Hera

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Hera big.png

Hera jest zarazem żoną i siostrą Zeusa, co nie jest rzadkim pokrewieństwem w Greckiej mitologii. Jest boginią małżeństwa i porodów, często określaną też jako bogini rodziny. Znane były też jej silne powiązania z naturą.

W Grepolis Hera może przywołać mityczne Harpie, Meduzy oraz Boskiego wysłannika. Harpia - pół orzeł, pół kobieta - jest drugą pod względem szybkości jednostką. W Greckiej mitologii Harpie podróżowały z wiatrem. Prędkość ta jest korzystna w ofensywie, jednak są one dość słabe w defensywie. Meduza - skrzydlaty potwór z wężowymi włosami - był posądzany o umiejętność zamiany w kamień tych, którzy na nią spojrzą. Boski wysłannik jest z kolei tanią jednostką mityczną, z której gracze mogą w pełni korzystać już od początku swojej przygody z Grepolis.

Hera jest znana z panowania nad emocjami, więc jej boskie moce wspierają twoich ludzi. Gdy Hera urządza swoje przyjęcie weselne otrzymuje surowce dla twoich ludzi. Potrafi także dotrzeć do serc twoich ludzi, aby pracowali szybciej albo zwiększyli przyrost populacji w Koszarach. Hera potrafi także pomóc w przypadku ataku, atakujący wojownicy poczują tęsknotę i stracą część swojej zdolności do walki.

Boskie moce

Wesele Wesele - miasto otrzymuje 200 jednostek drewna, 200 kamienia oraz 200 srebrnych monet.

(koszt: 30Favor.png)

Zadowolenie Zadowolenie - wydobycie surowców wzrasta o 50% na 12 godzin. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin.

(koszt: 120Favor.png)

Przyrost liczby mieszkańców Przyrost liczby mieszkańców - w koszarach, wszelka rekrutacja, która zostanie uruchomiona w ciągu 12 godzin jest przyspieszona o 100%. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin.

(koszt: 80Favor.png)

Tęsknota Tęsknota - atakujące jednostki walczą o 10% słabiej.

(koszt: 140Favor.png)

Mityczne jednostki

Harpia Harpia - pół ptak, pół kobieta. Wielu rolników donosi, że harpie atakują z powietrza w czasie burzowych dni. Chwytają ofiarę w mgnieniu oka i znikają z tą samą prędkością. Harpie mogą latać na inne wyspy bez statku transportowego.
Meduza Meduza - nawet najodważniejszy wojownik, który zaryzykuje spojrzenie w jej oczy, poczuje, jak jego ręce i nogi zamieniają się w kamień, zanim meduza rozbije posąg spetryfikowanego wojownika.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png