Fenicki handlarz

Z Wiki Grepolis PL
(Przekierowano z Handlarz fenicki)
Przejdź do nawigacji

Czas przybycia i częstotliwość

Co 24 godziny do portu jednego z Twoich miast przybija statek handlarza fenickiego (pod warunkiem, że w danym mieście znajduje się port). Handlarz pozostaje w mieście maksymalnie 8 godzin i następnie wyrusza w drogę do następnego, losowo wybranego miasta.

Fenicki handlarz3.png

Wymiana surowcami

Handlarz Fenicki oferuje dwa surowce na wymianę za trzeci surowiec. Standardowo początkowo wymiana odbywa się w stosunku 1:0,5 a jeśli w mieście znajduje się Placówka handlowa, to wówczas na początku stosunek ten wynosi 1:0,4. Za każdym razem, kiedy jest dokonywana wymiana stosunek ten wzrasta o 0,1 (lub 0,8 w miastach z Placówką handlową), czyli zwykle za pierwszym razem będzie wynosił 1:0,5, za drugim 1:0,6 itd. aż do osiągnięcia stosunku 1:1. Nie ma tutaj znaczenia to, ile surowców zostanie wymienionych. Po 24 godzinach następuje wyzerowanie kursu wymiany i ponownie wyniesie on 1:0,5 lub 1:0,4 w miastach z Placówką handlową. Ilość surowców dostępnych do wymiany jest zależna od poziomu portu.

Przykładowo, jeśli w mieście mamy Placówkę handlową to początkowy stosunek wymiany wynosi 1:0,4. Załóżmy, że handlarz fenicki ma do zaoferowania 1200 kamienia i chce za niego drewno. Wówczas za pierwszym razem będziemy musieli zapłacić za niego 480 drewna. Jeśli w ciągu 24 godzin przywołamy handlarza ponownie i znowu będzie miał do zaoferownia 1200 kamienia za drewno, to wówczas będziemy musieli zapłacić za ten kamień 600 drewna. Gdyby zamiast drewna handlarz chciał srebro, to również będzie potrzebne 600 sztuk srebra, gdyż kurs wymiany jest liczony na podstawie oferowanego surowca a nie tego, którym płacimy. Przy kolejnych wymianach w ciągu 24 godzin za 1200 jednostek danego surowca musimy zapłacić kolejno 720, 840, 960, 1080 i w końcu 1200 innego surowca.

Zakup jednostek

Kolejną możliwością jest zakup żołnierzy. W ofercie handlarza znajdować będą się trzy różne, przypadkowo dobrane rodzaje jednostek lądowych, które można nabyć za srebrne monety. Można będzie również nabyć jednostki mityczne.

Fenicki handlarz.jpg

Ceny jednostek

Ceny jednostek są niezależne od poziomu portu.

Wezwanie handlarza

Inwestując 50 sztuk złota, można przywołać natychmiast fenickiego handlarza do portu miasta, w którym w danym momencie się znajdujesz.

Fenicki handlarz2.jpg