Przerwa świąteczna

Z Wiki Grepolis PL
(Przekierowano z Czas pokoju)
Przejdź do nawigacji

Przerwa świąteczna, czas pokoju - okres, w którym niemożliwe jest atakowanie w Grepolis. Najczęściej ma ona miejsce podczas świąt, aby zapewnić ochronę graczom, którzy chcą spędzić czas ze swoimi rodzinami. Zazwyczaj występuje w datach wymienionych poniżej. Pamiętaj, że zawsze warto zajrzeć do działu Ogłoszenia na forum, by upewnić się czy w bieżącym roku czas pokoju jest taki sam, jak w poprzednich latach.

Przerwa Bożonarodzeniowa

 • Początek: 24 grudnia o 18:00 (godzina rozpoczęcia może być inna, prosimy o sprawdzenie w ogłoszeniu na forum)
 • Koniec: 26 grudnia o 23:00

Przerwa sylwestrowa

 • Początek: 31 grudnia o 12:00
 • Koniec: 01 stycznia o 18:00

Przerwa Wielkanocna

W zależności od daty Wielkanocy. Po raz pierwszy czas pokoju podczas tych świąt wystąpił w 2016 roku.

Informacje szczegółowe

 • Jeżeli atak ze statkiem kolonizacyjnym miałby dotrzeć do miasta docelowego później niż 24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju, to niemożliwe będzie wysłanie takiego ataku lub też wojska odwiedzą miasto w czasie pokoju, jeśli ten atak zostanie wysłany odpowiednio wcześnie. Oznacza to, że taki atak musi dotrzeć przed 23 grudnia przed godziną 18:00, jeśli czas pokoju rozpoczyna się 24 grudnia o godzinie 18:00. Dotyczy to również przejmowania opuszczonych miast.

Drugie zdanie oznacza, że po dotarciu tego ataku na miejsce zostałoby tylko 10 godzin, 18 minut i 49 sekund do rozpoczęcia czasu pokoju. Okres 24 godzin nie zależy od prędkości świata.

 • W czasie pokoju walka nie będzie miała miejsca. Dotyczy to również opuszczonych miast. Przy próbie wysłania ataku, który dotarłby na miejsce w trakcie czasu pokoju, pokaże się komunikat:

Czas pokoju atak.png lub też atak odwiedzi miasto w czasach pokoju, jeśli został wysłany odpowiednio wcześnie.

 • Podczas czasu pokoju nie można rzucać ofensywnych czarów na miasta graczy, na przykład błyskawica Zeusa, trzęsienie ziemi Posejdona, plaga Hadesa, iluzja Artemidy.
 • Jeśli świat wejdzie w czas pokoju, sojusze nie będą mogły rozpocząć ostatecznej walki. Jeśli została już rozpoczęta ostateczna walka, a świat wkroczy czas pokoju, czas trwania pokoju zostanie dodany do całkowitego czasu trwania ostatecznej walki.
 • Zablokowane są wszelkie akcje związane z budową cudów:
  • Surowce wysyłane na cudy: Jeżeli wysłane surowce dotrą na miejsce w czasie pokoju, zostaną zwrócone do miasta, z którego zostały wysłane. Gracz zostanie o tym poinformowany. Surowce, które dotrą po czasie pokoju, zostaną dodane jak zawsze.
  • Rozbudowa cudów: Blokowana będzie rozbudowa, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój.
  • Niemożliwe jest rozpoczęcie budowy cudu.
  • Aby mieć pewność, że czas pokoju będzie zawsze działał poprawnie, nie będzie już możliwości redukcji czasu rozbudowy cudu w czasie pokoju. - od aktualizacji 2.214
 • Przez cały czas, zarówno przed czasem pokoju, jaki i w trakcie oraz po jego zakończeniu, można:
 • Blokowana będzie rozbudowa cudów świata, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój. Wysłane surowce na rozbudowę cudu, jeżeli czas ich dostarczenia przypadnie na okres pokoju, zostaną zwrócone do miasta, z którego zostały wysłane. Gracz zostanie o tym poinformowany.
 • Zasady pokoju dla Olimpu:

Świątynie małe i duże w czasie pokoju

W czasie pokoju małe i duże świątynie zachowują się tak, jakby były miastami. Oznacza to, że podlegają tym samym standardowym ograniczeniom co miasto. Nie można ich zaatakować w czasie trwania pokoju. Aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak działa czas pokoju, zobacz Czas pokoju.

Olimp w czasie pokoju

Olimp nie jest taki prosty! Olimp zniknie w czasie trwania pokoju, co oznacza, że ​​nie można z nim w ogóle wchodzić w interakcje. Gdy pojawi się ponownie, nie będzie miał właściciela, nawet jeśli go miał przed rozpoczęciem się czasu pokoju. Jednak stan jego obrony zależy od kilku czynników, w zależności od tego, kiedy nastąpi następny skok:

 • Jeśli Olimp ma właściciela, gdy zaczyna się czas pokoju, wszystkie wspierające jednostki lądowe i morskie są zwracane do miast ich właścicieli (podobnie jak w czasie skoku Olimpu). Po zakończeniu czasu pokoju Olimp odradza się bez właściciela, w lokacji bez jednostek.
 • Jeśli Olimp został już oczyszczony, gdy zaczyna się czas pokoju i odradza się przed wykonaniem skoku, odradza się bez jednostek w swojej obronie.
 • Jeśli Olimp nie został oczyszczony, gdy zaczyna się czas pokoju, i odradza się przed wykonaniem skoku, odradza się z tymi samymi jednostkami, które miał przed czasem pokoju.
 • Jeśli Olimp ma skoczyć w czasie, gdy trwa pokój, odrodzi się w nowej lokalizacji, a wszystkie jego jednostki zostaną przywrócone, gotowe do nowej walki!

W czasie pokoju, ponieważ własność Olimpu zostaje usunięta, Klątwa Olimpu nie wpływa na sojusz, który go posiadał, zanim pokój się rozpoczął. Trzymanie Olimpu w czasie pokoju nie dodaje do zgromadzonego czasu sojuszy, ponieważ własność zostaje usunięta, podczas gdy Olimp nie jest widoczny. Jeśli Olimp ma się odrodzić po raz pierwszy, gdy czas pokoju jest aktywny, pojawi się po jego zakończeniu.