Interfejs

Z Wiki Grepolis PL
Przejdź do nawigacji

Interfejs

Na pierwszym planie mapa świata

Jedną z ważniejszych zmian w nowej wersji Grepolis jest wysunięcie mapy świata na pierwszy plan. Zaraz po zalogowaniu będziecie mieli całe otoczenie Waszej wyspy w bezpośrednim podglądzie. Mapa ta zawiera wszystkie miasta oraz wioski rolnicze na danym świecie. Dzięki niej masz ułatwiony podgląd wszystkich miast, zarówno własnych, sprzymierzonych, jak i wrogich, oraz wszystkich wiosek rolniczych. Mapę możesz przesuwać myszką, dzięki czemu dotrzesz do innych mórz oraz wysp.

Zarządzanie okienkami

Kolejną dużą zmianą w porównaniu do wersji 1.XX jest możliwość otworzenia różnych elementów gry w kilku oknach, na przykład podglądu miasta, ustawień i forum sojuszu. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość równoległego otworzenia okienek, dzięki czemu można wykonywać jednocześnie kilka zadań, np. wprowadzać ataki do planera, czytać forum, bądź sprawdzać raporty. Okna można dowolnie przesuwać i zamykać, a niektóre z nich również zmniejszyć do odpowiedniej wielkości lub zminimalizować.

System powiadomień

Najważniejsze wydarzenia oznajmione zostaną bardzo szybko i bezpośrednio dzięki nowemu systemowi powiadomień. Powiadomienia to małe ikonki po prawej dolnej stronie ekranu, które będą się ukazywały, gdy na przykład otrzymasz nowy raport lub wiadomość, bądź ktoś Cię zaatakuje. W ten sposób natychmiast dowiesz się, gdy coś zdarzy się coś ważnego.

Laur-i.png Zobacz więcej w osobnym artykule: Powiadomienia.

Ulepszony system przesuwania

Kolejne ulepszenie dotyczy rozbudowanie systemu przesuwania suwakiem po prawej stronie. Dotychczas nie było takiej możliwości i przykładowo aby przejść do starszych wiadomości, należało przejść do innej strony. Problem wyglądał tak samo w przypadku raportów. Teraz możesz nawigować suwakiem poruszając się w całej kolekcji wiadomości i raportów. Naturalnie dalej możliwe jest wybieranie stron, by przejść do starszych pozycji.

Pasek ładowania się strony przed wejściem do konta

Wersja 2.0 wymaga załadowania się większej ilości danych, dlatego na początku gry przez kilka sekund widoczny jest pasek, który przedstawia poziom załadowania się strony. Jeżeli zezwolisz w ustawieniach na lokalne zapamiętywanie danych, czas oczekiwania na załadowanie się strony znacznie się skróci.

Laur-i.png Zobacz więcej w osobnym artykule: Pasek ładowania.