Atena

Z Wiki Grepolis PL
Wersja z dnia 19:06, 21 sty 2021 autorstwa Misiek200200 (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji
Athena big.png

Atena jest córką Zeusa. Jest imienniczką i boską patronką miasta Ateny, nazywanego "Niezwyciężonym" i "Niestrudzonym". W greckiej mitologii Atena jest bogiem taktyki wojennej i strategii, znana z walki z Grekami w Wojnie Trojańskiej.

W Grepolis Atena może przywołać mityczne Centaury, Pegazy oraz Boskiego wysłannika. Centaur - pół człowiek, pół koń - jest najszybszą jednostką defensywną uzbrojoną w łuk i strzały. Pegaz - skrzydlaty koń - jest dzieckiem Posejdona i Meduzy. W Grepolis Pegaz jest najszybszą jednostką z silnymi umiejętnościami defensywnymi. Boski wysłannik jest z kolei tanią jednostką mityczną, z której gracze mogą w pełni korzystać już od początku swojej przygody z Grepolis.

Jeżeli szukasz boga do ochrony przed obcymi trzęsieniami ziemi i błyskawicami, Atena jest po prostu dla Ciebie. Z Ochroną Miasta, na Twoje miasto nie mogą wpływać Boskie Moce innych bogów przez 12 godzin. Atena może także pomóc przeprowadzić rekonesans części atakujących jednostek przed ich przybyciem, a także jako boska patronka może nakłonić 5 jednostek do dołączenia do Twojej armii. Atena wspiera Cię także podczas bitwy pobudzając Twoją armię lądową heroizmem, dzięki czemu walczy ona o 10% silniej.

Boskie moce

Opiekunka Opiekunka - miasto otrzymuje 5 losowych jednostek.

(koszt: 60Favor.png)

Mądrość Mądrość - otrzymujesz raport szpiegowski o jednostkach wroga.

(koszt: 140Favor.png)

Ochrona miasta Ochrona miasta - miasto nie ulega wpływom Boskich Mocy przez 12 godzin. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin.

(koszt: 130Favor.png)

Heroiczna siła Heroiczna siła - jednostki lądowe są 10% silniejsze w następnej bitwie.

(koszt: 200Favor.png)

Mityczne jednostki

Centaur Centaur - wojownik z dolną częścią ciała konia. Szybko galopuje obok swoich wrogów, precyzyjnie strzela i znika ponownie z tą samą prędkością. Jest bardzo silny w obronie przeciw broniom tnącym.
Pegaz Pegaz - skrzydlaty koń, który atakuje z powierza podczas beznadziejnych bitew i pomaga miastu. Jest bardzo silny w obronie przeciwko broniom obuchowym. Może latać na inne wyspy bez statku transportowego.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png