Zeus

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji
Zeus big.png

Jako władca nieba i ziemi, Zeus był uważany przez mitycznych Greków za najpotężniejszego spośród wszystkich bogów. Wstąpił na tron Olimpu gdy zabił swojego ojca, Kronosa w potężnej bitwie.

W Grepolis Zeus może przywołać mitycznego Minotaura, Mantykorę oraz Boskiego wysłannika. Minotaur - pół człowiek, pół byk - jest silną jednostką defensywną. Natomiast Mantykora - pół człowiek, pół lew - jest silną i szybką jednostką ofensywną. Boski wysłannik jest z kolei tanią jednostką mityczną, z której gracze mogą w pełni korzystać już od początku swojej przygody z Grepolis.

Zeus jest znany ze swojej agresji, więc jego boskie moce sprzyjają ofensywie. Z błyskawicą Zeusa możesz zniszczyć wrogi budynek lub zgnieść jego armię. Przy wystarczającej przychylności możesz także wezwać Zeusa do wzmocnienia floty albo zesłania rydwanu dla wzmocnienia Twojej armii.

Boskie moce

Boski znak Boski znak - wybrane miasto otrzymuje jeden rydwan.

(koszt: 50Favor.png)

Błyskawica Błyskawica - uszkadza losowo wybrany budynek.

(koszt: 200Favor.png)

Korzystny wiatr Korzystny wiatr - flota morska walczy 10% silniej.

(koszt: 250Favor.png)

Gniew Zeusa Gniew Zeusa - niszczy 10-30% jednostek lądowych wybranego ataku.

(koszt: 300Favor.png)

Mityczne jednostki

Minotaur Minotaur - ogromne stworzenie - pół człowiek, pół byk. Jego potężne ciosy siekierą złamią każdą tarczę, a jego niesamowita siła sprawia, że ciężko go pokonać.
Mantykora Mantykora - ma głowę lwa, skrzydła smoka i ogon skorpiona. Atakuje z powietrza i łapie ofiarę szponami lub żądli na śmierć swoim olbrzymim, jadowitym żądłem. Mantykory potrafią latać na inne wyspy bez statku transportowego.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też

Bogowie
Zeus
Zeus big.png
Posejdon
Poseidon big.png
Atena
Athena big.png
Hera
Hera big.png
Hades
Hades big.png
Artemida
FramedArtemis.png
Afrodyta
FramedAphrodite.png
Ares
FramedAres.png


Podziękowania za grafikę dla: -Achilles--