Funkcje dawnego świata bohaterów

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

23 lipca, wraz z wprowadzeniem aktualizacji do wersji 2.66, zlikwidowano światy bohaterów. Istniejące już serwery (w polskiej wersji językowej Achilles) zostały zwykłymi światami. Postanowiono również wprowadzić funkcje z dawnych światów bohaterów na nowe światy, które wystartowały po tej aktualizacji.

Poniższe funkcje dostępne są tylko na Achillesie oraz na światach począwszy od Troi. Aktualnie są to wszystkie serwery oprócz Hiperborei.

Zwiększone poziomy budynków

Nowe badania w akademii

Poziom Grafika Nazwa technologii Opis
31 Improved Catapults.PNG Kamienny grad Poza murem miejskim, pozwala Twojej katapulcie uszkodzić losowy budynek (oprócz budynków specjalnych). Szansa wzrasta o 10% na każdą katapultę.
31 Temple Looting.PNG Plądrowanie świątyni Twoje jednostki mityczne mogą kraść łaski z wrogich świątyń (5 łask na jednostkę, z wyjątkiem hydr).
31 Divine selection.PNG Wybrańcy bogów Siła ataku i obrony Twoich jednostek mitycznych wzrasta o 10%.
34 Battle experience.PNG Doświadczenie w bitwach Otrzymujesz dodatkowe punkty walki za 10% swoich straconych jednostek.
34 Strong Wine.PNG Mocne wino Czas trwania Festynu miejskiego i Igrzysk Olimpijskich zmniejsza się o 15%.
34 Set sail.PNG Żagle na maszt Wyposażone w większe żagle, Twoje statki kolonizacyjne podróżują 10% szybciej.

Bogini Artemida

Czary Artemidy

Dar Natury Dar natury - tajemniczy wóz z kamieniem pojawia się przed bramą miasta. Chwała Artemidzie!

(koszt: 30Favor.png)

Magiczna celność Sprawność łowczyni - celność broni dystansowej zwiększa się. Siła rażenia ataku dystansowego rośnie o 15%.

(koszt: 100Favor.png)

Iluzja Iluzja - Artemida rzuca czar iluzji na miasto wroga. Właściciel miasta widzi nadchodzący atak, jednak to tylko złudzenie.

(koszt: 260Favor.png)

Puryfikacja Oczyszczenie - Artemida uwalnia miasto lub jednostki wojskowe spod działania wszelkich sił boskich (z wyjątkiem ochrony miasta). Wszystkie dotychczas działające zaklęcia zostają anulowane.

(koszt: 200Favor.png)


Jednostki mityczne Artemidy

Gryf Gryf - symbol mądrości a także strażnik bogów. Jest panem nieba i królem bestii. Jego szybkość i zwinność sprawiają iż jest niezastąpiony w nie spodziewanych atakach z powietrza.
Kalidoński dzik Dzik kalidoński - jest bardzo niebezpieczną jednostką lądową, która kruszy z łatwością tarcze licznych żołnierzy. Rozwścieczony, będzie walczyć do ostatniego tchu, wykorzystując swoje ostre kły do zabijania swoich wrogów.
Boski wysłannik Boski wysłannik - od czasu do czasu wybrany wojownik naznaczany jest przez bogów i otrzymuje ich błogosławieństwo. Od tej chwili jego miecz służy boskim sprawom.

Zobacz też