycznie pokazana na środku koła.

Po zebraniu wszystkich sześciu nagród w danym dniu nie możesz ponownie zakręcić kołem.

Zbieranie odłamków

Jedną z nagród dostępnych każdego dnia jest "odłamek". Gdy go zdobędziesz, pojawi się w oknie kalendarza. Po wylosowaniu pięciu odłamków otrzymasz wszystkich pięciu doradców na 7 dni za darmo.

Po uzyskaniu doradców, odłamki nie będą już pojawiać się na Kole Fortuny. Ponadto, doradcy po odblokowaniu zmienią się z szarych w kolorowych.

Koszt dodatkowych obrotów Kołem

Pierwsze zakręcenie Kołem Fortuny w aktualnym dniu jest zawsze za darmo. Możesz wykupić kolejne płacąc złotem. Jeśli przegapiłeś swoją szansę poprzedniego dnia, pierwszy obrót kołem również będzie kosztował 50 sztuk złota.

Obrót Złoto
2 50
3 100
4 150
5 200
6 250


Lista nowych nagród

Wraz z eventem Bożonarodzeniowym wprowadziliśmy do gry kilka nowych nagród. Są to popularne bonusy, które występowały już podczas eventu Halloweenowego, jednak w Kole Losu Tyche mają one wyjątkowo długi czas działania. Nagrody mają różne poziomy - informacja na ten temat oznaczona jest za pomocą numeru znajdującego się na grafice bonusu. Każdy poziom wydłuża działanie nagrody.

Nagroda Efekt Czas trwania
Przyspieszona rekrutacja Zwiększa szybkość rekrutacji w mieście o 20% (dotyczy statków oraz jednostek lądowych) 1 tydzień * poziom
Ulepszona obrona Zwiększa obronę w danym mieście o 5% 1 tydzień * poziom
Ulepszony atak Zwiększa atak w danym mieście o 10% 1 tydzień
Wzrost produkcji surowca - drewno Zwiększa produkcję drewna w danym mieście o 20% 1 tydzień * poziom
Wzrost produkcji surowca - kamień Zwiększa produkcję kamieni w danym mieście o 20% 1 tydzień * poziom
Wzrost produkcji surowca - srebrne monety Zwiększa produkcję srebrnych monet w danym mieście o 20% 1 tydzień * poziom
Święto radości Tyche Koszt festynów miejskich spada o 20% 1 tydzień * poziom

Odliczanie do końca

Event Bożonarodzeniowy dostępny jest tylko przez pewien czas, od 1 do 31 grudnia 2013 roku. Czas pozostały do zakończenia wydarzenia (dni, godziny, minuty i sekundy) jest zawsze wyświetlony w lewym górnym rogu okna eventu. Po upłynięciu tego czasu nie będzie możliwe ponowne otworzenia okna. Pamiętaj, żeby do tego momentu zebrać wszystkie nagrody, które przechowujesz w Kołach Fortuny! Po 31 grudnia będzie to niemożliwe.

Aplikacja mobilna

Po raz pierwszy event będzie dostępny w mobilnej wersji Grepolis. Spróbuj zakręcenia kołem używając zaledwie jednego palca!

Christmas2013 2.jpg

Zobacz też