Hades

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Hades big.png

Hades w mitologii greckiej oznacza zarówno świat zmarłych, jak i boga - władcę tego podziemnego świata zmarłych. Hades był synem tytana Kronosa i tytanidy Rei oraz bratem Zeusa, Posejdona, Hestii i Hery. Uprowadził z ziemi Persefonę, córkę Demeter, która później została jego małżonką. Jego atrybutami były berło i klucze. Przy boku zawsze miał Cerbera – trójgłowego psa.

Boskie moce

Hełm niewidzialności Hełm niewidzialności - Twoje wojska są niewidoczne w ciągu pierwszych 10% podróży na wioskę wroga.

(koszt: 120Favor.png)

Skarby podziemnego królestwa Skarby podziemnego królestwa - Otrzymujesz 500 srebrnych monet.

(koszt: 30Favor.png)

Plaga Plaga - Rzucenie tego czaru na wrogą wioskę powoduje zmniejszenie produkcji surowców przez 3 godziny o 50%.

(koszt: 250Favor.png)

Powrót z podziemnego królestwa Powrót z podziemnego królestwa - 10% twoich zabitych jednostek lądowych powraca do swojego rodzinnego miasta.

(koszt: 400Favor.png)

Mityczne jednostki

Cerberus Cerber - trójgłowy pies z najgłębszych czeluści piekła, który jest prawie nieczuły na strach. Kilkunastu wytrawnych wojowników z ostrymi jak brzytwa mieczami, może śmiało powalić ową bestię.
Erinys Erynia - Czy walczyłeś kiedyś z bogiem? Pewnie nie, bo obawiałeś się jego gniewu. Teraz będziesz musiał zmierzyć się oko w oko z niesamowicie szybką, prawie niemożliwą do trafienia, wściekłą boginią podziemia.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png