Artemida

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
FramedArtemis.png

Bogini Artemida wprowadza 4 nowe czary do gry, a także dodaje nowe mityczne jednostki na pole bitwy. Dostępna jest na serwerach z funkcjami dawnego świata bohaterów, czyli na Achillesie oraz na światach począwszy od Troi.

Jest surową i okrutną boginią, wrogo nastawioną do wszystkich ludzi. Jako władczyni królestwa zwierząt, jest panią Kalidońskiego dzika i przemierzającego niebo Gryfa, a także Boskiego wysłannika. Jej siły boskie mogą spowodować, iż jej wrogowie będą mieć halucynacje. Jednak może ona również wzmacniać celność wojowników w walce dystansowej i wyeliminować czary wrogów. Z jej wszechstronnością w walce naprawdę trzeba się liczyć.

Boskie moce

Dar Natury Dar natury - tajemniczy wóz z kamieniem pojawia się przed bramą miasta. Chwała Artemidzie!

(koszt: 30Favor.png)

Magiczna celność Sprawność łowczyni - celność broni dystansowej zwiększa się. Siła rażenia ataku dystansowego rośnie o 15%.

(koszt: 100Favor.png)

Iluzja Iluzja - Artemida rzuca czar iluzji na miasto wroga. Właściciel miasta widzi nadchodzący atak, jednak to tylko złudzenie.

(koszt: 260Favor.png)

Puryfikacja Oczyszczenie - Artemida uwalnia miasto lub jednostki wojskowe spod działania wszelkich sił boskich (z wyjątkiem ochrony miasta). Wszystkie dotychczas działające zaklęcia zostają anulowane.

(koszt: 200Favor.png)

Mityczne jednostki

Gryf Gryf - symbol mądrości, a także strażnik bogów. Jest panem nieba i królem bestii. Jego szybkość i zwinność sprawiają, iż jest niezastąpiony w niespodziewanych atakach z powietrza.
Kalidoński dzik Dzik kalidoński - jest bardzo niebezpieczną jednostką lądową, która kruszy z łatwością tarcze licznych żołnierzy. Rozwścieczony, będzie walczyć do ostatniego tchu, wykorzystując swoje ostre kły do zabijania swoich wrogów.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png