Posejdon

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Poseidon big.png

Posejdon jest bratem Zeusa. Panuje nad morzami w głębinach swojego Kryształowego Pałacu. Greccy marynarze ofiarowywali konie na jego cześć, aby podróżować bezpiecznie. Posejdon jest najlepiej znany ze swojej nienawiści do Odyseusza, który oślepił syna Posejdona, cyklopa Polifema.

W Grepolis Posejdon może przywołać mitycznego Cyklopa, Hydrę oraz Boskiego wysłannika. Cyklop - jednooki gigant - jest najsilniejszą ze wszystkich jednostek, ale jest bardzo podatny na pchnięcia, podobne do tego, gdy Odyseusz oślepił włócznią Polifema. Hydra - dziewięcioigłowy olbrzymi wąż - jest jedynym mitycznym stworzeniem morskim. Jest lepsza od wszystkich statków, ale znacznie droższy. Boski wysłannik jest z kolei tanią jednostką mityczną, z której gracze mogą w pełni korzystać już od początku swojej przygody z Grepolis.

Posejdon jest znany ze swojej władzy nad morzami, więc jego boskie moce wspierają walkę okrętów. Posejdon może wywołać sztorm, by zniszczyć wrogą flotę lub trzęsienie ziemi na dnie morza, aby zniszczyć Mur miejski wrogiego miasta. Jednak Posejdon ma także przyjazne strony, często zapewnia przydatne dryfowanie drewna oraz zachęca żeglarzy do szybszej pracy w Porcie.

Boskie moce

Dar morza Dar morza - miasto otrzymuje 800 jednostek drewna.

(koszt: 25Favor.png)

Zew morza Zew morza - produkcja w porcie wzrasta o 100% na 12 godzin. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład jeśli prędkość świata wynosi 2, to czas mocy trwa 6 godzin.

(koszt: 60Favor.png)

Trzęsienie ziemi Trzęsienie ziemi - mur miejski jest burzony o 1-3 poziomy.

(koszt: 350Favor.png)

Sztorm Sztorm - niszczy 10-30% wrogich okrętów wojennych.

(koszt: 280Favor.png)

Mityczne jednostki

Cyklop Cyklop - jednooki gigant miotający głazami w swoich wrogów. Można go pokonać tylko bronią tnącą.
Hydra Hydra - dziewięciogłowy potwór wynurza się z wody, niszczy całe statki w swoich szczękach i pożera załogę lub wciąga ją w otchłań Posejdona. Jedyna jednostka, którą rekrutuje się w porcie.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png